Nest Bank

Nest Bank

Bankowość
Duża
 1. Nest Bank

Praca w Nest Banku - co musisz wiedzieć?

@ Kim jesteśmy?

Nest Bank to instytucja finansowa, która kieruje ofertę do klientów indywidualnych i mikroprzedsiębiorstw, mocno akcentując pozycję rodziny w swojej grupie docelowej. Zgodnie z filozofią banku bliskiego ludziom, dbamy o całodobowy dostęp do naszych usług poprzez wygodną bankowość mobilną oraz internetową, nie rezygnując przy tym z bezpośredniego kontaktu z klientami w naszych kameralnych, sprzyjających rozmowie placówkach.

@ Kogo szukamy?

Szukamy optymistów, ludzi pozytywnie patrzących na świat, przekonanych, że chcieć to móc. Stawiamy na osoby zaradne, potrafiące odnaleźć się w każdej sytuacji. Nasi pracownicy to osoby zaangażowane, według których recepta na sukces to wkładać serce w to, co się robi. Nest Bank to miejsce dla ludzi otwartych, pomocnych, szanujących zdanie innych. Jesteśmy Bankiem, który wychodzi poza schematy dlatego mocno cenimy osoby o nieszablonowym podejściu, stale poszukujące świeżych inspiracji, szans i możliwości.

Idealne CV do pracy w Nest Bank przygotujesz w 5 minut. 
Użyj naszego kreatora CV, w którym znajdziesz gotowe szablony 
do uzupełnienia, wskazówki oraz przykłady. Stwórz swoje CV teraz.
Stwórz swoje CV teraz.

Nest Bank w liczbach

Zatrudniamy ponad 1300 wyjątkowych osób.

Posiadamy 57 Oddziałów własnych, które swym wystrojem nawiązują do ciepłej i przyjaznej kawiarni.

Współpracujemy z ponad 180 profesjonalnymi partnerami franczyzowymi.

Kariera w Nest Banku - Dlaczego WARTO pracować w Nest Banku?

Naszym pracownikom oferujemy szeroki wachlarz benefitów pozapłacowych m.in.:

 • opieka medyczna,
 • ubezpieczenie na życie,
 • karta sportowa.

 

.... Myślisz że to wszystko? Nie. To dopiero początek!

 

Zależy nam aby sprostać potrzebom nawet najbardziej wymagających, dlatego poza wskazanym wyżej standardowym pakietem benefitów pracownicy Nest Banku mogą korzystać z systemu kafeteryjnego. Pracownicy według własnego uznania zamieniają przyznawane przez pracodawcę punkty na dowolne atrakcje z szerokiego katalogu benefitów dostępnych w systemie. Do wyboru są setki produktów i usług m.in.: bilety do kina i teatru, masaże, wycieczki, bilety lotnicze, noclegi w hotelach, kursy i szkolenia, parki rozrywki i wiele innych.

Nie samą pracą człowiek żyje ☺, dlatego z myślą o pracownikach w Banku trzy lata temu stworzony został projekt FitNest.

 

Celem projektu jest budowanie przyjaznego miejsca pracy, w którym dbamy o potrzeby pracowników, ich komfort psychiczny oraz fizyczny.

 

Aby realizacja tego celu była możliwa działania podejmowane w ramach projektu dotyczą pięciu obszarów: sport, odżywianie, regeneracja, profilaktyka oraz szeroko rozumiany fun at work.

 

Głównym motywem przewodnim wszystkich działań w ramach projektu jest promocja zdrowego stylu życia. FitNest wspiera również równowagę między życiem prywatnym i zawodowym.

 

Przykładowe działania realizowane na rzecz pracowników w ramach projektu to:

 

MASAŻE BIUROWE

 

Obszar: regeneracja

 

Do naszego biura regularnie zapraszamy fizjoterapeutów, którzy wykonują relaksacyjne masaże dla wszystkich chętnych pracowników.

 

AKCJA SOK

 

Obszar: odżywianie

 

To działanie realizowane co roku dla wszystkich pracowników Banku. Do naszych lokalizacji centralnych przyjeżdżają dostawcy, którzy na miejscu wyciskają soki dla pracowników. Do placówek wysyłamy natomiast w szklanych butelkach zdrowe soki bez konserwantów i sztucznych barwników.

 

KLUBY SPORTOWE

 

Obszar: sport

 

W 2018r. uruchomione zostały Kluby Sportowe Nest Banku. Każdy Klub otrzymał dofinansowanie zgodnie z wnioskowanym przez Opiekuna Klubu budżetem. 

