1. Polidea

Praca w Polidei — co musisz wiedzieć?

Profil firmy

Polidea to Software House założony 10 lat temu w Warszawie. Jesteśmy zgranym zespołem doświadczonych programistów, project managerów i designerów. Dostarczamy kompleksowe rozwiązania, współpracując z naszymi klientami w obszarach IoT, healthcare, FinTech i nie tylko. 

O pracy w Polidea

Główne działania Polidei opierają się o rozwiązania mobilne, webowe, chmurowe. Zajmujemy się również designem i Internet of Things.

 

Lubimy dzielić się swoją pracą i wiedzą tworząc m.in. oprogramowania open source, czy tutoriale.

Idealne CV do pracy w undefined przygotujesz w 5 minut. 
Użyj naszego kreatora CV, w którym znajdziesz gotowe szablony 
do uzupełnienia, wskazówki oraz przykłady. Stwórz swoje CV teraz.
Stwórz swoje CV teraz.

Polidea w liczbach

10 lat na rynku

Ponad 60 pracowników

50% naszych pracowników jest z nami dłużej niż 3 lata

Pracujemy z takimi firmami jak Dolby, Philips, HP, StepStone, Estimote, Genentech, Applause, DaWanda

Ponad 200 książek o programowaniu, zarządzaniu i agile’u w naszej biblioteczce

Jeden Polideowy zespół muzyczny – Poliband

Kariera w Polidei — benefity, sylwetka kandydata

Polidea to ludzie, którzy nie tylko ze sobą współpracują, ale również dbają o siebie nawzajem. Dobre emocje pozwalają nam czuć się w biurze bardzo swobodnie.  Chętnie dzielimy się swoimi przemyśleniami i pomysłami.

 

Lubimy spędzać ze sobą czas, bo co może bardziej zbliżyć do siebie, niż wspólne parzenie kawy czy oglądanie filmów i jedzenie pizzy?

 

 

Styl pracy i środowisko

 

 • Elastyczne godziny pracy – dla nas nie musisz być rannym ptaszkiem; a jeśli wolisz pracować wcześnie, a popołudnia spędzać w domu – to żaden problem
 • Jeśli wolisz pracować czasem z domu , nie widzimy przeszkód
 • Po trzech miesiącach możesz pracować w 100% zdalnie
 • W Polidei znajdziesz prawdziwych pasjonatów kawy, więc najlepszych ziaren specialty jest zawsze pod dostatkiem (na fanów herbat i yerba mate również czeka cała szuflada najlepszych odmian!)
 • W kuchni znajdziesz, oczywiście, owoce i przekąski

 

Rozwój

 

 • Każdy pracownik ma określony budżet na rozwój (szkolenia, konferencje, certyfikaty)
 • Jedziesz na konferencję jako prelegent? Super, chętnie pokryjemy koszty!
 • Jako nasz pracownik, dostaniesz dodatkowe 3 wolne dni w roku na szkolenia i konferencje
 • Współfinansujemy (w 50%) Twoje lekcje angielskiego
 • Możesz korzystać z ponad 200 książek z naszej biblioteczki. Jeśli nie znajdziesz tego, czego szukasz – możemy kupić nową pozycję
 • Organizujemy szkolenia ogólnofirmowe, np. z feedbacku, zdrowego kręgosłupa, czy zarządzania stresem
 • Organizujemy częste wewnętrzne meetupy służące wymianie wiedzy

 

Social Life

 

 • Organizujemy częste wyjścia integracyjne (ogólnofirmowe, zespołowe, projektowe)
 • Co miesiąc odbywa się u nas Policinema – wspólne oglądanie filmów z popcornem, pizzą i napojami
 • W lecie wyjeżdżamy na kilka dni całą firmą w jakieś urokliwe miejsce, żeby naładować baterie

 

 

Jakie zarobki oferujemy w Polidei? Jesteśmy transparentni. W większości ofert pracy podajemy widełki na stanowisko Juniora, Mida, Seniora i Leada.

 

Junior: 4,500 – 8,000 (B2B+VAT lub UoP brutto)

Mid: 8,000 – 12,000 (B2B+VAT lub UoP brutto)

Senior: 12,000 - 15,000 (B2B+VAT lub UoP brutto)

Lead: 15,000 – 18,000 (B2B+VAT)

 

Biuro Polidei mieści się w samym centrum Warszawy (jakieś 3 minuty pieszo od metra Centrum).

 

Mamy w nim pufy i kanapy, dzięki którym nie musisz pracować przy biurku, jeśli nie masz na to ochoty. W naszej przestrzeni “meetupowej” odbywają się zarówno wewnętrzne i zewnętrzne meetupy, jak i comiesięczne Policinema (wspólne oglądanie filmów), czy próby Polibandu (naszego firmowego zespołu i chóru). W Polidei uwielbiamy nasze rośliny doniczkowe, o które dba pani Danusia (nasza najlepsza, niezastąpiona pani sprzątająca, która jest z nami od początku istnienia Polidei).

 

W kuchni znajdziesz ziarna specialty coffee, najlepsze gatunki herbaty i yerba mate, świeże owoce, musli i bakalie.

