Trwa wysyłanie danych...
Proszę czekać.
Atos praca opinie

Atos Poland Global Delivery Center

IT / Warszawa / >4 000 pracowników

Praca w Atos - co musisz wiedzieć?

 • Profil firmy

  Jesteśmy międzynarodowym liderem w branży usług informatycznych. Zatrudniamy 100 000 pracowników w 72 krajach. Firma oferuje usługi zarządzania infrastrukturą IT, integrację systemów informatycznych, outsourcing i doradztwo. Atos jest wyłącznym światowym partnerem IT Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich, gdzie odpowiada za rozwój i utrzymanie całej infrastruktury IT i Broadcastingu.

 • Najważniejsze nagrody

  • Atos znajduje się wśród najlepszych firm IT w rankingach TOP 200 Computerworld oraz Best 100 ITwiz.
  • W roku 2015 po raz czwarty znaleźliśmy się w gronie Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce w kategorii firm zatrudniających powyżej 500 pracowników - badanie Great Place to Work Institute.
  • W 2016 roku Atos znalazł się w gronie 50 najbardziej atrakcyjnych pracodawców wśród studentów w Polsce.

 • Atos w Polsce

  W Polsce Atos działa od 2000 roku. W ramach grupy Atos w lokalizacjach w Warszawie, Bydgoszczy, Wrocławiu, Gdańsku, Łodzi, Toruniu i Krakowie pracuje dziś ponad 4000 osób.

Atos kariera - co nas wyróżnia?

Atmosfera w Atos

Najważniejsi są ludzie i atmosfera, którą tworzą. To dzięki wspaniałym specjalistom i ciekawym osobowościom świadczymy najwyższej klasy usługi IT.

Work life balance w Atos

Kultura firmy budowana jest na zdrowej równowadze pomiędzy życiem zawodowym a życiem prywatnym.

Pasje i zainteresowania

Możliwość łączenia pracy i pasji oraz funkcjonowanie w zdrowej równowadze pomiędzy tymi obszarami to cecha charakterystyczna naszej firmy.

Najważniejsze oddziały Atos

 • W Bydgoszczy znajduje się największa z polskich lokalizacji. Świadczone są tu usługi w ramach dwóch linii serwisowych: Managed Services (MS) oraz Big data &Security (BDS). Oddział ten oferuje usługi m.in. z zakresu bezpieczeństwa, zarządzania sieciami, serwerami, aplikacjami, projektami i procesami, a także serwisy w chmurze oraz pierwszą linię wsparcia dla klientów.

 • We Wrocławiu mieści się główna siedziba Atos Consulting & System Integration (C&SI), jednego z dwóch oficjalnych światowych centrów dostarczania usług IT. Zatrudniamy tu specjalistów w technologiach takich jak Java, SAP, Microsoft, Oracle czy Business Intelligence. Rozbudowujemy także zespoły kompetencyjne z obszaru Project Managementu.

Kariera w Atos zarobki, benefity, szkolenia i integracja


 • Jesteśmy firmą technologiczną, co nie oznacza, że nasi pracownicy to wyłącznie inżynierowie i informatycy. Zespół Atos jest naprawdę różnorodny. Bardzo cenną kompetencją w naszej pracy jest znajomość języków obcych, gdyż często świadczymy serwis w rodzimym języku klienta. Dlatego w naszych szeregach można spotkać wielu absolwentów lingwistyki, którzy postanowili pokierować swą ścieżkę kariery na techniczne tory. Dzięki oferowanym programom szkoleń technicznych, oraz wsparciu starszych stażem kolegów i koleżanek, w Atos jest to możliwe! Pokieruj swoją karierą! Niezależnie od tego, jakie masz wykształcenie, w Atosie możesz odnaleźć swoją drogę i dołączyć do wspaniałego zespołu. Zespołu ludzi z pasją.

  Dbamy o to, by pracownicy rozpoczynali integrację od pierwszego dnia pracy. Służy temu program „Induction”, tj. system szkoleń wprowadzających. Nowi pracownicy mają dedykowanych opiekunów, którzy pomagają im szybko odnaleźć się w nowym środowisku pracy. Wszystkich pracowników Atos integrujemy poprzez liczne działania w ramach programu Wellbeing@Work. Pracownicy mają okazję współpracować przy ciekawych projektach, niekoniecznie związanych z pracą zawodową. Daje to możliwość poznania osób z innych zespołów, także spoza Polski. Pracowników Atos łączą również prywatne pasje. Popularnym hobby jest np. fotografia, dlatego jedną z firmowych tradycji jest konkurs fotograficzny. Zwycięskie fotografie trafiają do firmowego kalendarza ściennego.
 • W naszej firmie zatrudniamy pracowników w oparciu o umowę o pracę. Pierwsza umowa zawarta jest na okres 6 miesięcy, po pomyślnym przejściu okresu próbnego oferujemy umowę na czas nieokreślony.

  Są działy, w których pogodzenie pracy zawodowej ze studiowaniem na uczelni jest możliwie. Serwisy są w nich świadczone w systemie 24/7, co umożliwia dopasowanie pracy zawodowej do zajęć na uczelni (nawet na studiach dziennych).

