De Lage Landen Leasing Polska S.A.

De Lage Landen Leasing Polska S.A.

Finanse
Średnia
 1. De Lage Landen Leasing Polska S.A.

Praca w DLL — co musisz wiedzieć?

Profil firmy

DLL (De Lage Landen Leasing Polska S.A) to globalny partner w zakresie rozwiązań finansowych z ponad 30 miliardami euro w zarządzanym portfolio. Założona w 1969 r. firma DLL z siedzibą w Eindhoven w Holandii dostarcza rozwiązania finansowe oparte na aktywach w branży rolnictwa, służby zdrowia, budownictwa, transportu ciężkiego, przemysłu, technologii biurowych. 

O pracy w DLL

DLL współpracuje z producentami sprzętu, sprzedawcami i dystrybutorami w ponad 30 krajach, wspierając ich kanały dystrybucji i rozwój działalności. DLL jest spółką zależną w pełni kontrolowaną przez Rabobank Group.

Na polskim rynku działamy już od ponad 20 lat (od 1996 r.).

Idealne CV do pracy w undefined przygotujesz w 5 minut. 
Użyj naszego kreatora CV, w którym znajdziesz gotowe szablony 
do uzupełnienia, wskazówki oraz przykłady. Stwórz swoje CV teraz.
Stwórz swoje CV teraz.

DLL w liczbach

W 2019 DLL Polska zdobyła certyfikat Great Place To Work

W 2019 otrzymaliśmy nagrodę Friendly Workplace od portalu markapracodawcy.pl

W 2017 otrzymaliśmy godło Inwestor w Kapitał Ludzki (nagroda przyznana na podstawie głosów pracowników)

Kariera w DLL - benefity, sylwetka kandydata

Atmosfera pracy to jeden z ważniejszych dla nas czynników codzienności. Chcemy być interesującym i przyjemnym miejscem pracy. Otwartość, sprzyjanie kreatywności i wymiana pomysłów są dla nas bardzo ważnym aspektem, dlatego biuro, w którym pracujemy, stworzyliśmy sami. Nasi pracownicy w przeprowadzonej ankiecie wybrali najlepszą dla nas lokalizację (50 m od stacji metra), brali udział w aranżacji wnętrza, a także stworzyli dla siebie miejsce relaksu, tj. specjalną salę odpoczynku i gier, tzw. chillroom. Sale konferencyjne noszą nazwy polskich miast, co również było pomysłem naszych pracowników.  

 

Rozumiemy jak ważna jest równowaga w życiu, by nie żyć „tylko pracą”, dlatego podejmujemy dużo różnorodnych aktywności. W naszej firmie chcemy dzielić się swoimi pasjami i dobrą energią. To główny cel programu, jakim jest Tue Energy. Koncepcja ta funkcjonuje w DLL na całym świecie i polega na robieniu rzeczy wspólnie. Razem trenujemy bieganie i bierzemy udział w maratonach (polskich i zagranicznych), udzielamy się w wolontariacie kopiąc grządki, malując mieszkanie czy robiąc paczki dla dzieci, uczymy się decoupage i stroimy biuro na świąteczne okazje, świętujemy małe i duże sukcesy, oddajemy krew, robimy spotkania integracyjne. Oprócz zachowania odpowiedniej równowagi pomiędzy pracą a życiem osobistym dużą wagę przykładamy do zdrowego trybu życia i jego promowania. Od dwóch lat organizujemy raz w roku Tydzień Zdrowia, który już na stałe wpisał się w kalendarz DLL. Spotykamy się wówczas z dietetykami, propagatorami zdrowego odżywiania, przechodzimy badania lekarskie prowadzone przez pielęgniarkę, robimy skan 3D jamy ustnej, ćwiczmy z trenerami personalnymi, a nawet oddajemy się w ręce masażystów. Wszystkie te aktywności dzieją na terenie naszego biura. Powyższe pokazuje, że lubimy robić rzeczy razem i lubimy się nawzajem. 