 

DZIEŃ ZDROWIA

 

Obszar: profilaktyka

 

Cyklicznie przeprowadzamy w Banku tzw. Dzień Zdrowia, w trakcie którego pracownicy mogą skorzystać z bezpłatnych badań m.in. analizy składu ciała, badania glukozy, ciśnienia i cholesterolu. W ostatnim czasie przeprowadzone zostało

badanie wzroku dla wszystkich pracowników lokalizacji centralnych Banku.

 

STREFA KIBICA

 

Obszar: fun

 

Przy okazji dużych imprez sportowych w Nest Banku powstają Strefy Kibica,

w których pracownicy mają możliwość wspólnego kibicowania swoim faworytom

w godzinach pracy. Przy okazji wydarzeń piłkarskich organizujemy w Banku własne mistrzostwa w Piłkarzyki.

 

DZIEŃ ŚWIĄTECZNEGO SWETRA

 

Obszar: fun

 

Raz na jakiś czas zapraszamy pracowników do wspólnej zabawy polegającej na celebrowaniu zabawnych świąt. Przykładem takiej akcji jest Dzień Świątecznego Swetra, w ramach którego pracownicy zakładają do pracy najróżniejsze świąteczne stroje, a HR serwuje tego dnia smaczne muffinki. Akcja wywołuje zawsze dużo śmiechu i pozytywnych emocji.

 

Co jeszcze zapewniamy w ramach projektu FitNest?

 

 • liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami,
 • dostawę świeżych owoców i warzyw każdego dnia,
 • rowerownię i prysznice dla aktywnych. 

Wymienione przykłady to tylko kilka z wielu działań realizowanych na co dzień w ramach projektu.

 

 

W Nest Banku wiemy, że rodzina jest najważniejsza. Staramy się zapewniać naszym pracownikom najlepsze warunki do godzenia życia prywatnego z zawodowym. Często podkreślamy też znaczenie relacji rodzinnych i ich wpływ na nasze ogólne samopoczucie. Rolę i znaczenie rodziny staramy się podkreślić poprzez:

 

 • Organizację Dnia Dziecka dla dzieci pracowników centrali oraz prezenty dla dzieci pracowników placówek bankowych,
 • Udział w akcji Dwie godziny dla rodziny
 • Możliwość zabrania dziecka do biura, gdy zapewnienie mu innej opieki danego dnia nie jest możliwe
 • Stworzenie dla pracowników Pokoju Rodziny, w którym mogą w komfortowych warunkach pracować jednocześnie mając na oku swoje maluchy.

 

 

 

Wspieramy ludzi ambitnych, podążających za swoimi marzeniami i aspiracjami. Potrzeby rozwojowe naszych pracowników realizujemy poprzez:

 

• Szkolenia wewnętrze

Szkolenia realizowane są przez naszych trenerów oraz przez pracowników, którzy chcą dzielić się swoją wiedza z innymi. W Banku powołany został Nest Uniwersytet, w ramach którego nasi pracownicy - specjaliści z różnych dziedzin prowadzą szkolenia dla kolegów i koleżanek zainteresowanych daną tematyką. Dzięki tej inicjatywie osoba prowadząca szkolenie wzmacnia swoją pewność siebie oraz kompetencje w zakresie wystąpień publicznych. Słuchacze natomiast mają możliwość zdobywania wiedzy od niewątpliwych ekspertów w swojej dziedzinie.

 

• Szkolenia zewnętrzne

Każdy pracownik ma możliwość uczestniczenia w szkoleniu zewnętrznym. Szkolenia realizowane są przez dostawców rekomendowanych przez pracowników. Każdy ma wpływ na to z czego, gdzie i przez kogo będzie szkolony.

 

• Szkolenia w formie e-learning

Dla zabieganych lub tych, którzy chcą odświeżyć sobie już posiadaną wiedzę, mamy zestaw szkoleń e-learningowych.

 

• Programy rozwojowe dla menedżerów

Dla naszych menedżerów mamy specjalną ofertę szkoleń w ramach autorskiej Akademii Menedżera. Kadra zarządzająca wyższego szczebla realizuje program szkoleniowy w ramach ścieżki Golden Wings. Pozostali menedżerowie objęci są programem rozwojowym Silver Wings. W trakcie trwania programów uczestnicy wzmacniają swoje kompetencje menedżerskie m.in. w takich obszarach jak: planowanie, motywowanie, komunikacja w zespole, rozwiązywanie konfliktów, budowanie relacji.

 

• Rekrutację wewnętrzną

Bank daje możliwość rozwoju w wielu obszarach. Duży wybór ofert w ramach rekrutacji wewnętrznej pozwala każdemu pracownikowi znaleźć swoje wymarzone miejsce w organizacji. Znakomita część wewnętrznych procesów rekrutacyjnych kończy się sukcesem oraz awansem pracownika.

