Moje konto
32 Cytaty motywacyjne o życiu, pracy i sukcesie [Ciekawe sentencje!]

32 Cytaty motywacyjne o życiu, pracy i sukcesie [Ciekawe sentencje!]

Kamila Okulska
Kamila Okulska
Specjalista ds. marketingu w InterviewMe

Czytasz nasz blog i wiesz, jak stworzyć skuteczne CV, żeby zwiększyć swoje szanse na pracę?

 

Brawo!

 

Tylko dlaczego w takim razie czytasz ten artykuł?

 

Czy kolejny raz usiadłeś przed komputerem, aby poprawić CV, które wygląda jak sprzed 10 lat? Albo wróciłeś z kolejnej nieudanej rozmowy kwalifikacyjnej i nie chce Ci się nawet przeglądać nowych ogłoszeń.

 

Jeśli nie możesz znaleźć motywacji, aby wziąć się na poważnie za szukanie pracy, przeczytaj najlepsze cytaty motywacyjne.

 

Część z nich to cytaty o życiu. Mark Twain, Steve Jobs, Michael Jordan to ludzie sukcesu, dlatego istnieje duża szansa, że ich sentencje Ci pomogą! 

 

Nie napisałeś jeszcze CV oraz listu motywacyjnego? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz gotowe wzory do uzupełnienia, wskazówki oraz przykłady. Stwórz CV i list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

Najlepsze cytaty motywacyjne

Zobacz inne szablony, stwórz CV oraz list motywacyjny i pobierz dokumenty w PDF tutaj

 

Oto opinia Gosi — jednej z użytkowniczek naszego kreatora:

 

Dzięki takiemu świetnemu CV i listowi dostałam super pracę bardzo szybko!

 

Stwórz CV teraz

 

CV po prawej stronie powstało w naszym kreatorze CV. Masz stare CV, ale chcesz nadać mu profesjonalny wygląd i dopisać najnowsze stanowisko? Jeśli skorzystasz z naszego kreatora CV (stwórz CV tutaj), taki dokument stworzysz w kilka minut. 

 

Chcesz upewnić się, że skutecznie opisałeś sekcje w CV? Zobacz kompletny poradnik o tym, jak napisać CV, które da Ci pracę:

 

"Jak napisać CV, które zapewni Ci pracę? 9 rad [Przykłady]" (czytaj)

 

Teraz wystarczy, że przeczytasz poniższe cytaty, a zwiększysz swoje szanse na szybkie znalezienie pracy!

 

sentencje

 

Najlepsze cytaty motywacyjne, jeśli nie lubisz swojej obecnej pracy, a nie możesz się zmobilizować, żeby napisać CV i szukać nowej.

 

"Aby zer­wać z na­wykiem, wyrób so­bie in­ny, który go wymaże." - Mark Twain. 

 

Codziennie do domu z myślą, że weźmiesz się za pisanie CV, a potem znajdujesz tysiąc wymówek, dlaczego znów nie mogłeś się do tego zabrać? To zły nawyk. Jeśli chcesz zmienić pracę, spraw, aby tworzenie CV było pierwszą rzeczą, jaką robisz po powrocie. 

 

"Twój czas jest ograniczony, więc nie marnuj go na byciem kimś, kim nie jesteś." – Steve Jobs.

 

Ten cytat o życiu jest szczególnie cenny jeśli nie lubisz swojej obecnej pracy. Zastanów się, czy warto spędzić lata w pracy, która nie daje Ci żadnej satysfakcji? Pomyśl o słowach Steve'a Jobsa, gdy wyznaczasz swoje cele zawodowe. Łatwiej będzie Ci skupić się na szukaniu pracy, do której będziesz chodzić z uśmiechem.

 

Chcesz wiedzieć, jak pokazać pracodawcy swoje cele zawodowe? Przeczytaj ten artykuł:

 

"Cele zawodowe w CV - 4 rady, jak je opisać" (czytaj).

 

motywujące cytaty

 

"Najlepszą zemstą jest ogromny sukces." – Frank Sinatra.

 

Czy wiesz, że Frank Sinatra stał się piosenkarzem przez to, że ktoś powiedział mu po prostu, że ładnie śpiewa? Jeśli czujesz, że lubisz pracować z ludźmi, a tymczasem Twoim głównym zadaniem jest obrabianie tabelek w Excelu pomyśl, czy warto tracić na to życie.

 

"Pudłujesz 100% strzałów, jeśli w ogóle ich nie wykonujesz." – Wayne Gretzky.

 

Cytaty od sportowców są zawsze cenne w kwestii samozaparcia. Jeśli narzekasz na swoją pracę, zastanów się: co zrobiłeś, aby ją zmienić?

