Trwa wysyłanie danych...
Proszę czekać.
Praca Citi Opinie

Citi

Bankowość / Warszawa

Praca w Citi - co musisz wiedzieć?

 • Profil firmy

  Citi to miejsce, które ma wiele do zaoferowania. Świat stopniowo staje się coraz mniejszy, a podróżowanie dookoła kuli ziemskiej jest coraz łatwiejsze. Citi to globalny bank, co umożliwia Ci pracę w wielu miastach, na całym świecie, na wielu różnych pozycjach. Znajdujemy się w światowej czołówce i reprezentujemy sobą, jak powinna wyglądać bankowość. Wiemy dokładnie jakie cele chcemy osiągnąć w przyszłości.

 • Nowoczesny biznes

  Mamy silną strategię, która pozwoli nam wzmocnić naszą obecność na świecie i doprowadzić do perfekcji nasze relacje z klientami. Kładziemy nacisk nie tylko na bankowość, ale też na technologie i analitykę. Jeśli chcesz zrozumieć, jak nowoczesny biznes działa na całym świecie, Citi to miejsce dla Ciebie. W Polsce działamy poprzez 2 podmioty - Citi Service Center Poland i Citi Handlowy (Bank Handlowy w Warszawie S.A.)

 • Citi Handlowy

  Jesteśmy bankiem, który łączy doświadczenie i tradycje polskiej bankowości z nowoczesnym modelem prowadzenia finansów. Wyróżniamy się innowacyjnością, użyciem najnowszej technologii – posiadamy między innymi 16 oddziałów SMART, w których można założyć konto w rekordowo krótkim czasie, a także proponujemy rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb Klienta.

 • Citi Service Center Poland

  Citi Service Center Poland powstało w 2005 roku jako część inicjatywy tworzenia sieci centrów usług wspólnych, które wspierają inne oddziały Citigroup na całym świecie. Obecnie świadczymy usługi dla ponad 90 krajów w Europie, Azji, Afryce, Australii i obu Amerykach. Tym samym stwarzamy niepowtarzalną możliwość pracy w międzynarodowym środowisku.

Poznaj bliżej Citi!

Pracownicy Citi Service Center Poland porozumiewają się w ponad 27 językach każdego dnia.

Nasze placówki znajdują się w ponad 160 krajach świata.

Tylko w Polsce zatrudniamy ponad 7,000 pracowników (4,000 Citi Service Center Poland i 3,000 Citi Handlowy), a liczba ta ciągle rośnie.

Citi - atmosfera, benefity, rozwój

 • Nasi pracownicy są częścią globalnej społeczności Citi, co umożliwia im angażowanie się w międzynarodowe inicjatywy organizowane w Polsce jak i w innych lokalizacjach. Na poziomie lokalnym, każda z naszych centrali inicjuje własne pomysły. Dla przykładu - w Banku Handlowym w każdy czwarty czwartek miesiąca celebrujemy sukcesy naszych Departamentów.

  Chcemy, by każdy z naszych Pracowników czuł się dobrze zarówno w pracy, jak i poza nią. W związku z tym, wdrażamy praktyczne rozwiązania mające zapewnić work-life balance. Dzielimy się także naszymi pasjami, by pokazać, że na każdym szczeblu kariery można znaleźć inspirację do rozwoju osobistego. Traktujemy Twoje dobre samopoczucie jako krok do lepszego rozwoju organizacji.
 • Oferujemy pracownikom konkurencyjne wynagrodzenia, na które składa się miesięczne wynagrodzenie stałe, plan premii motywacyjnych, program zniżkowy, różnego rodzaju świadczenia i program nagród uznaniowych. Ponadto zapewniamy:

  • prywatną opiekę medzyczną,
  • program emerytalny,
  • ubezpieczenie zdrowotne i ubezpieczenie na życie,
  • pakiet sportowy,
  • fundusz socjalny,
  • produkty bankowe Citi na preferencyjnych zasadach.
 • W Citi nasze podejście do rozwoju jest proste – stwarzamy możliwości i udostępniamy narzędzia rozwojowe, z których pracownicy mogą korzystać w odpowiednim dla siebie czasie. W Citi jest tyle ścieżek kariery, ilu jest ludzi. Sam zdecydujesz, jak będzie wyglądała Twoja własna. Dzięki mobilności zawodowej każdy pracownik może ubiegać się o stanowisko w Citi na całym świecie.

