XTB

XTB

Finanse
Średnia
 1. XTB

Praca w XTB - co musisz wiedzieć?

Profil firmy

XTB z siedzibą w Warszawie, jest czwartym co do wielkości notowanym na giełdzie brokerem FX & CFD na świecie. Naszą specjalizacją jest obrót nowoczesnymi pochodnymi instrumentami finansowymi. Oferujemy dostęp do rynku giełdowego (regulowane rynki europejskie i amerykańskie) oraz OTC (waluty, towary, indeksy, kryptowaluty). Od 10 lat edukujemy inwestorów i aktywnie rozwijamy własne technologie i systemy transakcyjne.

Dbamy o naszych klientów!

Dzięki zaawansowanym narzędziom transakcyjnym, umożliwiamy inwestorom dostęp on-line do rynków finansowych w dowolnym miejscu i czasie. Ponadto nasze Biuro Obsługi Klienta czynne jest 24 godziny na dobę 5 dni w tygodniu - tak jak działają rynki.
Idealne CV do pracy w undefined przygotujesz w 5 minut. 
Użyj naszego kreatora CV, w którym znajdziesz gotowe szablony 
do uzupełnienia, wskazówki oraz przykłady. Stwórz swoje CV teraz.
Stwórz swoje CV teraz.

Poznaj bliżej XTB!

Posiadamy rozbudowaną sieć oddziałów w Europie, m.in.: Wielka Brytania, Polska, Niemcy, Hiszpania, Portugalia, Francja, a naszą działalność nadzorują instytucje regulacyjne takie jak: KNF, FCA, BaFin, CMB.

Zatrudniamy globalnie około 380 pracowników, w tym prawie 250 w Polsce.

Mads Mikkelsen znany między innymi z produkcji Casino Royale i Hannibal jest ambasadorem XTB.

Kariera w XTB — benefity, dla studentów

Naszym pracownikom zapewniamy:

 • zatrudnienie w oparciu o umowe o pracę
 • nowoczesne biuro w dogodnej i świetnie skomunikowanej lokalizacji na Bliskiej Woli
 • prywatna opieka medyczna
 • dofinansowanie do karty Multisport
 • możliwość zakupu ubezpieczenia grupowego
 • szkolenia, udział w konferencjach branżowych, kursy językowe
 • imprezy integracyjne
 • owoce w biurze
Praktyki są przeznaczone dla studentów (przede wszystkim uczelni o profilu IT i ekonomicznym) zainteresowanych rynkiem instrumentów pochodnych oraz rynkiem kapitałowym. Naszą ofertę praktyk kierujemy do osób studiujących na IV i V roku. Szukamy aktywnych i pełnych entuzjazmu ludzi, którzy nie boją się wyzwań, są pomysłowi i optymistycznie podchodzą do życia.

Dodatkowe punkty przy wyborze praktykantów będziemy przyznawać za członkostwo w organizacjach studenckich, udokumentowane zaangażowanie przy prowadzeniu projektów naukowych lub przynależność i aktywne działanie na rzecz Koła Naukowego.

TERMINY I MIEJSCE

Zgłoszenia przyjmujemy mailowo na adres hr@xtb.com przez cały rok.

Termin odbywania praktyk można ustalić podczas rozmowy kwalifikacyjnej, na którą będą zapraszani wybrani kandydaci.

Czas trwania praktyk: standardowo - 1 miesiąc.
Miejsce: siedziba XTB w Warszawie, ul. Ogrodowa 58.

ZADANIA

Zakres zadań i obowiązków wyznaczony jest na starcie przez opiekuna praktyki. Na czas praktyki osoba odbywająca staż staje się pełnoprawnym pracownikiem XTB - uczestniczy w bieżących projektach i zadaniach realizowanych przez dział, w którym pracuje.

Na koniec odbytego stażu prezentowane są rezultaty odbytej praktyki, wtedy również osobom z największym potencjałem i kompetencjami, które szczególnie wyróżniały się w czasie trwania stażu, zaoferujemy stałą pracę na atrakcyjnych warunkach.