Jeżeli interesujesz się sportem, zobacz jak opisać swoje zainteresowania w CV.

 

"Dwa najważniejsze dni Twojego życia to ten, w którym się urodziłeś oraz ten, w którym dowiedziałeś się, po co."– Mark Twain

 

Ten cytat motywacyjny pokazuje, jak ważne jest, aby znaleźć swoją drogę zawodową i satysfakcjonującą pracę. Pamiętaj, nie daj sobie wmówić, że "praca to tylko praca". Spędzasz w niej co najmniej 8 godzin dziennie, więc ciężko Ci będzie czuć się szczęśliwym, jeśli przez połowę dnia robisz coś, czego nienawidzisz.

 

"Twoje życie staje się lepsze, tylko, gdy Ty stajesz się lepszym." – Brian Tracy

 

Przez jednych lubiany, inni uważają go jedynie za samozwańcze guru sprzedaży. Miał jednak w kilku mowach sporo racji. Ten cytat o życiu przyda Ci się szczególnie, jeśli narzekasz na swoją pracę. Gdy uświadomisz sobie, że Twoje życie zależy głównie od Ciebie, łatwiej weźmiesz się w garść i zmobilizujesz do szukania nowej pracy. 

 

"Na szczycie zawsze znajdzie się miejsce." – Daniel Webster

 

Pracujesz na jednym stanowisku 8 lat i czujesz, że nigdy nie awansujesz? Jeśli skończyła się dla Ciebie ścieżka rozwoju pomyśl, że może inna firma właśnie szuka managera! Kto powiedział, że jeśli nie osiągniesz szczytu w dotychczasowej pracy to nie osiągniesz go gdzie indziej?

 

"Człowiek, który goni dwa zające nie złapie ani jednego." – Konfucjusz

 

Skup się na tym, co chcesz osiągnąć i w czym jesteś dobry. Twoja skuteczność w poszukiwaniu pracy będzie większa, jeśli poświęcisz czas na przygotowanie jednego profesjonalnego CV zamiast 15 byle jakich.

 

DARMOWY EBOOK: Jeśli w Twoim CV znajdują się błędy nie dziw się, że wciąż szukasz pracy! Upewnij się, że Twoje CV jest bezbłędne w bezpłatnym ebooku "24 błędy w Twoim CV, przez które nie dostajesz pracy"!

 

cytaty motywacyjne

 

Masz dosyć bezskutecznych rozmów kwalifikacyjnych i nie chce Ci się już pisać nowego CV?

 

Zobacz fajne motywujące cytaty, które dadzą Ci siłę, aby wysłać CV do kolejnych firm.

 

"Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le po­myślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, od­kry­waj." - Mark Twain

 

Czyli mówiąc wprost: za 20 lat będziesz żałował wszystkich CV, których nie wysłałeś i ani jednego, które wysłałeś!

 

Nawet, jeśli wydaje Ci się, że nie masz szans na daną pracę, przygotuj profesjonalne CV i wyślij je do pracodawcy. Może stworzy dla Ciebie nowe stanowisko? Takie sytuacje w życiu zdarzają się częściej, niż myślisz!

 

"Nic nie jest podawane na tacy – każdy zawsze trafia na jakieś przeszkody po drodze. Kiedy się pojawią, zastanów się jak je pokonać, a nie myśl o tym, że to już koniec drogi." - Michael Jordan

 

Nigdy nie poddawaj się jeśli nie otrzymujesz odpowiedzi od pracodawców. To nie tylko sentencja Michaela Jordana, ale również Billa Gatesa:

 

"Nie ma nic złego w świętowaniu sukcesu, ale ważniejsze jest wyciągnięcie nauki z porażki". - Bill Gates

 

Wysyłasz CV i nie dostajesz zaproszeń na rozmowy? Przejrzyj je jeszcze raz i zobacz, czy opisałeś swoje umiejętności tak, aby pracodawca chciał się z Tobą spotkać?

 

Jeśli chcesz wiedzieć, jak skutecznie opisać umiejętności w CV, zobacz artykuł:

 

"Umiejętności w CV. Co wpisać, aby szybko znaleźć pracę? 6 rad." (czytaj)

 

Spraw, żeby umiejętności od razu rzuciły się w oczy pracodawcy. Wyeksponuj je w widocznym miejscu CV. Dzięki temu zwiększysz swoje szanse na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.

 

Zobacz przykład w CV Piotra po lewej i po prawej stronie:

 

najpiękniejsze cytaty

 Szablon CV Cubic (zdjęcie umieszczone za zgodą) - zobacz inne szablony CV i stwórz CV (tutaj)

 

Poszukaj umiejętności w CV po lewej i po prawej stronie. W którym dokumencie szybciej je znalazłeś? 