  Nasza koncepcja opiera się na zasadzie 3E:

  • Experience – nauka przez doświadczenie, czyli wykonywanie codziennych zadań, która stanowi 70% procesu uczenia się,
  • Exposure – uczenie się od innych, czyli obserwowanie i zadawanie pytań, a także shadowing, menotring i coaching w ramach organizacji, które stanowią 20% aktywności rozwojowych,
  • Education – edukacja formalna, czyli szkolenia i lektura publikacji, w tym wewnętrzne programy rozwoju różnego rodzaju umiejętności i dostęp do kursów prowadzonych przez renomowane zagraniczne uniwersytety (coursera.org), która stanowi 10% nauki.


  Więcej informacji o naszych programach rozwojowych znajdziesz tutaj.
 • Kariera w Citi Handlowym

  Oferty pracy skierowane są zarówno do studentów i absolwentów uczelni wyższych, jak i do wysoko wykwalifikowanych specjalistów w danej dziedzinie. Podstawowe stanowiska wiążą się przede wszystkim ze zdobywaniem doświadczenia jako Doradca Bankowości Detalicznej: to Ty zdecydujesz, która forma sprzedaży naszych produktów uczyni z Ciebie gwiazdę w tej dziedzinie. Do wyboru jest kilka ścieżek: praca w oddziale SMART lub MiniSMART, praca mobilna, czy też praca przez telefon. Jeśli masz już jednak doświadczenie w jakiejś konkretnej dziedzinie, chętnie powitamy Cię w gronie naszych specjalistów.

  Niezależnie od tego, jaką ścieżkę kariery wybierzesz, zapewnimy Ci szereg szkoleń związanych z daną rolą i naszym podejściem do Klienta. Zależy nam, żebyś został ekspertem w swojej dziedzinie, abyśmy wspólnie pracowali na sukces Banku.

  Kariera w Citi Service Center Poland

  W Citi Service Center Poland zatrudniamy osoby na wszystkich szczeblach, od stanowisk nie wymagających doświadczenia po managerskie. Działamy na rynku międzynarodowym w związku z tym oczekujemy zarówno od naszych aktualnych jak i potencjalnych pracowników znajomości języka angielskiego. Zapewniamy dostęp do baz szkoleń oraz umożliwiamy zdobycie certyfikatów (np. CISI, ICA) oraz możliwości rowoju zarówno w ramach jednego departamentu jak i szeroko pojętych struktur Citi Service Center Poland.

  Działamy w obszarach:

  • AML (Warszawa) – monitorowanie i analiza transakcji Klientów pod kątem zgodności z prawem,
  • Securities Services Operations (Warszawa) – obsługa i księgowość funduszy inwestycyjnych,
  • Technology (Warszawa) – zapewnia kompletne rozwiązania i wsparcie IT w zakresie infrastruktury, aplikacji, bezpieczeństwa, systemów i narzędzi tradingowych,
  • Private Banking (Warszawa) – procesowanie transakcji Klientów z obszaru private banking, wykrywanie potencjalnych nadużyć, współpraca z innymi regionami odnośnie transakcji na rynkach europejskich,
  • Loans (Warszawa) – obsługa kredytów korporacyjnych dla jednostek Citi w Europie Zachodniej,
  • Customer Acquisition due Diligence (Warszawa) – weryfikacja dokumentów Klientów pod kątem procedur AML i lokalnych regulacji w celu wykrycia potencjalnych niezgodności z prawem,
  • Global ID Administration (Olsztyn) - nadawanie i administrowanie dostępami do systemówi informatycznych w infrastrukturze Citi,
  • Compliance (Warszawa) – departament odpowiedzialny za monitorowanie ryzyk i zapewnienie zgodności procesów z politykami organizacji i prawem,
  • Product Control (Warszawa) – największy departament w obszarze finansów odpowiedzialny za kontrolę codziennego raportowania zysków i strat oraz wefyfikację cen wszystkich linii produktowych banku,
  • Audit (Warszawa) – zapewnia niezależne oceny sposobu zarządzania spółką, zarządzania ryzykiem i kontroli wewnętrznej dla kluczowych zainteresowanych stron, w tym zarządu, kadry kierowniczej i licznych regulatorów Citi na całym świecie,
  • Operations (Olsztyn) - Wprowadzanie i modyfikowanie danych Klientów w systemach bankowych oraz współpraca z jednostkami Citi na całym świecie.