  Oferujemy możliwość pracy z domu. Jest to możliwe po zakończeniu okresu próbnego, a więc po 6 miesiącach od zatrudnienia. Wymiar pracy z domu zależy od zajmowanego stanowiska – od 1 dnia do 4 dni pracy zdalnej. Zdarza się także, że pracownicy, którzy posiadają bogate doświadczenie zawodowe pracują zdalnie 5 razy w tygodniu.
 • Zapewniamy pracownikom przyjazne środowisko pracy oraz stabilność finansową, gwarantujemy także pakiet świadczeń socjalnych. Oferujemy m.in.:

  • atrakcyjne wynagrodzenie,
  • udział w ciekawych projektach,
  • kontakt z najnowszymi technologiami IT,
  • pracę w międzynarodowym środowisku,
  • szkolenia i programy rozwojowe,
  • naukę języków obcych,
  • nieograniczony dostęp do e-learningu,
  • prywatną opiekę medyczną,
  • dodatkowe ubezpieczenie na życie,
  • dofinansowanie do dojazdów,
  • system MyBenefit (m.in. karta Multisport),
  • pakiet relokacyjny


  W Atos stawiamy na „work-life balance”, dlatego wspieramy także indywidualne działania pracowników, którzy uczestniczą m.in. w rozgrywkach Atosowej Drużyny Piłkarskiej, czy też angażują się również we wszelkiego rodzaju akcje społeczne i charytatywne.
 • Jesteś specjalistą IT? W Atos znajdą zatrudnienie zarówno osoby doświadczone, jak i juniorzy stojący u progu swej kariery. Zatrudniamy m.in. inżynierów sieci, oprogramowania, administratorów systemów Windows oraz Linux/Unix, baz danych Oracle i MS SQL, a także specjalistów Middleware, SAP, developerów Java i Oracle, testerów oraz programistów ze znajomością technologii Microsoft. Nasza firma jest otwarta także dla specjalistów IT, którzy język angielski znają jedynie z dokumentacji technicznej. Informatyka również nauczymy języka – oferujemy intensywne kursy językowe, przede wszystkim języka niemieckiego, francuskiego i angielskiego, które w szybkim tempie pozwalają na swobodne komunikowanie się w międzynarodowym środowisku.

  Filolog w IT. Nowoczesne technologie nie są jedynym kierunkiem otwierającym ścieżkę kariery w firmie Atos. Są obszary, w których to język obcy odgrywa kluczową rolę, a zaawansowana wiedza z zakresu IT nie jest wymagana. Dlatego sporą szansę na zatrudnienie w Atos mają osoby studiujące kierunki filologiczne. Nowo zatrudnionym osobom oferowane są szkolenia, dzięki którym szybko uzupełniają niezbędną wiedzę z obszaru IT.

  Innym kierunkiem, w którym mogą rozwijać się osoby bez doświadczenia informatycznego, są procesy i projekty. Na stanowiskach koordynatorów procesów bądź projektów, pracownicy wspierają Project Managerów oraz Process Managerów.
 • Jakie są ścieżki kariery w Atos?

  • Ścieżka inżynierska. Rozwój w wybranych technologiach, m.in.: programowanie, wsparcie klienta, administrowanie, projektowanie i budowanie architektury.
  • Ścieżka procesowa. Rozwój w zakresie koordynowania, a następnie zarządzania procesami takimi jak incydenty, problemy, zmiany, zdolności produkcyjne, konfiguracje.
  • Ścieżka projektowa. Rozwój w zakresie wspierania projektów od strony administracyjnej i finansowej, a następnie całościowe zarządzanie nimi i ich prowadzenie.
  • Ścieżka zarządzająca. Rozwój w obszarach takich jak zarządzanie personelem wyższego i niższego szczebla, a także administrowanie usługami i serwisami.

Rekrutacja w Atos krok po kroku

 • Aplikacja on-line. Pierwszym krokiem jest wysłanie aplikacji on-line na wybrane przez kandydata stanowisko. Wszystkie oferty pracy firmy Atos są opublikowane w internetowym systemie rekrutacyjnym.

 • Rozmowa telefoniczna. Podczas tego etapu zweryfikujemy Twoje kompetencje, które zadeklarowałeś w CV, wynikających z poprzedniego zatrudnienia, szkoleń lub certyfikatów czy projektów, w jakich brałeś udział.

 • Spotkanie w siedzibie firmy. Spotkasz się z inżynierem, który sprawdzi Twoją wiedzę u praktyczne umiejętności. Następnie porozmawiasz z rekruterem, który zweryfykuje tzw. kompetencje miękkie oraz znajomość języka obcego. W trakcie tego spotkania poruszane są także kwestie formalne odnośnie zatrudnienia.

 • Informacje zwrotne. Staramy się, by kandydat otrzymał odpowiedź maksymalnie w ciągu miesiąca od spotkania, bez względu na to, czy jest pozytywna bądź negatywna.

Jak się przygotować do rozmowy rekrutacyjnej w Atos?

