Moje konto

Daftcode

IT
Średnia
  1. Daftcode

Praca w Daftcode - co musisz wiedzieć

Profil firmy

Firma Daftcode to polska grupa technologiczna, która specjalizuje się w tworzeniu własnych produktów internetowych, mobilnych oraz z zakresu sztucznej inteligencji.

Daftcode działa w oparciu o nowatorski model biznesowy venture building. Polega on na samodzielnym tworzeniu i zarządzaniu projektami startupowymi - od koncepcji przez rozwój, aż po wprowadzenie produktu na rynek.

Misja firmy

Oprócz rozwijania własnych pomysłów na startupy, Daftcode realizuje też przedsięwzięcia B2B, dzięki autorskim rozwiązaniom wykorzystującym sztuczną inteligencję, machine learning czy blockchain.

Trzecim filarem działalności Daftcode jest inwestowanie w obiecujące startupy, czyli takie, które według firmy mają ogromny potencjał do szybkiego skalowania i zdobywania uznania na całym świecie.

DaftCode - benefity, atmosfera, kultura pracy

Promowanie rozwoju kompetencji i stałe poszerzanie wiedzy jest jedną z naszych wartości. Dlatego zachęcamy każdego Daftcodera do doskonalenia swoich umiejętności. Oto kilka sposobów, w jaki staramy się to ułatwić:

One on One:

One on one to kwartalne indywidualne spotkania z team leaderem zespołu. Ich cel może być różnoraki i jest dobierany każdorazowo w zależności od aktualnych potrzeb. One on one to to moment, w którym można wspólnie z Team Leaderem ustalić plan własnego rozwoju zawodowego lub omówić bieżące kwestie, czy nowe pomysły.

Szkolenia wewnętrzne:

W Daftcode organizujemy szkolenia wewnętrzne służące wymianie wiedzy wewnątrz firmy, na których można usłyszeć o różnych technologiach, ciekawostkach z branży oraz interesujących case’ach z codziennej pracy.

DaftLibrary:

Posiadamy bogatą i stale rozbudowywaną bibliotekę firmową. Każdy ma szanse skorzystać z jej zbiorów. Jeżeli czegoś zabraknie, wystarczy to zgłosić - w kilka dni zdobędziemy wybraną pozycję.

Gildie:

Gildie to społeczności zrzeszające Daftcoderów w ramach wspólnych obszarów tematycznych. Jej członkowie w trakcie comiesięcznych spotkań oraz grup dyskusyjnych wymieniają się wiedzą i ciekawymi materiałami dotyczącymi wybranego tematu lub zainteresowań, a także tworzą aktywną społeczność offline.

Hackathon, HackDay, Refactoring Day:

Co pewien czas organizujemy wewnętrzne hackathony, hack days i refactoring days. Łączymy się wtedy w mniejsze zespoły i realizujemy zupełnie nowe projekty lub funkcjonalności do istniejących produktów. Jest to świetna odskocznia od codziennej pracy oraz okazja, by wypróbować nowe technologie albo popracować z nowymi osobami.

Społeczności:

Chętnie wspieramy lokalne społeczności takie jak: WRUG, WarsawJS, PyWaW, PyLight, Dribbble, Dev.JS, Rails Girls, Django Girls, czy Geek Girls Carrots - czyli cykliczne spotkania pasjonatów danej technologii, kierowane zarówno do profesjonalnych deweloperów, jak i studentów oraz wszystkich, którzy swoją przygodę dopiero zaczynają.

Pracujemy w małych, multidyscyplinarnych zespołach, które same organizują sobie pracę w zależności od indywidualnych potrzeb. Używamy do pracy metodyk inspirowanych Agile i Lean Startup. W naszej firmie nie znajdziesz klasycznych managerów, a zespoły dostają dużo autonomii. Na początku każdego kwartału zespoły ustalają co chcą osiągnąć i zapisują to w swoim V2MOM.

Lubimy dobrą zabawę! Dlatego przynajmniej raz w miesiącu wybieramy się na wspólną imprezę integracyjną. To świetny moment na to, żeby spędzić czas w fajnej atmosferze z kolegami z którymi pracujemy na co dzień. Co więcej, nasza firma stale się powiększa, więc jest to też okazja żeby lepiej poznać nowych członków zespołu.

Warsaw Spire to unikalny projekt biurowy w centrum Warszawy, stworzony z wizją harmonijnego połączenia powierzchni biurowej z unikalnym podejściem do zagospodarowania przestrzeni miejskiej. Obiekt składa się z trzech budynków: 180-metrowego biurowca i dwóch budynków o wysokości 55 metrów okalających wieżowiec. Pod nimi znajduje się pięciopoziomowy parking podziemny z 1270 miejscami dla samochodów i 296 miejscami dla rowerów.

Siedziba firmy znajduje się na 40 piętrze budynku. Nasze biuro tworzy 15 pokoi, dwa open space’y, jedna sala konferencyjna oraz dwie sale spotkań. Do dyspozycji pracowników dostępna jest też czytelnia, dwie garderoby, chillroom oraz przestronna kuchnia.

Ciągły rozwój:

  • Szkolenia wewnętrzne, hackathony i konferencje
  • Nielimitowany dostęp do platform edukacyjnych on-line
  • Bogata i na bieżąco aktualizowana biblioteka firmowa
  • Lekcje angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego

Świetna atmosfera. Zostań częścią rodziny Daftcode!