  Sprawdź swoją wiedzę z Citi. Zapraszmy do gry!
 • Mamy propozycję dla studentów oraz absolwentów na każdym etapie budowania swojej ścieżki kariery. Szukamy ludzi, którzy będą się rozwijać razem z nami. Popieramy aktywne postawy oraz odpowiedzialność za kształtowanie własnej drogi zawodowej. Stawiamy na wyzwania, innowacje i niezależność – możesz oczekiwać, że Twoje obowiązki będą miały realne przełożenie na naszą codzienną pracę. Poznaj naszą ofertę i wybierz program dopasowany do swoich predyspozycji i oczekiwań.

  Program Praktyk Letnich
  2,5 – miesięczny płatny program, podczas którego zdobędziesz wiedzę i doświadczenie pod okiem indywidualnego opiekuna. Przy okazji realizacji ciekawych projektów, możesz poznać specyfikę pracy w bankowości oraz zbudować kontakty zawodowe w ramach podmiotów Citi w Polsce. Odbywają się one w takich obszarach, jak: Bankowość, Finanse, Ryzyko, Treasury, Operacje bankowe, IT i wiele innych. Idealny kandydat to osoba zaangażowana, o sprecyzowanych zainteresowaniach zawodowych, lubiąca pracować w grupie.

  Dla kogo: studenci II – V roku studiów.
  Czas trwania: 2,5 miesiąca (od początku lipca do połowy września).
  Rekrutacja: luty – marzec.

  Program Ambasadorski
  Jest to możliwość organizacji wydarzeń i reprezentowania Citi na uczelni, a także wymiany doświadczeń ze studentami innych uczelni w całej Polsce. Ambasadorzy pośredniczą w kontaktach z uczelnią i wspierają firmę w działaniach wizerunkowych. Wszyscy także uczestniczą w dwóch ogólnopolskich spotkaniach, podczas których mogą poznać pozostałych Ambasadorów i wziąć udział w atrakcyjnych szkoleniach. Idealny kandydat to osoba zaangażowana, pomysłowa, proaktywna, która chce się sprawdzić w różnych projektach, wykorzystując swoją wiedzę z zakresu marketingu, Zarządzania Projektami czy PR. Nasi Ambasadorzy są zapraszani w pierwszej kolejności do udziału w rekrutacji na pozostałe programy stworzone dla studentów!

  Dla kogo: studenci – V roku studiów.
  Czas trwania: rok akademicki.
  Rekrutacja: czerwiec – lipiec.

Rekrutacja krok po kroku w Citi

 • Aplikacja. Wyślij nam swoje CV, najlepiej w języku angielskim, za pośrednictwem strony internetowej: karierawciti.pl. Upewnij się, że Twoje CV: zawiera cały przebieg Twojej kariery zawodowej, odzwierciedla Twój życiorys, jest przygotowane pod kątem konkretnego stanowiska.

 • Wywiad telefoniczny. Przeprowadzimy wstępną weryfikację informacji dotyczących motywacji, znajomości angielskiego (lub, w razie potrzeby, innego języka) oraz ogólnej znajomości branży lub obszaru, w których ubiegasz się o pracę.

 • Testy umiejętności. Poprosimy Cię o udział w teście, podczas którego mogą zostać sprawdzone: znajomość angielskiego, zdolności analityczne, wiedza oraz inne odpowiednie aspekty.

 • Spotkanie rekrutacyjne. Na tym etapie zaprosimy Cię na osobistą rozmowę kwalifikacyjną z pracownikiem działu HR, a jeżeli przejdziesz ją pomyślnie, to również z menedżerem lub menedżerami.

 • Informacja zwrotna. Każdy proces rekrutacyjny kończy się finalną decyzją o zatrudnieniu wybranego kandydata. Jest ona przekazywana w ciągu 2 tygodni.

Jak się przygotować do rozmowy rekrutacyjnej w Citi?

 • Poszukaj informacji o firmie i dowiedz się jak najwięcej o stanowisku i dziale, w którym ubiegasz się o pracę

 • Zastanów się, w jakim stopniu stanowisko, na które kandydujesz, wpisuje się w Twoją ścieżkę kariery.

 • Przygotuj sobie listę pytań, które chciałbyś zadać podczas rozmowy.

 • Zadbaj o profesjonalny wygląd i zachowanie.

Oferty pracy Citi, na które możesz zaaplikować:

Masz więcej pytań?

Skontaktuj się z nami: kariera@citi.com.

Podoba ci się ten profil? Oceń go:

5.0

Pracowałeś w Citi?

Podziel się opinią poniżej.