Trwa wysyłanie danych...
Proszę czekać.

Genialne pomysły, które zmieniły świat! [infografika]

Efektywność i motywacja | 2015-02-06
Piotr Sosnowski
Konsultant kariery w InterviewMe

Około 2200 lat Archimedes w czasie kąpieli niespodziewanie wpadł na genialne rozwiązanie trapiącego go problemu. Wtedy podobno wybiegł nagle nago na ulice krzycząc słynne "Eureka!" ("Znalazłem"). Każdemu z nas zdarzyło się bezskutecznie zmagać z jakimś problemem i nagle rozwiązanie pojawiło się w najmniej spodziewanym momencie. Często pomyśl okazuje się niezwykle prosty i oczywisty, ale wcześniej nie mogliśmy na niego wpaść. Co za tym stoi? 

 

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o historii wynalazku Archimedesa, obejrzyj powyższy film autorstwa TED.

 

Na najlepsze pomysły wpadamy, kiedy mocno zależy nam, aby rozwiązać jakiś problem. Niestety nie da się przewidzieć, kiedy i w jakich okolicznościach uda nam się wymyślić coś, co zmieni nasze życie. Zobacz jak narodziły się wielkie pomysły, które często stały za czyimś sukcesem, fortuną lub nawet zmieniły bieg historii:


- Kamera GoPro powstała bo jej twórca cierpiał nie mogąc robić zdjęć kiedy surfował.


- Ikea oparła swój olbrzymi sukces na składnych meblach. Pomysł narodził się, kiedy jeden z jej pracowników nie mógł zmieścić stołu do małego samochodu. Stwierdził, że łatwiej mu pójdzie, jeśli odkręci nogi.


- Samuel Morse otrzymał list o chorobie jej żony już po jej śmierci. Dotknięty tragedią obiecał sobie, że zmieni sposób w jaki ludzie się komunikują. Później został twórcą telegrafu.


Więcej znajdziesz na tej infografice of Funders and Founders:

 

infografika

 

Masz swój przepis na genialny pomysł? Udało Ci się kiedyś wpaść na ciekawe rozwiązanie w niespodziewanych okolicznościach. Wypowiedz się :)

 

Oceń mój artykuł. Średnia: 4.5 (12 głosów)
Komentarze
 Powrót do wszystkich wpisów  Powrót do kategorii Efektywność i motywacja
Artykuły o podobnej tematyce