 

 

 

Każdy z nas ma określony budżet na samorozwój. Możesz wykorzystać te pieniądze na wyjazd na konferencje, udział w szkoleniu lub zrobienie certyfikatu. Co więcej, w pierwszych tygodniach swojej pracy wszyscy przechodzimy przez finansowane przez Polideę szkolenie z feedbacku i komunikacji. Raz na kilka miesięcy organizujemy szkolenie ze Zdrowego Kręgosłupa z fizjoterapeutą. Organizujemy także szkolenie z radzenia sobie ze stresem i emocjami lub szkolenie z przemawiania. Jeśli jako nasz pracownik masz pomysł na warsztaty lub szkolenie, które można zorganizować dla całej firmy – jesteśmy otwarci na propozycje.

 

W Polidei szczycimy się pokaźną liczbą ekspertów na naszym pokładzie. Juniorzy, którzy do nas dołączają, mogą liczyć na mentoring i wsparcie: zazwyczaj nowej osobie przydzielamy “buddy'ego”. Każdy z nas ma regularne spotkania 1 na 1, na których rozmawiamy między innymi o naszej ścieżce rozwoju.

 

 

Polideę stanowią ludzie. Według częstych, regularnych badań wewnątrz firmy (OfficeVibe), naszą największą siłą są relacje z ludźmi oraz z przełożonymi. Lubimy dawać i otrzymywać feedback: częsty, spontaniczny, nie tylko od PM-a lub lidera. Każdy z nas przechodzi przez finansowane przez Polideę szkolenie ze sztuki komunikacji.

Wszystko po to, by tworzyć kulturę, w której wspieramy się w rozwoju.

 

 

Do naszych wartości należą współpraca, zaufanie, jakość, rozwój, indywidualność i szczerość. Nasze wartości mają realny wpływ na podejmowane przez nas decyzje: te wewnętrzne, rekrutacyjne, czy biznesowe.

 

Rekrutacja w Polidei krok po kroku

Do każdego stanowiska i kandydata podchodzimy indywidualnie.

Niezależnie od stanowiska, na które aplikujesz, najpierw spodziewać się możesz rozmowy telefonicznej z Justyną albo Sandrą. Ten call służy temu, żeby się poznać – po prostu. Zdecydujemy, czy Twoje preferencje są zbieżne z tym, co zastaniesz w Polidei. Odpowiemy również na Twoje pytania.

Jeśli aplikujesz na stanowisko testera, po callu zaprosimy Cię na spotkanie z Justyną, Twoim potencjalnym przyszłym liderem oraz jednym z testerów/testerek. Wypijemy kawę, porozmawiamy miękko i technicznie, odpowiemy na Twoje pytania i opowiemy Ci o nas.

Jeśli aplikujesz na stanowisko programisty, po standardowym callu, będziemy chcieli sprawdzić Twoje umiejętności techniczne. W zależności od domeny (nasz proces do zespołu Cloud, iOS czy Android nieco się różni) dostaniesz zadanie, które chcielibyśmy otrzymać po 7 dniach, bądź umówimy Cię na calla z programistą/-tką z zespołu. Na rozmowie, która jest kolejnym (ostatnim) etapem, przygotowane przez Ciebie zadanie będzie stanowiło punkt wyjścia do rozmowy technicznej. Możesz spodziewać się porządnego Code Review i ciekawej dyskusji na spotkaniu.

Jeśli aplikujesz na stanowisko Project Managera, po callu zaprosimy Cię na spotkanie z Justyną i Sławkiem (Lead Project Manager). Po wspólnej kawie i rozmowie o Twoim (i naszym) podejściu do prowadzenia projektów, agile’a i wielu innych rzeczy, zaprosimy Cię na kolejny, ostatni etap. Zazwyczaj jest to symulacja retrospektywy – dostaniesz pełną instrukcję i czas na przygotowanie się. Na retro będzie zespół „aktorów” (czyli naszych pracowników) oraz niezależny obserwator.

Jeśli aplikujesz do Growth Teamu, po zapoznawczym callu, zaprosimy Cię na spotkanie z Grzegorzem (CEO). Dodatkowo, otrzymasz zadanie do przygotowania (np. napisanie krótkiego blog posta na temat związany z technologią).

Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w Polidei?

Jedną z naszych wartości jest szczerość. Nie lubimy malowania trawy na zielono. Lubimy za to przyznawanie się do niewiedzy lub szczere mówienie o swoich preferencjach. Pamiętaj, że masz prawo czegoś nie wiedzieć.

Na naszym interview pada kilka tzw. pytań behawioralnych. Czasami nie jest łatwo na szybko przypomnieć sobie konkretną sytuację – radzimy Ci przeanalizowanie przed spotkaniem swojego doświadczenia pod kątem sukcesów, porażek, sytuacji konfliktowych, kryzysów. Najbardziej zależy nam na zrozumieniu Twojej roli w danej sytuacji oraz na wnioskach, które z tej sytuacji wyciągnąłeś/-ęłaś.

Interview to nie tylko rozmowa jednostronna. My też mamy zrobić na Tobie wrażenia fajnego pracodawcy. Ostatnia część spotkania jest poświęcona na Twoje pytania do nas. Na pewno jest mnóstwo rzeczy, które chciałbyś wiedzieć przed dołączeniem do nowej firmy. Pytaj. Chętnie Ci o wszystkim opowiemy. Radzimy Ci przygotować takie pytania przed rozmową, żeby nic Ci nie wyleciało z głowy.

Oferty pracy w Polidea, na które możesz aplikować

Kontakt do firmy

Justyna Grzywaczyk

Recruitment Specialist

Chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz do mnie

LinkedIn

Podoba Ci się ten profil?

Oceń go!

Dziękujemy za oddanie głosu!
Średnia: 3.8 16

Masz opinię o pracy w Polidea?

Podziel się nią na forum poniżej