Moje konto
Podziękowanie za współpracę - odejście z pracy [Gotowy tekst]

Podziękowanie za współpracę - odejście z pracy [Gotowy tekst]

Zobacz, jak napisać podziękowania za współpracę, gdy odchodzisz z pracy. Wybierz tekst, który Ci odpowiada i wyślij go współpracownikom e-mailem.

Odchodząc z pracy, warto e-mailowo podziękować za współpracę koleżankom i kolegom oraz szefostwu. Taki gest pozwala zostawić po sobie dobre wrażenie i rozstać się w miłej atmosferze z osobami, z którymi dzieliło się kawałek zawodowego życia.

 

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak napisać podziękowanie za współpracę
  • do kogo zaadresować podziękowania za współpracę
  • o czym warto wspomnieć w swoim liście pożegnalnym.

 

Chcesz od razu napisać CV? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

 

kreator cv
kreator cv

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Oto opinia Gosi — jednej z użytkowniczek naszego kreatora:

 

Dzięki takiemu świetnemu CV i listowi dostałam super pracę bardzo szybko!

 

Stwórz CV teraz

 

1. Podziękowania za współpracę — odejście z pracy

 

Podziękowania za współpracę w momencie odejścia z pracy warto wysłać pocztą elektroniczną do wszystkich osób w firmie. Nawet jeśli nie masz z kimś wielu zawodowych kontaktów na co dzień. Będziesz mieć pewność, że nikogo nie pominąłeś. Prywatna wiadomość o Twoim odejściu i kilka słów na koniec stanowią bardzo miły gest.

 

Druga sprawa to networking, czyli budowanie i podtrzymywanie relacji, zawodowych. Na pewno zdajesz sobie sprawę, że pracę można zdobyć, nie tylko aplikując na ogłoszenie, ale też np. przez LinkedIn czy polecenie. 

 

Znajomości wśród ludzi z branży i dobra opinia to naprawdę duży kapitał. Warto więc dbać o to, jak postrzegają Cię współpracownicy, grać fair i dawać się poznać z jak najlepszej strony. Wysłanie podziękowań za współpracę świadczy dobrze o Twojej kulturze osobistej oraz profesjonalizmie.

 

Jest coś jeszcze. Podziękowania za współpracę pozwalają Ci wyrazić wdzięczność za satysfakcjonujące doświadczenia zawodowe, na który wpływ mieli Twoi koledzy, szef, manager. Są również dobrą okazją do podania swoich danych kontaktowych. Może się bowiem okazać, że ktoś będzie chciał się do Ciebie odezwać w przyszłości w sprawach zawodowych. 

 

Zobacz też: Wypowiedzenie umowy o pracę — wzór uniwersalny PDF i DOC.

 

2. Podziękowanie za współpracę — tekst

 

Stworzenie dobrego tekstu z podziękowaniami za współpracę wcale nie jest łatwe. Trzeba być zwięzłym, konkretnym i nie przesadzić z sentymentalizmem. Pamiętaj, że treść podziękowania za współpracę powinna być dostosowana do kultury i rodzaju firmy, w której pracujesz. 

 

Inaczej pożegnasz się z piętnastoma kolegami ze startupu, a inaczej ze 100-osobową korporacją. Dlatego przygotowaliśmy dwie uniwersalne wersje podziękowań za współpracę, z których możesz śmiało skorzystać. Oto one:

 

Podziękowania za współpracę — kartka

 

A.

 

Drogie Koleżanki i drodzy Koledzy,

 

w moim ostatnim dniu pracy chcę Wam wszystkim serdecznie podziękować za współpracę, świetną atmosferę, którą tworzyliście na co dzień, i ciekawe wyzwania zawodowe, z jakimi miałam/miałem okazję mierzyć się w [nazwa firmy].

 

Będę dobrze wspominać każdego z Was i czerpać z doświadczeń, które dzięki Wam zdobyłam/zdobyłem. Trzymam kciuki za Wasze przyszłe sukcesy zawodowe. 

 

Dla tych, którzy chcieliby pozostać ze mną w kontakcie, podaję mój adres e-mail: [Twój adres e-mail].

 

Wszystkiego dobrego!

Jan Tomczyk

 

podziekowanie za współpracę

 

B.

 

Koleżanki i Koledzy,

 

czas mojej pracy w [nazwa firmy] dobiegł końca. Z żalem żegnam się z każdym z Was, mając nadzieję, że największe sukcesy wszyscy mamy jeszcze przed sobą.

 

Dziękuję Wam za Wasz profesjonalizm, kulturę osobistą i etykę zawodową, które codziennie decydowały o tym, że praca z Wami była dla mnie przyjemnością. Życzę Wam powodzenia w życiu osobistym i wielu możliwości rozwoju kariery.

