Moje konto
List motywacyjny leśnika: wzór + rady (też dla technika leśnika)

List motywacyjny leśnika: wzór + rady (też dla technika leśnika)

Zobacz wzór listu motywacyjnego leśnika i dowiedz się, jak napisać ten dokument. Sprawdź krok po kroku proces tworzenia skutecznego listu motywacyjnego leśnika.

Chcesz zostać leśnikiem i potrzebny Ci do tego porządny list motywacyjny? Jeśli wymaga tego oferta pracy, nie masz wyboru. Musisz pokazać się z najlepszej strony, żeby zdobyć pracę.

 

Za chwilę zobaczysz porady, dzięki którym stworzysz taki dokument. Aby nauka nie poszła w las, znajdziesz tu również wzór listu motywacyjnego leśnika. 

 

Z tego artykułu dowiesz się:

 • jak wygląda wzór listu motywacyjnego leśnika
 • co zrobić, żeby wyróżnić się na tle innych kandydatów
 • jakie informacje zawrzeć w liście motywacyjnym leśnika.

 

Chcesz napisać list motywacyjny? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

cv i list motywacyjny

 

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Oto opinia Gosi — jednej z użytkowniczek naszego kreatora:

 

Dzięki takiemu świetnemu CV i listowi dostałam super pracę bardzo szybko!

 

Stwórz list motywacyjny teraz

 

List motywacyjny leśnik (wzór)

 

Miejscowość, data

 

Imię i nazwisko

Numer telefonu

Adres e-mail

 

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata 

Nazwa instytucji

Adres instytucji

 

 

Szanowni Państwo,

 

z przyjemnością aplikuję na stanowisko leśniczego w Nadleśnictwie Brodnica. Wierzę, że moje kwalifikacje odpowiadają Państwa wymaganiom. 

 

Dlaczego uważam, że sprawdzę się na stanowisku leśnika?

 

 1. Na stażu w Nadleśnictwie Brodnica poznałem specyfikę obowiązków leśniczego. Miałem okazję przyjrzeć się, jak wygląda planowanie, organizowanie i kierowanie pracami z zakresu gospodarki leśnej. Jako technik leśnik mam również szeroką wiedzę na temat funkcjonowania ekosystemów leśnych i gospodarki leśnej.
 2. Jestem osobą odpowiedzialną i od lat zaangażowaną w ochronę środowiska. Byłem promotorem akcji zachęcającej mieszkańców naszego powiatu do uczestnictwa w sadzeniu lasów. Posiadam zdolności dydaktyczne przydatne w szerzeniu edukacji ekologicznej i biologicznej.
 3. Mam rozwinięte umiejętności organizacyjne i bardzo dobrze pracuję w zespole. Takie cechy jak uczciwość i doskonała organizacja pracy pozwalają mi podejmować przemyślane i odpowiedzialne decyzje. 

 

Chętnie spotkam się z Państwem osobiście, aby opowiedzieć więcej o swoim doświadczeniu i kwalifikacjach, a także odpowiedzieć na Państwa pytania.

 

Z poważaniem,

Twoje imię i nazwisko

 

Chcesz napisać list motywacyjny? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.Jak napisać skuteczny list motywacyjny leśnika?

 

To, że masz ukończoną szkołę leśną, to pewnik. Bez takiego wykształcenia nie zdobędziesz posady w jednostkach organizacyjnych Lasów Państwowych, parkach narodowych i krajobrazowych czy zakładach usług leśnych.

 

Informację o wykształceniu musisz umieścić w CV. Natomiast w liście motywacyjnym zawrzyj mniej formalności, a więcej dodatkowych danych o swojej kandydaturze. Jednym słowem — chwal się tym, jakie masz predyspozycje, nastawienie do pracy, a nawet zainteresowania.

 

Żeby napisać skuteczny list motywacyjny leśnika, musisz również pamiętać o tym, że:

 

 1. List motywacyjny nie musi być długi.

 

Całkowicie wystarczy krótki list motywacyjny. Niech mieści się na jednej stronie i ma objętość około pięciu akapitów. Napisz w punktach, dlaczego warto Cię zatrudnić, a rekruter szybko zorientuje się, że jesteś odpowiednim kandydatem na stanowisko leśnika.

 

 1. Nie kopiuj informacji zawartych w CV.

 

Po napisaniu CV na pewno czujesz, że jest coś, co chciałbyś jeszcze dodać. Jakieś informacje, które świadczą o tym, że poza odpowiednimi kwalifikacjami masz jeszcze umiejętności miękkie, o których chciałbyś więcej opowiedzieć. Szansę na takie uzupełnienie opisu kandydatury daje właśnie list motywacyjny. Spróbuj wymienić kilka swoich cech charakteru i umiejętności, apotem odnieś je do obowiązków leśnika. Udowodnij, że tego typu kwalifikacje pomogą Ci dobrze wykonywać zawód.

 

 1. Nie koloryzuj i nie kłam.

 

To nie ma sensu, bo i tak wszystko wyjdzie na jaw w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej. Tak samo jak nie warto kłamać w CV, w liście motywacyjnym również trzeba unikać wyolbrzymiania swoich kwalifikacji. Przyjrzyj się uważnie ofercie pracy i spróbuj odpowiedzieć na te wymagania, które spełniasz. 

 

 1. Zapisz swój list motywacyjny leśnika w formacie PDF.

 

Zapisanie listu motywacyjnego w PDF gwarantuje, że formatowanie się nie popsuje i Twój dokument dotrze do rekrutera w takiej formie, w jakiej go stworzyłeś. Jeśli jesteśmy już przy kwestiach technicznych: zapisz swoje dane kontaktowe i dane adresata listu motywacyjnego w taki sposób, jak przedstawiliśmy we wzorze powyżej. Pamiętaj o stosowaniu zwrotów grzecznościowych i podziel dokument na krótkie akapity, by ułatwić rekruterowi lekturę. 

 

 1. Pamiętaj o formalnościach.

 

Dodałeś klauzulę o ochronie danych do CV? Bardzo dobrze, bo to niezwykle istotna kwestia. Klauzula w liście motywacyjnym nie jest konieczna, ale jeśli umieścisz ją w dokumencie, nie będzie to błędem. Upewnij się również, że we wstępie wskazałeś stanowisko, na jakie aplikujesz, a w zakończeniu wyraziłeś nadzieję na możliwość spotkania z rekruterem podczas rozmowy kwalifikacyjnej. 

 

Więcej dowiesz się z naszego poradnika: Jak napisać list motywacyjny?

 

Musisz napisać również CV? W naszym kreatorze znajdziesz nowoczesne wzory do wypełnienia i praktyczne porady. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Masz dodatkowe pytania, jak napisać list motywacyjny geodety? Możesz je zadać w komentarzu poniżej.

Oceń mój artykuł: list motywacyjny lesnik
Średnia: 5 (1 oceny)
Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
Marta Rojewska
Ekspertka kariery w InterviewMe. W swoich tekstach staram się poruszyć wszystkie kwestie związane z życiem zawodowym. Moja misja? Pomóc Ci w znalezieniu dobrze dopasowanego miejsca pracy.

Podobne artykuły