Moje konto
Genialne pomysły, które zmieniły świat! [infografika]

Genialne pomysły, które zmieniły świat! [infografika]

Piotr Sosnowski
Piotr Sosnowski
VP InterviewMe / Zety

Około 2200 lat Archimedes w czasie kąpieli niespodziewanie wpadł na genialne rozwiązanie trapiącego go problemu. Wtedy podobno wybiegł nagle nago na ulice krzycząc słynne "Eureka!" ("Znalazłem"). Każdemu z nas zdarzyło się bezskutecznie zmagać z jakimś problemem i nagle rozwiązanie pojawiło się w najmniej spodziewanym momencie. Często pomyśl okazuje się niezwykle prosty i oczywisty, ale wcześniej nie mogliśmy na niego wpaść. Co za tym stoi? 

 

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o historii wynalazku Archimedesa, obejrzyj powyższy film autorstwa TED.

 

Na najlepsze pomysły wpadamy, kiedy mocno zależy nam, aby rozwiązać jakiś problem. Niestety nie da się przewidzieć, kiedy i w jakich okolicznościach uda nam się wymyślić coś, co zmieni nasze życie. Zobacz jak narodziły się wielkie pomysły, które często stały za czyimś sukcesem, fortuną lub nawet zmieniły bieg historii:


- Kamera GoPro powstała bo jej twórca cierpiał nie mogąc robić zdjęć kiedy surfował.


- Ikea oparła swój olbrzymi sukces na składnych meblach. Pomysł narodził się, kiedy jeden z jej pracowników nie mógł zmieścić stołu do małego samochodu. Stwierdził, że łatwiej mu pójdzie, jeśli odkręci nogi.


- Samuel Morse otrzymał list o chorobie jej żony już po jej śmierci. Dotknięty tragedią obiecał sobie, że zmieni sposób w jaki ludzie się komunikują. Później został twórcą telegrafu.


Więcej znajdziesz na tej infografice of Funders and Founders:

 

infografika

 

 

Jeśli chcesz GENIALNIE wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej, pobierz DARMOWY E-BOOK: "50 najczęstszych pytań na rozmowie kwalifikacyjnej". 

 

Masz swój przepis na genialny pomysł? Udało Ci się kiedyś wpaść na ciekawe rozwiązanie w niespodziewanych okolicznościach. Wypowiedz się :)

 

Oceń mój artykuł
Średnia: 4.5 (24 oceny)
Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
Piotr Sosnowski
Piotr Sosnowski
Ekspert kariery, współtwórca InterviewMe i Zety. Swoje obserwacje z ponad 10 lat pracy w rekrutacji przelewa na papier, aby pomóc Ci napisać najlepsze CV i dostać wymarzoną pracę.
Linkedin

Podobne artykuły

Program do pisania CV - stwórz CV online i pobierz PDF w 5 minut!

Program do pisania CV - stwórz CV online i pobierz PDF w 5 minut!

Użyj programu do pisania CV, aby szybko stworzyć życiorys, który zainteresuje pracodawcę. W tej aplikacji znajdziesz praktyczne porady, ponad 350 szablonów do wypełnienia, wykadrujesz i dodasz do CV zdjęcie oraz pobierzesz dokument w PDF. Napiszesz także CV np. po angielsku.