 

Zastaniecie mnie pod tym adresem mailowym: [Twój adres e-mail].

 

Wszystkiego dobrego!

Jan Tomczyk

 

podziekowanie za współpracę

 

Podziękowania za współpracę — odejście z pracy na emeryturę 

 

Drodzy współpracownicy,

 

po 35 latach pracy mogę już śmiało powiedzieć, że byliście najlepszym zespołem, z jakim miałem okazję wykonywać codzienne obowiązki zawodowe. Dziękuję za Wasz profesjonalizm, dzielenie się doświadczeniami i wsparcie w trudnych momentach.

 

Mam nadzieję, że kiedyś — tak jak ja dzisiaj — będziecie odchodzić na emeryturę spełnieni i zadowoleni ze swoich dokonań. Życzę Wam wielu sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym.

 

Zostawiam swój adres e-mail do kontaktu: [Twój adres e-mail].

 

Wszystkiego dobrego!

[Imię i nazwisko]

 

podziekowanie za współpracę

 

Zobacz też: Odprawa emerytalna 2021: wysokość [Wlicza się składki ZUS?]

 

Chcesz od razu napisać CV? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

3. Podziękowania za współpracę z humorem

 

Jeśli chcesz wysłać do współpracowników i szefa humorystyczne podziękowania za współpracę, uważaj na to, by były one w dobrym guście. Unikaj aluzji seksualnych, związanych z alkoholem czy dotyczących szefa. 

 

Nawet jeśli znajdziesz tego typu treści w Internecie, powstrzymaj się od wysyłania ich znajomym z kręgów zawodowych. Zależy Ci, aby dodać do podziękowań za współpracę element humorystyczny? Dołącz do listu śmieszny mem o pracy lub GIF. 

 

Podziękowania za współpracę będą miały element humoru, jeśli nawiążesz do znanych wszystkim wewnętrznych sytuacji w firmie, które jednak nikogo nie obrażają i nie wprowadzają w zakłopotanie.

 

Podziękowania za współpracę — życzenia

 

Na końcu swoich podziękowań warto dodać życzenia, skierowane do kolegów i koleżanek. Oto kilka przykładów takich życzeń:

 

1.

 

Życzę Wam wielu sukcesów zawodowych, wielu ciekawych wyzwań i wspaniałych współpracowników. Co najmniej takich, jakich dane mi było poznać w [nazwa firmy].


2.

 

Wszystkim Wam życzę ciekawej i pełnej wyzwań drogi zawodowej, a także zdrowia i powodzenia w życiu prywatnym.

 

3.

 

Sobie i Wam życzę kolejnych owocnych lat pracy w środowisku ludzi, którzy wzajemnie się wspierają i swoim profesjonalnym zapałem motywują do poszerzania swoich umiejętności zawodowych. 

 

I jeszcze jedno. Niektórzy dodają do swoich podziękowań za współpracę złote myśli, które mają uczynić treść wiadomości bardziej szlachetną i refleksyjną. W kontekście pożegnania ze współpracownikami takie dodatki nie są do końca na miejscu.

 

Twój e-mail z podziękowaniami za współpracę ma pozostawić po Tobie wrażenie osoby profesjonalnej i przyjacielskiej. Dodanie złotych myśli do wiadomości może przynieść odwrotny skutek. Chyba że posłużysz się inspirującym cytatem, który wiąże się w jakiś sposób z życiem zawodowym i karierą,

 

Zobacz też: Inspirujące cytaty motywacyjne o pracy i sukcesie [Top 30]

 

Musisz napisać również list motywacyjny? W naszym kreatorze znajdziesz nowoczesne wzory do wypełnienia i praktyczne porady. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

Oceń mój artykuł: podziekowanie za wspolprace
Średnia: 4.27 (15 oceny)
Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
Marta Rojewska
Ekspertka kariery w InterviewMe. W swoich tekstach staram się poruszyć wszystkie kwestie związane z życiem zawodowym. Moja misja? Pomóc Ci w znalezieniu dobrze dopasowanego miejsca pracy.

Podobne artykuły

Witam, pozdrawiam, z poważaniem: Zwroty grzecznościowe w mailu

Witam, pozdrawiam, z poważaniem: Zwroty grzecznościowe w mailu

Jak zacząć mail i zakończyć mail? Czy forma Witam to poprawny zwrot grzecznościowy? Z artykułu dowiesz się, jakie zwroty grzecznościowe stosować, a jakich unikać. Poznaj zasady rządzące pisaniem maili. Podpowiemy Ci jak pisać maile formalne: do profesora, wykładowcy, szefa itp.