ING Bank Śląski

ING Bank Śląski

Bankowość
Duża
  1. ING Bank Śląski

Praca w ING - co musisz wiedzieć?

Profil firmy

ING w Polsce to ponad 8000 pracowników centrali i oddziałów banku. Jesteśmy częścią Grupy ING i świadczymy zintegrowane usługi finansowe z zakresu bankowości detalicznej, korporacyjnej oraz rynków finansowych. 

Inspirujemy ludzi do działania, aby byli o krok do przodu, w życiu i w biznesie. Stawiamy na trwałe i długofalowe relacje, które budujemy w oparciu o Pomarańczowy Kod – zbiór naszych wartości i zachowań. To nasze zobowiązania składane klientom, społeczeństwu i pracownikom.

 

Jak działamy?

Lubimy technologię i wiemy, jak korzystać z danych. Ważne są dla nas zwinne metody pracy, to z kim i jak pracujemy. Razem budujemy przyjazną kulturę organizacyjną opartą na szacunku, pozytywnych relacjach i odpowiedzialności.

 

Idealne CV do pracy w ING Bank Śląski przygotujesz w 5 minut. 
Użyj naszego kreatora CV, w którym znajdziesz gotowe szablony 
do uzupełnienia, wskazówki oraz przykłady. Stwórz swoje CV teraz.
Stwórz swoje CV teraz.

Praca w ING - kluczowe liczby

Nasze codzienne starania w oferowaniu atrakcyjnych produktów, dbałość o wysoką jakość obsługi, działania i praktyki na rzecz zrównoważonego rozwoju, wyróżniające się wyniki komercyjne i finansowe oraz podejście do budowania doświadczeń kandydatów i pracowników zostały uhonorowane licznymi nagrodami i wyróżnieniami. Niektóre z nich to:

Tytuł TOP Employers Polska, który w 2020 roku otrzymaliśmy po raz jedenasty z rzędu

TOP 1 wśród pracodawców w Regionie Katowice, według studentów śląskich uczelni w badaniu EB=Emocje+Biznes 2019

 

Certyfikat potwierdzający najwyższe standardy zarządzania zasobami ludzkimi – HR Najwyższej Jakości 2019

 

Diversity & Inclusion Rating 2020 – ING Bank Śląski wśród liderów zarządzania różnorodnością

Kariera w ING - zarobki, benefity, rozwój pracowników

Jednym z ważniejszych aspektów pracy w naszej organizacji jest dbałość o atmosferę pracy. Zwracamy się do siebie po imieniu i cenimy otwartość. Do współpracy zapraszamy osoby, które spełniają wymagania merytoryczne danego stanowiska, ale są także otwarte na współpracę oraz wymianę poglądów i doświadczeń.

 

Naszym pracownikom oferujemy benefity pozapłacowe, w tym m.in:

  • dodatkowy dzień wolny na wolontariat,
  • dodatkowy dzień wolny dla rodziny, 
  • prywatna opieka medyczna,
  • program poleceń pracowniczych,
  • kafeteryjny system benefitów,
  • udogodnienia dla rodziców,
  • pracowniczy program emerytalny.

W ING uczymy się tak, jak lubimy. Czytamy e-booki lub elektroniczne wydania czasopism. Bierzemy udział w webinariach i inspirujemy się na społecznościach. Jeśli chcemy rozwijać swoje umiejętności wystąpień publicznych, korzystamy z shadowingu. A jeśli chcemy być specjalistami Data Science uczestniczymy w bootcampach. Tradycyjne szkolenia, czaty z ekspertami czy konferencje tematyczne to tylko niektóre z działań z oferty rozwojowej dostępnej dla naszych pracowników.

 

 

Mamy 300 placówek i dwie centrale w Katowicach i w Warszawie. Nasza warszawska siedziba otrzymała certyfikat Zielonego Biura, przyznawany przez audytorów z Fundacji Partnerstwo Dla Środowiska. W skali banku cały czas rozwijamy eko-inicjatywy  i unowocześniamy wszystkie nasze placówki.

 

Studentów i absolwentów zapraszamy do aplikowania na Staże z Lwem, International Talent Programme oraz program ChallengING. Każdy z tych programów to szansa na realizację samodzielnych projektów, rozwijanie się pod okiem ekspertów ING oraz zdobywanie cennego doświadczenia.

 

Organizujemy i aktywnie uczestniczymy w inicjatywach charytatywnych, zbiórce przyborów szkolnych, zakupie prezentów świątecznych dla potrzebujących dzieci czy akcjach krwiodawstwa. Każdy pracownik może wykorzystać jeden dzień w roku na wolontariat. Na rzecz Fundacji ING Dzieciom wspólnie biegamy i maszerujemy podczas Biegnij Warszawo.

 

 

Rekrutacja krok po kroku w ING

1
Wybierz ofertę pracy i wyślij aplikację -

 Spośród wszystkich aplikacji wybieramy te, które najbardziej odpowiadają wymaganiom danego stanowiska.

2
Porozmawiajmy o Twojej aplikacji -

 Pierwszą rozmowę przeprowadza zwykle pracownik HR. Rozmowa może przyjąć formę wywiadu przeprowadzanego przez telefon, videorozmowy lub dłuższego spotkania w naszym biurze.

 

3
Wykonaj zadanie dodatkowe -

 Możesz zostać zaproszony do udziału w assessment center, rozwiązania zadania w formie case’u, testów wiedzy z zakresu konkretnej dziedziny lub testów analitycznych. W niektórych przypadkach poprosimy Cię o przygotowanie lub rozwiązanie zadania dodatkowego w domu.

 

4
Poznajmy się lepiej -

 Na tym etapie poznasz swojego przyszłego przełożonego. Spotkanie odbywa się w naszym biurze, uczestniczy w nim również osoba z HR. Dla Ciebie to szansa na zadanie pytań dotyczących szczegółów stanowiska, a dla nas na zweryfikowanie Twojej wiedzy i kompetencji.

 

5
Witaj w ING -

 Pozytywne przejście wszystkich etap to moment, w którym osoba prowadząca rekrutację skontaktuje się z Tobą, złoży Ci ofertę zatrudnienia i zaprosi do współpracy z ING.

 

Jak się przygotować do rozmowy rekrutacyjnej w ING?

Zastanów się, jakie informacje chcesz przekazać rekruterowi. Przeanalizuj, które z Twoich doświadczeń i posiadanych kompetencji są najistotniejsze z punktu widzenia oferty, na którą aplikujesz.
Bądź przygotowany na to, że podczas spotkania zostaniesz zapytany o kwestie merytoryczne oraz o Twoje dotychczasowe doświadczenia. Rekruter może poprosić Cię o przytoczenie przykładów konkretnych sytuacji z Twojej dotychczasowej praktyki.
Zastanów się, jakie są Twoje oczekiwania finansowe i przygotuj sobie pytania, które chciałbyś zadać.
Podczas rozmowy bądź sobą i autentycznie odpowiadaj na pytania.

Oferty pracy ING, na które możesz zaaplikować:

Kontakt do firmy

Masz pytania dotyczące pracy w ING?

Napisz na rekrutacja@ing.pl

Odwiedź naszą zakładkę Kariera - https://www.ingbank.pl/o-banku/kariera i dowiedz się więcej o pracy w ING!

Podoba ci się ten profil? Oceń go:

Dziękujemy za oddanie głosu!
Średnia: 3.6 56

Chcesz zapytać ING o oferty pracy?

Dodaj komentarz poniżej

Poznaj innych pracodawców z tej branży