 

Pracodawca ma 6 sekund na zapoznanie się z jednym CV.

 

Dlatego w naszym kreatorze CV (stwórz CV tutaj) umieściliśmy umiejętności w widocznym miejscu. Zwracają uwagę pracodawcy, tak samo jak zwróciły Twoją.

 

Jakie jeszcze motywujące cytaty zmobilizują Cię do wysyłania CV?

 

"Fart to coś, co przytrafia się, kiedy przygotowanie spotyka się z okazją." – Seneka

 

Na rynku pracy nie ma takich słów jak "szczęście" i "pech". Liczy się solidne przygotowanie i ciężka praca. Lepsze CV i lepsze przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej to większe szanse na pracę.

 

Darmowy ebook: Chcesz naprawdę dobrze się przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej? Przygotuj odpowiedzi na: 50 najczęstszych pytań na rozmowie kwalifikacyjnej" (pobierz)Dzięki temu jeszcze bardziej zwiększysz swoje szanse na pracę.

 

"Kiedy sięgasz do gwiazd, być może nie dotkniesz żadnej z nich, ale na pewno nie skończysz z garściami pełnymi błota." – Leo Burnett

 

Czy twórca współczesnej reklamy, kampanii Marlboro, a także jednej z popularniejszych agencji reklamowych świata mógł się mylić? Nawet, jeśli nie dostaniesz kolejnej oferty pracy, zyskasz cenne doświadczenie w życiu, które pomoże Ci w kolejnych rekrutacjach.

 

"Jeśli przechodzisz przez piekło, nie zatrzymuj się." – Winston Churchill

 

To proste. Im szybciej przejdziesz przez ciężkie chwile w życiu, tym szybciej dojdziesz do celu. Jeśli w trudnych momentach ciężko Ci w to uwierzyć, po prostu zaufaj słowom, które Churchill powiedział do Brytyjczyków w czasie wojny.

 

"Nie trafiłem ponad 9000 rzutów w moim życiu. Przegrałem ponad 300 meczów. 26 razu zaufano mi, gdy miałem oddać rzut na miarę zwycięstwa i spudłowałem. Przegrywałem w moim życiu ciągle. Dlatego właśnie osiągnąłem sukces." – Michael Jordan

 

Jeśli masz wrażenie, że ciągle Ci się nie udaje, zawsze miej pod ręką ten motywujący cytat Michaela Jordana. Skoro legendzie NBA zdarzały się porażki to znaczy, że Ty również masz do nich prawo. Co więcej, każda porażka przybliża Cię do sukcesu.

 

najlepsze cytaty

 

"Zawsze wydaje się, że coś jest niemożliwe, dopóki nie zostanie to zrobione." - Nelson Mandela

 

Ile razy myślałeś, że czegoś po prostu nie da się zrobić? Jeżeli właśnie szukasz pracy, pomyśl o sentencji Mandeli i wykreśl ze swojej głowy słowo "niemożliwe".

 

"Jeśli możesz sobie coś wymarzyć, możesz to zrobić." – Walt Disney

 

Właśnie dlatego nie demotywuj się po niepowodzeniu. Próbuj, póki nie osiągniesz założonego w życiu celu.

 

"Cierpliwość, wytrwałość i pot tworzą niepokonaną kombinację sukcesu." – Napoleon Bonaparte

 

Załamujesz się, bo od pół roku wysyłasz CV i nie dostajesz na nie odpowiedzi? Co gorsza, nie chce Ci się go już nawet dopasowywać pod kolejną ofertę pracy?

 

Pamiętaj, że im mniej masz wytrwałości tym mniejsze są Twoje szanse na pracę! Ciężko nie uwierzyć w cytat motywacyjny samego Napoleona Bonaparte, który o sukcesie wiedział chyba wszystko.

 

mark twain cytaty

 

Inne ciekawe cytaty motywujące:

 

"Człowiek z no­wymi po­mysłami jest wa­riatem, dopóki nie od­niesie sukcesu." - Mark Twain

 

Chcesz całkowicie zmienić branżę, ale boisz się, że to szalony pomysł? Gdy tylko Twoi znajomi powiedzą, żebyś doceniał to, co masz, przywołaj do głowy ten cytat motywacyjny o życiu. Gdy uda Ci się osiągnąć cel, inni nie będą nazywać Cię wariatem, a człowiekiem sukcesu.

 

"Musisz odnaleźć to, co kochasz. Dotyczy to zarówno pracy, jak i kochanków." - Steve Jobs

 

Cytat motywacyjny o miłości jak i o pracy. Żeby być szczęśliwym człowiekiem, musisz być zadowolony z życia prywatnego, ale również zawodowego. Dlatego podchodź do szukania pracy tak jak do szukania partnera. Musicie do siebie pasować!