  • Regularne imprezy integracyjne oraz eventy team buildingowe
  • Miesięczny budżet integracyjny dla zespołów (sami decydujecie na co go przeznaczycie)
  • Chill-room z PlayStation 4, gitarą elektryczną, grami planszowymi i symulatorem wyścigów samochodowych
  • Brak dress code

Wspaniałe otoczenie. Pracuj jak lubisz!

  • Nowoczesne, inspirujące i przyjazne biuro
  • Biuro w centrum Warszawy (Warsaw Spire, 40 piętro)
  • Nowoczesny sprzęt, który sam wybierasz (intuicyjny MacBook lub mocny Dell)
  • Elastyczne godziny pracy

Atrakcyjny pakiet socjalny

  • 26 dni pełnopłatnego urlopu oraz pełnopłatne chorobowe
  • Prywatna opieka medyczna, współfinansowanie karty Multisport Plus
  • 30% zniżki do DaftCafe, restauracji The Place oraz teatru Młyn
  • Świeże owoce dwa razy w tygodniu

Staramy się zachować maksymalnie płaską strukturę. Jesteśmy przekonani, że dzięki temu każdy członek zespołu jest tak samo ważny i zaangażowany w projekt, a jednocześnie może indywidualnie rozwijać swoje umiejętności, bez konieczności stosowania się do narzuconych odgórnie zasad. Pracując przy projektach, nie zapominamy o wzajemnym wsparciu i dzieleniu się doświadczeniem.

Rekrutacja w Daftcode krok po kroku

1

Wyślij do nas swoje CV gdzie opiszesz swoje dotychczasowe doświadczenie. Jeżeli posiadasz portfolio, konto na githubie lub inną próbkę pracy, którą możesz się pochwalić - koniecznie dołącz do CV! :)

2

Rozmowa rekrutacyjna - porozmawiamy o Twoim doświadczeniu zawodowym i oczekiwaniach odnośnie pracy u nas w firmie. Na rozmowie dostaniesz zadanie/case do rozwiązania, które zostanie omówione razem z Team Leaderem zespołu, do którego aplikujesz.

3

W niektórych przypadkach potrzebujemy dodatkowej weryfikacji przed lub po rozmowie - możesz dostać do rozwiązania zadanie rekrutacyjne do zrealizowania w domu.

4

Witamy na pokładzie!

Co musisz wiedzieć o rekrutacji w Daftcode?

Podczas spotkania rekrutacyjnego będziemy pytać o motywację, o ciekawe projekty, które były przez Ciebie zrealizowane oraz o osiągnięcia, którymi chcesz się pochwalić.

Koniecznie przygotuj również pytania do nas! Będziesz miał okazję żeby je zadać. :)

W trakcie naszych spotkań oceniamy nie tylko Twoją wiedzę techniczną, ale również to, jak podchodzisz do rozwiązywania nowych zadań.

Pokaż nam swój tok myślenia, zaprezentuj co jest dla Ciebie najważniejsze w kontekście realizowanego zadania. Bardzo to doceniamy!

Pamiętaj, żeby mówić o sobie, o aktywnościach, które zostały podjęte przez Ciebie oraz o ich rezultatach.

Jeżeli coś Ci się nie udało - nie martw się! Umiejętność mówienia o swoich porażkach oraz wyciągania z nich wniosków jest również przez nas bardzo ceniona.

Pytaj! W Daftcode zależy nam żeby zaspokoić również Twoją ciekawość :)

Rozmowę traktujemy jako wzajemne poznanie siebie. Chcemy umożliwić Ci poznanie naszej firmy oraz stanowiska, na które aplikujesz.

Zadania (stanowiska nietechniczne):

Chcemy zobaczyć, jak podchodzisz do rozwiązywania problemów.

Będziemy chcieli byś rozwiązał case study lub przygotował prezentację.

Zadania mają na celu zarówno sprawdzenie Twojej wiedzy praktycznej ale przede wszystkim Twojego podejścia do rozwiązywania problemów.

Zadania rekrutacyjne (stanowiska techniczne):

Podczas rekrutacji możesz dostać do wykonania kilka rodzajów zadań.

Jedne z nich polegają na debugowaniu kodu, w innych trzeba przepisać kod tak, aby był bardziej optymalny, dopisać jakąś część kodu tak aby cały program zadziałał lub napisać mini program zgodnie ze specyfikacją podaną w zadaniu.

Oferty pracy w Daftcode, na które możesz zaaplikować:

Kontakt do firmy

Kamil Chomka

HR & Recruitment Specialist w Daftcode

Chcesz dowiedzieć się więcej o pracy w DaftCode? Napisz do mnie.

Podoba Ci się ten profil?

Oceń go!

Dziękujemy za oddanie głosu!
Średnia: 4.8 5

Znasz Daftcode?

Podziel się opinią!

Odezwij się do nas!

Brzmi ciekawie? Z chęcią porozmawiamy z Tobą o wszystkich możliwościach,
jakie oferuje profil pracodawcy w InterviewMe Twojej firmie.

Musisz wpisać co najmniej 3 znaki.
Musisz podać poprawny adres e-mail.
Coś poszło nie tak. Spróbuj ponownie. Twoja wiadomość została wysłana