 

 

DLL oferuje swoim pracownikom szeroką gamę dodatkowych benefitów takich jak:

 

 • opieka medyczna,
 • karta multisport,
 • dofinansowanie do wypoczynku,
 • indywidualne ubezpieczenie NNW,
 • wyprawki szkolne,
 • świadczenia dla dzieci,
 • bony świąteczne,
 • nagrody jubileuszowe (pieniężne oraz dodatkowe dni urlopu wypoczynkowego),
 • refundacja okularów,
 • program poleceń pracowniczych,
 • świadczenia okolicznościowe (urodzenie dziecka, zgon rodzica lub współmałżonka).

 

W życiu naszych pracowników zdarzają się też sytuacje trudne – takie jak ciężka choroba lub śmierć osób bliskich. Wówczas wspieramy pracowników umożliwiając im wykorzystanie dodatkowego urlopu (płatnego urlopu poza przysługującym) czy też wspieramy osoby będące w trudnej, losowej sytuacji finansowej dodatkowym świadczeniem okolicznościowym lub zapomogą.

 

De Lage Landen Leasing Polska S.A.

ul. Inflancka 4b

Gdański Business Centre, budynek C

00-189 Warszawa

 

W DLL, w każdym kraju bez wyjątku, najważniejsi są pracownicy. Wierzymy, że ich rozwój osobisty i zawodowy to klucz do osiągnięcia najlepszych wyników. Posiadamy kilka programów, które pozwalają nam na utrzymanie zgranego i efektywnego zespołu. Są to programy globalne takie jak: True You Workbook, Into a Leadership oraz Talent Review. 

 

W większość prowadzonych w DLL projektów zaangażowane są zespoły międzynarodowe, dlatego umożliwiamy udział w zajęciach z języka angielskiego prowadzonych w biurze. Nasza oferta szkoleniowa obejmuje zarówno rozwój osobisty, jak i wiedzę fachową na każdym szczeblu (specjalistów, kadrę kierowniczą i Management Team). Dbamy o wysoki poziom motywacji, otwartość na nowe, nieszablonowe rozwiązania i aby zainspirować naszych pracowników zapraszamy do nas znanych mówców motywacyjnych. Jesteśmy firmą o międzynarodowym zasięgu, więc korzystamy z tego promując:

 • experience exchange (pracownicy z Polski mają możliwość pracy w innym kraju, w którym jest DLL); 
 • shadowing (wymiana doświadczeń na tym samym stanowisku w różnych krajach);
 • coaching/mentoring (czerpanie z doświadczeń międzynarodowych managerów i prowadzenie świadomej ścieżki rozwoju). 

 

Jedną z naszych kluczowych wartości jest „Rozwój zaczyna się ode mnie” i to na pracowniku spoczywa odpowiedzialność dbania o swój własny rozwój, a firma wspiera go na każdym etapie. Co roku organizujemy wiele szkoleń z zakresu rozwoju osobistego, rozwoju zawodowego i poszerzania wiedzy merytorycznej.

 

Nie prowadzimy programów stażowych dla studentów, ale chętnie zaprszamy ich do współpracy, gdzie mogą poznać tajniki danego obszaru biznesu, gdzie chcą pracować. Oczywiście za pracę płacimy wynagrodzenie. Dodatkwym punktem, który jest wygodny dla studentów, to wspólnie staramy się wypracować grafik, który bedzie pozwalał na pracy i nie bedzie kolidował z zajeciami na uczelni.

 

Grupa DLL na całym świecie jest szczególnie zaangażowana w różnego rodzaju projekty dedykowanie Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR). Jest to element naszego DNA, naszych wartości, dlatego na wspieranie inicjatyw z obszaru CSR każdy pracownik ma 2 dodatkowe dni wolne w roku. Głównym wydarzeniem organizowanym w tym samym czasie na całym świecie jest Global Volountary Week (przeważnie jest to październik każdego roku), kiedy to każdy kraj angażuje się w wybrane przez siebie inicjatywy.

