Moje konto
List motywacyjny pracownik socjalny - wzór i porady (+ CV)

List motywacyjny pracownik socjalny - wzór i porady (+ CV)

Tutaj znajdziesz wzór listu motywacyjnego pracownika socjalnego wraz ze wskazówkami oraz poradnik, jak napisać skuteczne CV pracownika socjalnego.

Zazwyczaj podczas rekrutacji zdecydowanie najważniejszym dokumentem aplikacyjnym jest CV. Jednak w przypadku pracowników socjalnych, list motywacyjny odgrywa równorzędną rolę.

 

Dlaczego?

 

Ponieważ jest to zawód, w którym oprócz twardych umiejętności, liczą się przede wszystkim miękkie kompetencje, zaangażowanie i określone cechy charakteru. I to właśnie w liście motywacyjnym możesz najskuteczniej zaprezentować te atuty.

 

Jak to zrobić?

 

W tym artykule znajdziesz:

  • wzór listu motywacyjnego pracownika socjalnego
  • wskazówki, jak napisać skuteczny list motywacyjny pracownika socjalnego (także bez doświadczenia)
  • porady, jak napisać CV pracownika socjalnego, które zapewni Ci zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.

 

Chcesz od razu napisać list motywacyjny pracownika socjalnego?Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

cv i list motywacyjny

 

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Oto opinia Gosi — jednej z użytkowniczek naszego kreatora:

 

Dzięki takiemu świetnemu CV i listowi dostałam super pracę bardzo szybko!

 

Stwórz list motywacyjny teraz

 

1. List motywacyjny pracownik socjalny — wzór

 

Miejscowość, data

 

Jan Tomczyk

Numer telefonu

Adres e-mail

 

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata

Nazwa ośrodka

Adres ośrodka

 

Szanowny Panie / Szanowna Pani / Szanowni Państwo,

 

z przyjemnością aplikuję na stanowisko pracownika socjalnego w Państwa ośrodku. Wierzę, że moje kompetencje i zaangażowanie przełożą się na polepszenie sytuacji Państwa podopiecznych.

 

Dlaczego uważam, że sprawdzę się na stanowisku pracownika socjalnego?

 

  1. Mam już doświadczenie na podobnym stanowisku — zajmowałem się diagnozą sytuacji życiowej rodzin oraz podejmowaniem działań interwencyjnych w tym zakresie. Dzięki temu będę mógł znacznie szybciej wdrożyć się w nowe obowiązki.
  2. Jestem osobą życzliwą, empatyczną i nastawioną na pomaganie innym. Łatwo nawiązuję i podtrzymuję bliskie relacje z podopiecznymi, szczególnie najmłodszymi. Wierzę, że dzięki temu będę mógł pozytywnie wpłynąć na sytuację rodzin, które znajdują się pod opieką Państwa ośrodka.
  3. Jestem kreatywny i zaangażowany. Mam wiele pomysłów na pobudzanie aktywności społecznej. W obecnej pracy organizowałem m.in. „Filmowe Czwartki” oraz warsztaty kulinarne dla dzieci i dorosłych, które cieszyły się dużą popularnością. Wierzę, że w Państwa ośrodku będę mógł zaplanować, zorganizować i przeprowadzić wiele tego typu inicjatyw. 

 

Mam nadzieję, że będę mógł spotkać się z Państwem osobiście, aby szerzej opowiedzieć o swoich kwalifikacjach i doświadczeniu, a także odpowiedzieć na Państwa pytania.

 

Z poważaniem,

Jan Tomczyk

 

Zajrzyj również do poradnika: Jak napisać list motywacyjny bez doświadczenia

 

2. Jak napisać skuteczny list motywacyjny pracownika socjalnego?

 

Część osób zastanawia się, czy w ogóle warto wysyłać list motywacyjny. Zdecydowanie tak! 

 

Eksperci z Uniwersytetu Duke’a sugerują, że zawsze gdy pracodawca prosi o przesłanie CV, powinno dołączać się do niego również list motywacyjny. Dzięki niemu będziesz mógł więcej opowiedzieć o kwalifikacjach, które wypisałeś w życiorysie zawodowym.

 

O czym jeszcze musisz wiedzieć?

 

1. List motywacyjny pracownika socjalnego dopasuj do oferty pracy.

 

Doradcy ze Stetson University podkreślają, aby przed napisaniem listu motywacyjnego dokładnie zapoznać się z informacjami o pracodawcy. W tym dokumencie powinieneś pokazać, że zapoznałeś się z działalnością pracodawcy. Pamiętaj, że list motywacyjny musi być dodatkowo dopasowany do stanowiska i oferty pracy. Wysyłanie masowo identycznych dokumentów to błąd! Skup się na tych informacjach, które będą najbardziej interesujące z punktu widzenia rekrutera.

 

2. Pokaż pracodawcy, jakie korzyści mu przyniesiesz jako pracownik socjalny.

 

W liście motywacyjnym musisz przede wszystkim pokazać, w jaki sposób Twoje kwalifikacje i doświadczenie przełożą się na codzienną pracę. Samo wypisywanie kompetencji to niepoprawna strategia. Pokaż, że jesteś wyjątkowo zmotywowanym kandydatem — możesz od razu zaproponować konkretne rozwiązania lub dodatkowe inicjatywy, które wdrożysz na stanowisku pracownika socjalnego. Jeśli nie masz doświadczenia, skup się na uniwersalnych umiejętnościach i cechach charakteru.

