Moje konto
List motywacyjny stewardessa - wzór, przykłady i 5+ porad

List motywacyjny stewardessa - wzór, przykłady i 5+ porad

Tutaj znajdziesz wzór listu motywacyjnego stewardessy, praktyczne wskazówki jak zainteresować pracodawcę i kreator CV oraz listu motywacyjnego online.

List motywacyjny stewardessy to idealne dokument, aby pokazać pracodawcy swoją motywację, zaangażowanie i kompetencje miękkie.

 

A to właśnie te kwestie są kluczowe dla rekruterów linii lotniczych, którzy szukają nowych pracowników.

 

Jak spełnić ich wymagania?

 

W tym artykule znajdziesz:

  • wzór listu motywacyjnego stewardessy
  • praktyczne porady, jak napisać list motywacyjny stewardessy, aby przekonać do siebie pracodawcę
  • wygodny kreator CV i listu motywacyjnego online.

 

Chcesz napisać list motywacyjny stewardessy? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

cv i list motywacyjny

 

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Oto opinia Gosi — jednej z użytkowniczek naszego kreatora:

 

Dzięki takiemu świetnemu CV i listowi dostałam super pracę bardzo szybko!

 

Stwórz list motywacyjny teraz

 

List motywacyjny stewardessa — wzór

 

Miejscowość, data

 

Twoje imię i nazwisko

Numer telefonu

Adres e-mail

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata

Nazwa firmy

Adres firmy

 

Szanowny Panie / Szanowna Pani / Szanowni Państwo,

 

z przyjemnością aplikuję na stanowisko stewardessy w liniach lotniczych AirLinea. Wierzę, że moje kompetencje sprawią, że będą Państwo w 100% zadowoleni z naszej współpracy.

 

Dlaczego uważam, że sprawdzę się na stanowisku stewardessy?

 

  • Płynnie komunikuję się w języku angielskim i nie boję się mówić w tym języku również w sytuacjach zawodowych (w obecnej pracy obsługuję klientów z zagranicy). Mam bardzo dobrą dykcję i przyjemny głos, co zwiększy komfort klientów Państwa linii lotniczych.
  • Jestem sprawna fizycznie (bardzo dobrze pływam), mam miłą aparycję i zawsze dbam o schludny wygląd. Mój dobry stan zdrowia przekłada się na pozytywne nastawienie do pracy i ludzi — zarówno klientów jak i współpracowników czy przełożonych.
  • Jestem punktualna, odpowiedzialna i otwarta na naukę. Uwielbiam podróżować i poznawać nowe kultury, dlatego uważam, że świetnie odnajdę się w pracy jako stewardessa. A ten entuzjazm przełoży się zarówno na codzienne obowiązki, jak i relacje załogą.

 

Jestem w pełni dyspozycyjna i chętnie spotkam się z Państwem osobiście, aby opowiedzieć więcej o swoich kompetencjach, a także odpowiedzieć na Państwa pytania.

 

Z poważaniem,

Twoje imię i nazwisko

 

Chcesz napisać list motywacyjny stewardessy? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

List motywacyjny stewardessa — jak zainteresować pracodawcę?

 

W przypadku zawodu stewardessy, pracodawcy szukają przede wszystkim osób z określonymi predyspozycjami psychofizycznymi.

 

List motywacyjny to idealne miejsce do opisania swoich cech charakteru czy też kompetencji miękkich.

 

Jak zrobić to skutecznie?

 

Jak napisać skuteczny list motywacyjny stewardessy

 

  1. List motywacyjny stewardessy dopasuj do oferty pracy.

 

Przed napisaniem listu motywacyjnego dokładnie przeczytaj wymagania z ogłoszenia o pracę. W pierwszej kolejności opisz te kompetencje i kwalifikacje, które mają związek z oczekiwaniami pracodawcy. Pokaż, że idealnie nadajesz się na stewardessę.

 

  1. Skup się na korzyściach, jakie przyniesiesz liniom lotniczym.

 

W liście motywacyjnym stewardessy nie powinnaś jedynie wypisywać swoich kwalifikacji i umiejętności miękkich. Musisz pokazać, w jaki sposób przełożą się one na Twój sukces w pracy. Możesz np. opisać sytuacje, w których wykorzystasz poszczególne kompetencje. Pochwal się także dotychczasowymi osiągnięciami.

 

  1. Nie kopiuj CV stewardessy.

 

W liście motywacyjnym nie ma sensu przepisywać informacji z życiorysu zawodowego. Postaraj się je rozbudować. List motywacyjny to świetna okazja, aby pokazać, jaka jesteś prywatnie, opisać swoje cechy charakteru i motywację.

 

  1. Nie zapomnij o tych formalnościach.

 

Wpisując dane personalne — imię i nazwisko, numer telefonu oraz adres e-mail — uważaj na literówki. List motywacyjny stewardessy postaraj się zaadresować do konkretnej osoby — podaj jej imię i nazwisko oraz stanowisko. W liście motywacyjnym należy używać zwrotów grzecznościowych.

 

O czym jeszcze powinnaś pamiętać?

 

Jak podkreślają doradcy Uniwersytetu Georgetown, list motywacyjny powinien zmieścić się na 1 stronie A4. Nigdy nie wysyłaj wielostronicowych dokumentów aplikacyjnych!

 

Na samym dole dokumentu umieść klauzulę do listu motywacyjnego (pamiętaj też koniecznie o klauzuli CV). Gotowy dokument wyślij w formacie PDF. Dzięki temu będziesz miała pewność, że wyświetli się on poprawnie u pracodawcy.

 

Więcej dowiesz się z naszego poradnika: Jak napisać list motywacyjny?

 

Musisz napisać również CV stewardessy? W naszym kreatorze znajdziesz nowoczesne wzory do wypełnienia i praktyczne porady. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Piszesz list motywacyjny stewardessy i masz dodatkowe pytania? Możesz je zadać w komentarzu pod artykułem. Chętnie Ci pomożemy!

Oceń mój artykuł: list motywacyjny stewardessa
Średnia: 5 (1 oceny)
Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
Wojciech Martyński
Ekspert kariery, autor ponad 100 artykułów InterviewMe z poradami dotyczącymi pisania CV i listu motywacyjnego, rozmów kwalifikacyjnych oraz poszukiwania pracy. Swoją wiedzą dzielę się również odpowiadając na pytania w komentarzach.
Linkedin

Podobne artykuły