JAK SIĘ DO NAS ZGŁOSIĆ?

Jeżeli jesteś zainteresowany rozpoczęciem praktyk w X-Trade Brokers:

 • Obserwuj oferty praktyk na naszej stronie zakładka PRACA i odpowiedz na konkretne ogłoszenie, jeśli jakaś propozycja szczególnie Cię zainteresuje.
 • Przygotuj swoje CV i kilka zdań uzasadnienia dlaczego powinniśmy Ci zaufać.
 • Zgłoszenia przyjmujemy wyłącznie przez Internet.


Chcesz wykorzystać swoją wiedzę w praktyce i zdobyć doświadczenie w Domu Maklerskim - wyślij nam aplikację.

Co powinieneś wiedzieć przed rozmową rekrutacyjną w XTB?

Wejdź na stronę www.xtb.com/pl i zapoznaj się z informacjami na nasz temat. Zastanów się, w czym jesteś dobry i przekonaj nas, że stanowisko na jakie aplikujesz jest dla Ciebie stworzone.

Rekrutacja krok po kroku w XTB

1
Analiza i selekcja aplikacji. Aplikacje kandydatów są weryfikowane pod kątem zgodności z wymaganiami stanowiska opisanymi w ogłoszeniu. Kandydaci o poszukiwanym profilu zawodowym, posiadający wymagane doświadczenie i kwalifikacje przechodzą do etapu II- zapraszani są na rozmowę w sprawie pracy.
2
Rozmowa kwalifikacyjna. W trakcie spotkania poruszane są kwestie dotyczące wykształcenia, doświadczenia zawodowego, dodatkowych umiejętności oraz planów zawodowych aplikującego. W zależności od działu i stanowiska weryfikowane są również: znajomość języków obcych (najczęściej języka angielskiego), przeprowadzane są testy wiedzy, sprawdzane mogą być także zdolności analitycznego myślenia, czy kreatywność. Osoby, które pozytywnie przejdą fazę testów i rozmowę kwalifikacyjną zapraszane są do etapu III.
3
Rozmowa z przełożonym. Wybrani na „short list” kandydaci (od 3-5 osób) biorą udział w spotkaniu z bezpośrednim przełożonym, w trakcie którego mogą paść pytania dotyczące wiedzy branżowej lub prośba o rozwiązanie „case study”. Po tym spotkaniu podejmowana jest decyzja o zatrudnieniu wybranego kandydata.
4
Rozmowa rozstrzygająca. Ostatnim etapem jest spotkanie z kandydatem, z którym chcemy nawiązać współpracę. Omawiane są szczegółowe warunki zatrudnienia, termin rozpoczęcia pracy oraz zakres obowiązków. Na tym spotkaniu podejmowana jest decyzja o zatrudnieniu.

Co powinieneś wiedzieć przed rozmową rekrutacyjną w XTB?

Aby wziąć udział w rekrutacji wyślij nam prawidłowo wypełniony formularz aplikacyjny przypisany do konkretnego ogłoszenia o pracę. Aplikacje (CV i list motywacyjny) przyjmujemy wyłącznie drogą elektroniczną za pomocą formularza dostępnego pod przyciskiem APLIKUJ, który znajduje się w treści danego ogłoszenia o pracę w zakładce PRACA. Liczymy na zgłoszenia od kandydatów, którzy aktywnie będą wspierać rozwój naszej firmy.
Wszystkie spotkania z kandydatami odbywają się w siedzibie XTB w Warszawie, ul. Ogrodowa 58.
Przebieg rekrutacji dla kandydatów ubiegających się zarówno o pracę jak i o praktyki w naszej firmie jest tożsamy.

Oferty pracy w XTB, na które możesz zaaplikować:

Kontakt do firmy

Monika Charytonik

Head of HR

Napisz do mnie! Z chęcią porozmawiam z Tobą o pracy w XTB.

LinkedIn

Podoba ci się ten profil? Oceń go:

Dziękujemy za oddanie głosu!
Średnia: 3.9 16

Pracowałeś w XTB?

Podziel się opinią poniżej.

Poznaj innych pracodawców z tej branży