 • Zazwyczaj rozmowy prowadzone są w języku polskim, jednak zdarza się, że odbywają się one w całości w j. angielskim. O języku, w jakim prowadzona będzie rozmowa, zostaniesz poinformowany na etapie umawiania rozmowy rekrutacyjnej.

 • W trakcie standardowej rozmowy rekrutacyjnej odbywa się także audyt językowy – kandydat rozmawia z lektorem, który sprawdza poziom znajomości języka obcego. Weryfikowany język zależy od stanowiska – zazwyczaj sprawdzamy język angielski, niemiecki lub francuski.

 • Kluczowa jest dla nas wiedza, jaką posiada kandydat, więc wyższe wykształcenie nie jest warunkiem koniecznym. Ważne jest jednak, aby w takiej sytuacji bardzo dokładnie opisać w CV posiadane umiejętności.

 • Kompetencje i umiejętności weryfikowane są na rozmowie kwalifikacyjnej. Certyfikaty (IT, językowe) nie zawsze są wymagane – jednak mile widziane. Są to dokumenty, które potwierdzają wiedzę czy umiejętności, dlatego dobrze, jeśli kandydat je posiada. Jeśli praca na danym stanowisku wymaga posiada takich dokumentów, wówczas informacja ta pojawia się w opisie danego stanowiska.

Praca w Atos opinie pracowników:

“Pracę w Atos rozpocząłem będąc jeszcze nad studiach. Zacząłem jako Network Opeator. Później pracowałem na Service Desku, następnie jako Process Analyst monitorowałem incydenty sieciowe. Od ponad czterech lat prowadzę własny zespół - początkowo jako Team Leader, obecnie jako Operations Manager. Jestem menadżerem operacyjnym wielojęzycznego Service Desku. To grupa, w której cały czas coś się dzieje, a kontakty z klientami wymagają szybkości w działaniu. Z wykształcenia jestem lingwistą, z zamiłowania piłkarzem. Kiedyś trenowałem w klubach, dziś reprezentuję barwy Atos w lidze szóstek piłkarskich. Jako wolontariusz naszej firmy pracowałem przy jednym z najbardziej prestiżowych projektów - Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Bardzo cenię międzynarodowy charakter swojej pracy i związane z nim podróże. Dzięki temu poznaję ludzi z różnych części świata” Łukasz Burbo, Operations Manager

atos praca opinie“Jestem absolwentem telekomunikacji o specjalizacji "Teleinformatyka" oraz "Systemy telekomunikacyjne". Dodatkowo, by poszerzyć swoją wiedzę, certyfikowałem się rozwiązań Microsoft, Cisco, McAffee, DiditalGuardian oraz ITIL. Przez lata pracowałem jako Inspektor Bezpieczeństwa Teleinformatycznego oraz Administrator Active Directory w dużych organizacjach. Do Atos przyciągnęła mnie stabilność i perspektywy rozwoju. Bezpieczeństwo teleinformatyczne to dziedzina ulegająca stałemu rozwojowi. Traktowana jest bardzo poważnie przez firmy i instytucje ceniące sobie własność intelektualną, bezpieczeństwo i ciągłość pracy. Praca na stanowisku Senior Security Engineera oraz bogata baza szkoleń Atos pozwala rozwijać moje umiejętności. Daje także możliwości certyfikacji, co przyczynia się do podnoszenia kwalifikacji i podążania za aktualnymi trendami w branży. Zorganizowana oraz przyjazna atmosfera pozwala realizować się i czerpać satysfakcję z wykonywanej pracy, dzięki temu w wolnym czasie mogę skupić się na rodzinie i swoim hobby - podróżach.” Krzysztof Staszałek, Senior Security Engineer

atos praca opinie


"W firmie Atos pracuje od ponad 2 lat, zaś od roku w zespole Risk, Audit & Compliance Governance. W RACG ustalamy polityki bezpieczeństwa i testujemy środowisku wspomagając obronę przed cyberatakami. Do moich zadań należy nadzór nad utrzymaniem bezpieczeństwa informatycznego w Polsce i na świecie oraz praca nad tym, aby polski oddział nieustannie dbał o jakość cyfrowej transformacji i aktywnie przekraczał cele zgodności z wymogami bezpieczeństwa. Przeprowadzając audyty identyfikujemy punkty zapalne i wymagamy skutecznej ich poprawy. Mój zespół jest więc jednym z filarów tworzących tło dla bezpiecznej i skutecznej pracy technologów biznesowych w Atos. Praca w RACG to codzienne wyzwanie, by być zawsze w pełnej gotowości do działania, poszukiwania informacji i szybkiego reagowania. To nie tylko fantazja budowania wymagających rozwiązań dla stabilności, ciągłości i porządku usług IT, lecz także codzienna satysfakcja z pracy w fantastycznej atmosferze." Magdalena Pilipczuk, Risk and Internal Control Coordinator

Oferty pracy Atos, na które możesz zaaplikować:

Masz pytania dotyczące pracy w Atos?

Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.

Podoba ci się ten profil? Oceń go:

4.2

Chcesz zapytać Atos o szczegóły ofert pracy?

Dodaj komentarz poniżej