Scalac sp. z o.o.

Scalac sp. z o.o.

IT
Średnia
  1. Scalac sp. z o.o.

Praca w Scalac - co musisz wiedzieć

Profil firmy

Jesteśmy polskim software housem specjalizującym się w programowaniu funkcyjnym oraz inżynierii danych. Współpracujemy z małymi oraz dużymi przedsiębiorstwami z całego świata przy konsultowaniu i wspieraniu istniejących projektów jak i takich, w których praca zaczyna się od architektury systemu a kończy na gotowym produkcie.

O pracy w Scalac

Chcemy się uczyć i zdobywać doświadczenie. Małe rzeczy mają dla nas największe znaczenie, dlatego bierzemy udział w akcjach charytatywnych, udzielamy się społeczniee i dbamy o środowisko.

Idealne CV do pracy w undefined przygotujesz w 5 minut. 
Użyj naszego kreatora CV, w którym znajdziesz gotowe szablony 
do uzupełnienia, wskazówki oraz przykłady. Stwórz swoje CV teraz.
Stwórz swoje CV teraz.

Scalac w liczbach

Nasz zespół liczy obecnie ponad 120 osób.

Ponad 80% naszego zespołu pracuje zdalnie z różnych miast w Polsce oraz z innych krajów, w tym Włoch, Ukrainy, Hiszpanii, Portugalii.

Obecnie prowadzimy około 30 projektów.

Kariera w Scalac - benefity, sylwetka kandydata

Pomimo tego, że naszą działalność zaczynaliśmy 5 lat temu jako mały start-up, mimo, że obecnie na pokładzie mamy już 120 osob nadal chcemy utrzymywać wewnątrz firmy atmosferę startupową. Poczucie pracy jako jeden zespół i we wspólnym celu jest dla nas bardzo ważne. W przeciwieństwie do struktur korporacyjnych, w Scalacu nie mamy rozbudowanej hierarchii a nasza struktura jest płaska (i chcemy aby taka została ;)) Kierujemy się prostym przepisem na sukces: work hard, have fun, do the right thing!

 

W Scalac kierujemy się wartościami - work hard, have fun and do the right thing. Jest to dla nas nieodłączna część codzienności.

 

 

 

 

Dla każdego pracownika mamy budżet edukacyjny w wysokości do 4 tys. zł do wykorzystania na wszelkie aktywności związane z samorozwojem pracownika.

 

Mamy biblioteczkę Scalac’a i nielimitowany budżet na książki.

 

Co najmniej 2 razy w roku wyjeżdżamy na wyjazdy integracyjne.

 

Spotykamy się na konferencjach i spotkaniach zespołów projektowych.

 

Każdy z pracowników otrzymuje welcomepack.

 

Współpracujemy ze szkołą językową Talkersi z Gdyni i mamy lekcje angielskiego finansowane przez firmę.

 

 

Scala junior  2000 - 4150 zł net contract of employment

Scala mid 8000-13999 PLN net B2B contract

Scala senior/expert 14000- 19000 PLN net B2B contract

 

 

 

Główną siedzibę mamy w Gdańsku przy ul.Czesława Miłosza 9/9, pomimo charakteru zdalnej pracy, każdy pracownik jest mile widziany w biurze i ma umożliwione miejsce do pracy z niezbędnym sprzętem. W biurze znajduje się siłownia i łazienką i prysznicem, kuchnia, piłkarzyki, playstation oraz ogród, z którego w lato można pracować. Mamy również przestrzenie biurowe i coworkingowe w: Białymstoku, Warszawie, Rzeszowie, Ternopilu.

 

Organizujemy szkolenia wewnętrzne pomiędzy naszymi pracownikami. Organizujemy regularne spotkania Pizza Days, na których wymieniamy się wiedzą i dzielimy pizzą ;) Każda osoba ma też do wykorzystania swój budżet edukacyjny w wysokości 4 000 zł rocznie na np. Kursy online, szkolenia stacjonarne, certyfikacje, konferencje itd.

 

 

 

Prowadzimy program stażowy odbywający się w wakacje “Scalac Summer Camp”, podczas 2 miesięcy wakacji uczestnicy mogą w formie warsztatów poznać podstawy programowania w Scali. W kolejnym etapie realizują realny projekt wykorzystując zdobyte umiejętności. Po przeprowadzonym stażu zawsze jesteśmy otwarci na zatrudnienie najlepszych kandydatów do nas do firmy.

 

 

Staramy się dbać o środowisko stosująć w naszej codziennej działalności rozwiązania z nurtu less waste. Co to dokładnie znaczy? W biurze, w domach, w przestrzeniach coworkingowych , z których korzystamy, segregujemy odpady. Nie kupujemy butelkowanej wody tylko są dostępne filtry do wody. Gadżety jakie zamawiamy na wydarzenia bądź dla naszych pracowników są przemyślane i użyteczne, w miarę możliwości pochodzą z odpowiedzialnych źródeł np. Leżę i pracuję, Browar Spółdzielczy. Wspieramy i współpracujemy z instytucjami udzielającymi wsparcia osobom potrzebującym np. Żuławski Słonecznik, Pomorskie Hospicjum dla dzieci, Gdańsk Business Run. Zawsze wspieramy inicjatywy naszych pracowników, jeżeli chcą się włączyć w pomoc potrzebującym np. przejazd rowerowy ze zbiórką funduszy dla schroniska Psitul mnie.

 

Rekrutacja w Scalac krok po kroku

1
Rozmowa z rekruterem - z naszej strony opowiadamy o firmie i procesie rekrutacyjnym a od kandydata chcemy usłyszeć coś więcej o nim i jego doświadczeniu.
2
Wykonanie zadania rekrutacyjnego, które jest poddawane code review przez naszych developerów
3
Rozmowa techniczna z jednym z naszych developerów
4
Spotkanie z CEO

Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w Scalac?

Podczas rozmowy chcemy poznać kandydata i opowiedzieć mu o naszej firmie.

Ważniejsze często okazują się rzeczy, które kandydat opowiada o sobie i swoim doświadczeniu aniżeli suche fakty, które można przeczytać w CV.

Staramy się, by rozmowa przebiegała w przyjaznej atmosferze.

Wierzymy, że istnieje ludzka strona rekrutacji.

Oferty pracy w Scalac, na które możesz aplikować:

Kontakt do firmy

Katarzyna Królikowska-Łangowska

Recruitment Hero

Chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz do mnie

LinkedIn

Podoba Ci się ten profil?

Oceń go

Dziękujemy za oddanie głosu!
Średnia: 5 2

Masz opinię o pracy w Scalac?

Podziel się nią na forum poniżej