 

3. Nie kopiuj CV pracownika socjalnego.

 

Jak już wspomnieliśmy, w liście motywacyjnym nie ma sensu wypisywać samych kompetencji czy stanowisk pracy. Do tego służy curriculum vitae. W liście motywacyjnym musisz rozbudować te informacje i pokazać, w jaki sposób przełożą się na Twoją pracę. Postaraj się również pokazać swoją ludzką twarz — nie tylko suche fakty. Pamiętaj też, że list motywacyjny to inny dokument, niż podanie o pracę.

 

4. List motywacyjny pracownika socjalnego zaadresuj do konkretnej osoby.

 

Jeśli to możliwe, postaraj się zwrócić do konkretnej osoby — np. kierownika działu lub pracownika odpowiedzialnego za rekrutację. W ten sposób pokażesz, że nie wysyłasz masowo identycznych dokumentów. Nie zapomnij o zwrotach grzecznościowych!

 

5. Pamiętaj o tych szczegółach.

 

Przede wszystkim uważaj na literówki w swoich danych kontaktowych. Przed wysłaniem listu motywacyjnego powinieneś dokładnie go sprawdzić — błędy ortograficzne mogą skutecznie zniechęcić pracodawcę.

 

Pamiętaj też, że list motywacyjny powinien zmieścić się na 1 stronie A4. Gotowy dokument wyślij w najbardziej profesjonalnym formacie PDF. (W naszym kreatorze uzyskasz dokument właśnie w takim formacie — nie każdy darmowy kreator CV może to zagwarantować).

 

Nie zapomnij również o profesjonalnym, estetycznym szablonie listu motywacyjnego dla pracownika socjalnego. 18 nowoczesnych wzorów w 400 wersjach kolorystycznych znajdziesz w naszym kreatorze. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

3. Jak napisać interesujące CV pracownika socjalnego?

 

Podczas rekrutacji dla pracodawców zazwyczaj najważniejszym dokumentem aplikacyjnym jest CV. Dlatego musisz zadbać o to, aby zrobiło ono odpowiednie wrażenie.

 

O czym musisz pamiętać, pisząc CV pracownika socjalnego?

 

1. CV pracownika socjalnego dostosuj do ogłoszenia o pracę.

 

Tak samo jak w przypadku listu motywacyjnego, CV również musi być dopasowane do oferty pracy. Zanim zaczniesz je pisać, dokładnie zapoznaj się z treścią ogłoszenia. Zastanów się, jakie kwalifikacje, doświadczenie i wiedza najbardziej przydadzą Ci się na stanowisku pracownika socjalnego. I opisz je w pierwszej kolejności. Zawsze staraj się patrzeć na swoje CV oczami pracodawcy.

 

2. Pamiętaj o podsumowaniu zawodowym pracownika socjalnego.

 

Na samej górze CV powinno się znaleźć tzw. podsumowanie z celami zawodowymi. To krótki opis Twoich najważniejszych kwalifikacji, doświadczenia, wiedzy, osiągnięć i planów zawodowych. Dzięki tej sekcji pracodawca od razu pozna Twoje największe atuty, bez konieczności czytania całego CV.

 

3. Bądź konkretny i pochwal się swoimi sukcesami.

 

Opisując swoje doświadczenie, kompetencje czy też wykształcenie, skup się na konkretnych informacjach. Dokładnie opisz swoje obowiązki, pochwal się dodatkową działalnością, osiągnięciami i liczbami. W CV opisz poziomy swoich umiejętności (np. język angielski — poziom C1). Unikaj wpisywania ogólnych kompetencji, które może wpisać każdy kandydat, np. „odpowiedzialność”. 

 

4. Nie zapomnij o klauzuli CV.

 

Na samym dole CV pracownika socjalnego musi znaleźć się klauzula CV ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych. Jeśli jej nie dodasz, pracodawca może od razu odrzucić Twoją aplikację!

 

Więcej wskazówek znajdziesz w naszym artykule: Jak napisać profesjonalne CV

 

Chcesz napisać skuteczne CV pracownika socjalnego?W naszym kreatorze znajdziesz nowoczesne wzory do wypełnienia i praktyczne porady. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Piszesz CV lub list motywacyjny pracownika socjalnego i masz dodatkowe pytania? Możesz je zadać w komentarzu pod artykułem. Chętnie Ci pomożemy!

Oceń mój artykuł: cv list motywacyjny pracownik socjalny
Średnia: 5 (1 oceny)
Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
Wojciech Martyński
Ekspert kariery, autor ponad 100 artykułów InterviewMe z poradami dotyczącymi pisania CV i listu motywacyjnego, rozmów kwalifikacyjnych oraz poszukiwania pracy. Swoją wiedzą dzielę się również odpowiadając na pytania w komentarzach.
Linkedin

Podobne artykuły