 

W DLL Polska braliśmy udział w następujących akcjach:

wiosenne porządki w ogrodzie w Domu Dziecka im. Janusza Korczaka, wsparcie Fundacji Akogo?, zbiórka jedzenia dla Banku Żywności, sprzątanie ogrodu Domu Seniora na Woli, remontowanie mieszkania matki samotnie wychowującej dziecko, przygotowanie paczek świątecznych dla dzieci z Domu Samotnej Matki na Tarchominie, zbiórka materiałów szkolnych dla dzieci z Domu Dziecka.

 

W roku 2018 aż 40% pracowników z grupy DLL wzięło udział w akcjach wolontariackich. W DLL mamy specjalny portal – CI (Corporate Involvement) dedykowany akcjom wolontariackim. Służy on przede wszystkim do dzielenia się wiedzą i inspiracjami.

 

W De Lage Landen Leasing Polska SA (DLL) opieramy się na wartościach, które zostały wybrane i zdefiniowane przez Pracowników w 2012 roku, w tzw. sesjach onboardingowych na całym świecie w jednym czasie. Pracownicy sami zdecydowali jakie wartości powinna przyjąć firma, bo właśnie z nimi się utożsamiamy najbardziej. Nasze wartości to nasze DNA – tak o nich mówimy i jest ich cztery: Możesz na mnie liczyć („You can count on me”), Wszystko co robię, robię z pasją („Everything I do, I do with passion”), Rozwój zaczyna się ode mnie („Development starts with me”), Razem możemy więcej („Together make things happen”).

 

Te wartości to nie tylko hasła, ale cześć naszej kultury organizacyjnej. Raz w roku poświęcamy im cały tydzień, który nazywa się DNA Week i organizujemy go w tym samym czasie na całym świecie. Jednym z elementów tego wydarzenia jest warsztat DLL Values Dialog, w czasie którego mówimy nt. naszych wartości, ich zastosowania w codziennej pracy, gdyż naszym najważniejszym celem jest tworzenie i rozwijanie DLL jako przyjaznego miejsca pracy w oparciu o wartości.

 

 

Rekrutacja w DLL krok po kroku

1
Informacja dla pracowników.

 Wysyłamy ogłoszenie do wszystkich pracowników z informacją o możliwości kandydowania, jak również polecenia osób na daną pozycję.

2
Oferta dla zainteresowanych spoza firmy.

 Bardzo cenimy rekomendacje naszych Pracowników i wielokrotnie zatrudniliśmy osoby przez nich polecone, lecz rozpatrujemy oczywiście również inne aplikacje.

3
Spotkanie.

 Spotkanie z przyszłym managerem i osobą z działu HR. W zależności od stanowiska do procesu włączana jest osoba z biznesu, członek Managemet Team lub osoba z danego Business Unit (ze struktury międzynarodowej).

4
Decyzja.

 Podczas procesów rekrutacyjnych korzystamy z różnorodnych nowoczesnych narzędzi takich jak, m. in. analiza zachowań wg Thomas International czy efektywność wg Harisson Assessment, które pomagają nam odpowiednio dopasować kandydatów do konkretnego zespołu.

Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w DLL?

Przed każdym spotkaniem warto wejść na stronę firmy – aby poznać jej specyfikę i produkty, co na pewno ułatwi zrozumienie oczekiwań firmy co do potencjalnych kandydatów.

Nie wymagamy specjalnych przygotowań – liczymy na szczerą i otwartą rozmowę.

Podczas spotkania staramy się przedstawić firmę i to, co jest w niej dla nas ważne oraz poznać potencjalnych kandydatów, by wiedzieć czy podzielają nasze firmowe wartości i będą pasować do zespołu.

Oferty pracy w DLL, na które możesz aplikować

Kontakt do firmy

Marzena Budziszewska-Pettyn

HR Director

Chcesz dowiedzieć się więcej o pracy w DLL? Napisz do mnie

LinkedIn

Ewa Gromek-Lawendowska

HR Business Partner

Chcesz dowiedzieć się więcej o pracy w DLL? Napisz do mnie.

LinkedIn

Podoba Ci się ten profil?

Oceń go!

Dziękujemy za oddanie głosu!
Średnia: 5 3

Masz opinię o pracy w DLL?

Podziel się nią na forum poniżej

Poznaj innych pracodawców z tej branży