Moje konto
List motywacyjny wychowawca świetlicy - wzór i 10 porad

List motywacyjny wychowawca świetlicy - wzór i 10 porad

Tutaj znajdziesz wzór listu motywacyjnego wychowawcy świetlicy, wskazówki, jak zwrócić uwagę pracodawcy, oraz kreator CV i listu motywacyjnego online.

Jeśli chcesz, aby pracodawca zaprosił na rozmowę kwalifikacyjną właśnie Ciebie, oprócz CV, powinieneś przygotować również list motywacyjny wychowawcy świetlicy.

 

W ten sposób pokażesz, że naprawdę zależy Ci na stanowisku. O czym musisz wiedzieć, pisząc ten dokument?

 

W tym artykule znajdziesz:

 • wzór listu motywacyjnego wychowawcy świetlicy
 • porady, jak napisać skuteczny list motywacyjny dla wychowawcy świetlicy
 • kreator CV i listu motywacyjnego online.

 

Chcesz napisać list motywacyjny? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

cv i list motywacyjny

 

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Oto opinia Gosi — jednej z użytkowniczek naszego kreatora:

 

Dzięki takiemu świetnemu CV i listowi dostałam super pracę bardzo szybko!

 

Stwórz list motywacyjny teraz

 

List motywacyjny — wychowawca świetlicy (wzór)

 

Miejscowość, data

 

Twoje imię i nazwisko

Numer telefonu

Adres e-mail

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata

Nazwa firmy

Adres firmy

 

Szanowny Panie / Szanowna Pani / Szanowni Państwo,

 

z radością aplikuję na stanowisko wychowawcy świetlicy w Państwa ośrodku. Wierzę, że moje doświadczenie i kompetencje przyniosą korzyści Państwa podopiecznym.

 

Dlaczego uważam, że sprawdzę się na stanowisku wychowawcy świetlicy?

 

 • Ukończyłem studia z pedagogiki specjalnej na Uniwersytecie Warszawskim i zgromadzoną na uczelni wiedzę potrafię wykorzystać także w praktyce. Jestem pewien, że pomoże mi to dotrzeć także do dzieci w trudnej sytuacji rodzinnej.

 • Jestem osobą życzliwą, empatyczną i cierpliwą. Uwielbiam pracę z dziećmi i zależy mi na ich zrównoważonym rozwoju. Przełoży się to na bardzo dobrą atmosferę w świetlicy, do której dzieci będą przychodziły z przyjemnością.

 • W pracy odznaczam się kreatywnością. Nie ograniczam się jedynie do pilnowania podopiecznych. W przeszłości jako wychowawca świetlicy organizowałem m.in. pokazy filmowe, wycieczki, a także konkursy z nagrodami.

 

Chętnie spotkam się z Państwem osobiście, aby opowiedzieć więcej o swoich kwalifikacjach i odpowiedzieć na Państwa pytania.

 

Z poważaniem,

Twoje imię i nazwisko

 

Chcesz napisać list motywacyjny? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

List motywacyjny — wychowawca świetlicy. O czym musisz pamiętać?

 

W liście motywacyjnym wychowawcy świetlicy nie wystarczy jedynie wypisać swoich kwalifikacji, doświadczenia czy wiedzy. Do tego służy przede wszystkim CV.

 

Jak zatem zwrócić uwagę pracodawcy?

 

List motywacyjny wychowawcy świetlicy — jak napisać skuteczny dokument?

 

 1. Pamiętaj o poprawnych danych osobowych i kontaktowych.

 

Na samej górze CV powinny znaleźć się Twoje dane personalne — imię i nazwisko, numer telefonu i profesjonalny adres e-mail. Uważaj na literówki — taki prosty błąd może uniemożliwić pracodawcy kontakt. Podaj również dane pracodawcy — imię i nazwisko, stanowisko, nazwę i adres firmy.

 

 1. List motywacyjny wychowawcy świetlicy zaadresuj do konkretnej osoby.

 

Postaraj się ustalić, kto będzie weryfikował Twój list motywacyjny. W ten sposób pokażesz, że nie wysyłasz masowo identycznych dokumentów. Pamiętaj o zwrotach grzecznościowych dopasowanych do adresata.

 

 1. List motywacyjny wychowawcy świetlicy dopasuj do ogłoszenia.

 

Pisząc list motywacyjny, musisz nawiązywać do wymagań w ofercie pracy. W pierwszej kolejności opisz te kwalifikacje, które najbardziej interesują pracodawcę. Nie ma sensu tracić miejsca na informacje, które nie mają związku z pracą wychowawcy świetlicy.

Wskazówka: Jeśli dopiero szukasz ofert pracy dla nauczycieli, zobacz nasze poradniki: Praca dla nauczycieli i Praca w przeszkolu

 1. Pokaż pracodawcy, w jaki sposób mu pomożesz.

 

W liście motywacyjnym wychowawcy świetlicy skup się na tym, w jaki sposób Twoje umiejętności, wiedza i doświadczenie przełożą się na codzienne obowiązki. Pokaż, w jaki sposób pomożesz swoim podopiecznym i jak chcesz prowadzić świetlicę.

 

 1. Nie kopiuj informacji z CV wychowawcy świetlicy.

 

W liście motywacyjnym nauczyciela świetlicy musisz skupić się na tym, jak wykorzystasz kwalifikacje, które opisałeś w CV. Jest to okazja, aby pokazać swoją ludzką twarz. Dlatego w liście motywacyjnym warto pokazać np. jak na co dzień wykorzystujesz swoje kompetencje miękkie.

 

 1. Zadbaj o formalności.

 

Pamiętaj, że list motywacyjny nie powinien być dłuższy niż 1 strona A4. Pracodawcy nie mają czasu czytać dłuższych dokumentów. Na samym dole listu motywacyjnego umieść klauzulę (nie zapomnij też o klauzuli CV!) Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie danych osobowych powinna być spójna z przepisami RODO. List motywacyjny pobierz i wyślij w formacie PDF.

 

Więcej dowiesz się z naszego poradnika: Jak napisać list motywacyjny?

 

Musisz napisać również CV? W naszym kreatorze znajdziesz nowoczesne wzory do wypełnienia i praktyczne porady. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Piszesz list motywacyjny wychowawcy świetlicy i masz dodatkowe pytania? Możesz je zadać w komentarzu poniżej. Chętnie Ci pomożemy!

Oceń mój artykuł: list motywacyjny wychowawca swietlicy
Średnia: 5 (2 oceny)
Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
Wojciech Martyński
Ekspert kariery, autor ponad 100 artykułów InterviewMe z poradami dotyczącymi pisania CV i listu motywacyjnego, rozmów kwalifikacyjnych oraz poszukiwania pracy. Swoją wiedzą dzielę się również odpowiadając na pytania w komentarzach.
Linkedin

Podobne artykuły