 

• Biblioteczkę

Nasze centrale wyposażone są w biblioteczki, w których pracownicy znajdą m.in. literaturę branżową, jak również pozycje dotyczące rozwoju osobistego.

 

 

Otoczenie ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Dlatego staramy się aby przestrzenie, w których pracujemy były przytulne, ciepłe i ergonomiczne.

 

Nasze placówki nawiązują swoim wystrojem do kafejki. Są przestronne, przyjemne i swojskie.

 

Nasza centrala natomiast to wnętrze z loft softową duszą. Przestronne kuchnie, pokoje cichej pracy, wygodne kanapy, przestrzeń do pracy wspólnej, biurka z możliwością regulowania wysokości, pokój rodziny i wiele innych udogodnień sprawiają, że nasze wnętrza są jedyne w swoim rodzaju.

 

Dodatkowym atutem naszych placówek oraz centrali jest lokalizacja. Nasze punkty znajdują się w centrach dużych miast z dogodną komunikacją.

 

Do warszawskiej centrali znajdującej się na Mokotowie dojedziesz metrem lub tramwajem. Gdańska centrala w dzielnicy Wrzeszcz to miejsce, do którego szybko i bez problemu dostaniesz się np. pociągiem.

 

 

Nest Bank tworzą pozytywni ludzie, którzy lubią wspólnie dobrze się bawić. Dlatego na stałe w naszą kulturę organizacyjną wpisane są spotkania i wyjazdy integracyjne. W Chałupach pływamy na kite’ach i deskach, w Warszawie bawimy się wszyscy razem na wspólnej corocznej imprezie świątecznej. Zdarzają nam się egzotyczne wyjazdy np. do Meksyku, ale równie dobrze bawimy się nad mazurskimi jeziorami.

 

Rekrutacja w Nest Banku krok po kroku

1

Złóż aplikację. Sprawdź aktualne oferty pracy na naszej stronie internetowej i aplikuj na wybrane stanowisko!

2

Porozmawiaj z nami. Jeśli Twoja aplikacja będzie spełniała kryteria opisane w ofercie na pewno do Ciebie zadzwonimy. Chętnie dowiemy się więcej o Twoim doświadczeniu i o tym, co najbardziej Cię motywuje. Zanim zadzwoni do Ciebie pracownik HR uprzedzimy Cię o planowanej rozmowie. Będziesz mógł się do niej dobrze przygotować.

3

Spotkajmy się. Najważniejszym elementem procesu rekrutacyjnego jest spotkanie z Twoim przyszłym przełożonym. Jest to moment, w którym poznajemy wzajemne oczekiwania. Zdarza się, że etap ten jest poprzedzony spotkaniem z rekruterem.

4

Decyzja. Niezależnie od wyniku procesu rekrutacyjnego maksymalnie w ciągu 2 tygodni przekażemy Ci informację zwrotną. Zazwyczaj robimy to już po upływie 7 dni od spotkania.

Jak się przygotować do rozmowy rekrutacyjnej w Nest Banku?

Poczytaj o Nas :) Poszukaj w sieci sprawdzonych i wiarygodnych informacji o naszej marce ( np. od kiedy działamy, jaki jest nasz profil działalności, jakie produkty oferujemy).
Przypomnij sobie przebieg swojej kariery zawodowej. Podczas spotkania będzie to podstawa rozmowy. Warto pamiętać o większości swoich obowiązków, zakresie odpowiedzialności, strukturze w której się pracowało.
Zbierz informacje dotyczące stanowiska. Dokładnie sprawdź co oferujemy oraz czego oczekujemy na stanowisku, na które aplikujesz. Jak sobie wyobrażasz pracę w takiej roli?
Odpowiedz sobie na kilka pytań. Zastanów się jakie są Twoje silne i słabe strony? Dlaczego to Ciebie powinniśmy zaprosić do współpracy?
Określ swoje oczekiwania finansowe. Przygotuj się na pytanie dotyczące oczekiwań finansowych – pytanie na pewno zostanie zadane, a warto aby odpowiedź była przemyślana. Zastanów się co jest jeszcze dla Ciebie ważne ( inne składniki pozapłacowe – jeśli tak to jakie?)
Zadbaj o pierwsze wrażenie. Sprawdź jak dojechać, aby być punktualnie :) warto dobrze się zaprezentować :)

Oferty pracy Nest Banku, na które możesz zaaplikować:

Kontakt do firmy

Magdalena Bagniuk

Kierownik Wydziału Rekrutacji

Chcesz poznać więcej możliwości rozwoju w Nest Banku? Napisz do mnie!

LinkedIn

Podoba ci się ten profil? Oceń go:

Dziękujemy za oddanie głosu!
Średnia: 3.7 84

Pracowałeś w Nest Banku?

Podziel się opinią poniżej.

Poznaj innych pracodawców z tej branży