 

Steve Jobs jest najlepszym przykładem, że osiągniesz sukces jeśli robisz, to co kochasz. Zobacz kolejny motywujący cytat:

 

"Praca wypełni ci dużą część życia. Jedynym sposobem na prawdziwą satysfakcję z pracy jest robienie tego, w czego wielkość się wierzy. A jedynym sposobem na robienie rzeczy wielkich dla ciebie jest miłość do tego, co się robi." - Steve Jobs

 

To nie tylko fajny cytat motywacyjny o pracy. To sentencja o życiu!

 

Już chyba nie masz wątpliwości, że nie powinieneś traktować pracy jedynie jako źródło utrzymania. Steve Jobs kochał to, co robił i zaszedł na sam szczyt.

 

steve jobs cytaty

 

"Nie znam klucza do sukcesu, ale kluczem do porażki jest próbować zadowolić wszystkich." – Bill Cosby 

 

Bill Cosby stał się kimś w amerykańskim stylu from zero to hero. Nie staraj się spełnić oczekiwań wszystkich dookoła. To nie Twoja żona czy mąż będą chodzić za Ciebie do pracy. Skup się na swoich celach, a osiągniesz satysfakcję w życiu zawodowym.

 

"Także wśród ludzi jest więcej kopii niż oryginałów." – Pablo Picasso 

 

Cytat motywujący do tego, aby pozostać sobą! Łatwiej przekonasz do siebie pracodawcę, jeśli wiesz, kim jesteś i dlaczego jesteś wyjątkowy. Dzięki temu rekruter zyska pewność, dlaczego właśnie Ciebie powinien zatrudnić.

 

"Zawsze znajdzie się odpowiednia filozofia do braku odwagi." – Albert Camus 

 

Dużo ludzi szuka w życiu wymówek na usprawiedliwienie tego, że nic nie robią. Jeśli jesteś jednym z nich, skończ się wreszcie tłumaczyć! Inaczej będziesz narzekać na pracę aż do emerytury.

 

"Jeśli chcesz gdzieś dojść, najlepiej znajdź kogoś, kto już tam doszedł." – Robert Kiyosaki 

 

To cenna i przydatna sentencja. Poszukaj inspiracji na LinkedIn. Zobacz, jaką życiową drogę przeszły znane osoby z Twojej branży, aby osiągnąć sukces. Dzięki temu łatwiej zaplanujesz swoją karierę. 

 

Zobacz, jak stworzyć skuteczny profil na LinkedIn w tym artykule:

 

"LinkedIn -14 rad jak stworzyć profil i dostawać oferty pracy" (czytaj)

 

cytaty o motywacji

 

"Aby przebyć tysiąc mil, trzeba zrobić pierwszy krok." – Bruce Lee

 

Najciężej jest zacząć. Pomyśl o każdym kroku, jako o tym, który przybliża Cię do zdobycia pracy. Pamiętaj, że nawet jeśli krok jest mały to i tak jesteś bliżej!
 

"Jeśli chcesz osiągnąć coś wielkiego, przestań pytać o zgodę." – Anonim

 

Sentencja bez komentarza, tylko do przemyślenia!

 

Jakie są Twoje ulubione cytaty motywacyjne o pracy lub o życiu? A może uważasz, że cytaty motywacyjne to głupota i trzeba po prostu wziąć się do pracy? Wypowiedz się w komenatarzu.

Oceń mój artykuł
Średnia: 3.75 (833 oceny)
Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
Kamila Okulska
Kamila Okulska
Nazywam się Kamila Okulska i pracuję w marketingu w InterviewMe. Jestem miłośniczką języka francuskiego i morza w każdym wydaniu - spacerowym, leżakowym i żeglownym!
Linkedin

Podobne artykuły

Technika Pomodoro - jak ją stosować, by lepiej zarządzać czasem?

Technika Pomodoro - jak ją stosować, by lepiej zarządzać czasem?

Dowiedz się, czym jest Technika Pomodoro i jak ją stosować, aby lepiej zarządzać czasem pracy i nauki (instrukcja krok po kroku). Dzięki naszym 4 poradom unikniesz rozpraszaczy i w 100% skupisz się na pracy. Sprawdź, czego możesz się nauczyć dzięki Pomodoro i kiedy działa najlepiej.

Cechy charakteru i osobowości - pozytywne i negatywne przykłady

Cechy charakteru i osobowości - pozytywne i negatywne przykłady

Sprawdź, jakie są pozytywne i negatywne cechy charakteru i czym różnią się one od osobowości. Z artykułu dowiesz się także, jak sprawdzić, jaki masz charakter. Podpowiadamy również, jakie cechy charakteru są interesujące dla pracodawców i jak wpisać je do CV (także po angielsku).