Moje konto
WUM inwestuje w studentów i kupuje profesjonalny kreator CV

WUM inwestuje w studentów i kupuje profesjonalny kreator CV

Co lepszego może dać swoim podopiecznym uczelnia niż pomoc w zdobyciu pracy?

 

Wiedza to jedno, a przygotowanie do wejścia w życie zawodowe to drugie.

 

Mając na uwadze przyszłość swoich studentów i absolwentów, Warszawski Uniwersytet Medyczny wykupił dla nich dostęp do kreatora CV.

 

To oznacza, że studenci WUM będą mieli możliwość tworzenia profesjonalnych dokumentów aplikacyjnych do pracy po uczelni.

 

Student potrzebuje dobrego CV

 

Studenci kierunków specjalistycznych są przede wszystkim przygotowywani do wykonywania swojego zawodu.

 

Na wielu uczelniach nie przekazuje się im wiedzy na temat planowania swoich karier, zdobywania najlepszych posad i tworzenia profesjonalnego CV.

 

A tymczasem—

 

O tym, jak wysoko plasuje się w rankingach dana uczelnia decydują w dużej mierze sukcesy zawodowe jej absolwentów.

 

Dlatego inwestycja w kreator CV przynosi korzyść nie tylko dla absolwentów, ale również dla samej szkoły.

 

Warszawski Uniwersytet Medyczny jako pierwsza uczelnia w Polsce wykupił dla swoich studentów dostęp do kreatora CV. O tej nowatorskiej inicjatywie napisał PulsHR i Puls Biznesu.

 

Współpraca WUM z InterviewMe jest możliwa dzięki środkom, które uczelnia pozyskała na projekt „WUM AID Akademia Innowacyjnej Dydaktyki Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego” z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Wiedza Edukacja Rozwój 2014–2020.

 

Jeden z modułów projektu dotyczy rozwoju systemu usług Biura Karier WUM, które pomaga studentom we wchodzeniu na rynek pracy.

 

Z tych środków uczelnia wykupiła dla studentów dwóch ostatnich lat studiów licencjackich i magisterskich dostęp do kreatora CV InterviewMe aż do sierpnia 2022 roku.

 

Czym jest kreator CV InterviewMe?

 

Kreator CV InterviewMe jest najbardziej rozbudowanym tego typu narzędziem w Polsce — wyjaśnia Maciej Czerwonka, Business Development Manager w serwisie InterviewMe.

 

Aby pomóc studentom wykorzystać wszystkie jego możliwości, w ramach współpracy z Biurem Karier WUM przeprowadziliśmy też szkolenie z jego obsługi. Dzięki projektowi WUM AID Warszawski Uniwersytet Medyczny z naszym wsparciem może dotrzeć do realnych potrzeb studentów i lepiej pomagać im w znalezieniu pracy — dodaje Maciej Czerwonka.

 

Współpraca WUM i InterviewMe

 

Współpraca Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego z twórcami kreatora CV będzie trwała przez ponad 3 lata.

 

W tym czasie studenci zyskają możliwość stworzenia zarówno CV, jak i dopasowanego do niego listu motywacyjnego.

 

O powodach i początkach współpracy z InterviewMe opowiada dyrektor Biura Karier WUM Jakub Sokolnicki:

 

Współpraca Biura Karier Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego z InterviewMe rozpoczęła się blisko 2 lata temu, kiedy mieliśmy okazję skorzystać z bezpłatnych dostępów do Kreatora CV. Studenci i Absolwenci chętnie korzystali z takiej możliwości, podkreślając wygodę i intuicyjność oferowanych narzędzi. Nasi Doradcy Kariery także pozytywnie oceniali wykorzystanie Kreatora do indywidualnej pracy z klientem. Była to dla nas istotna inspiracja przy przygotowywanym projekcie rozwojowym Biura Karier.


Piotr Sosnowski, jeden z założycieli InterviewMe, jest również zadowolony z możliwości zaprezentowania kreatora CV studentom:

 

Tworzymy serwis, który pomaga także w tworzeniu CV dla studentów. Współpraca z WUM pozwala nam dotrzeć do ich realnych potrzeb. Dzięki temu wiemy, jak lepiej pomagać im w znalezieniu pracy.

Profesjonalne dokumenty aplikacyjne dla studentów

 

Dzięki temu, że kreator CV posiada funkcje edukacyjne, w tym przede wszystkim pomocne wskazówki na temat projektowania każdej sekcji dokumentu, uzbraja swoich użytkowników w cenną wiedzę, niezbędną do pomyślnego przejścia procesu rekrutacji do pracy.

 

Jak to wygląda w praktyce?

 

1. Kreator pozwala stworzyć CV i list motywacyjny w wielu wersjach i dopasować dokumenty aplikacyjne do konkretnej oferty.

 

2. Użytkownik sam wybiera kolory, czcionki, ikony, a przede wszystkim — szablony CV. Może je dowolnie modyfikować, mając pewność, że stworzy niepowtarzalny dokument.

 

3. Generator prowadzi użytkownika za rękę przez cały proces tworzenia CV. Dodatkowo na blogu InterviewMe znajdują się setki artykułów o tym, jak ulepszać dokumenty aplikacyjne i czym się kierować szukając pracy.

 

Oferta InterviewMe wychodzi daleko poza kwestie przygotowywania poprawnego CV.

 

Podobnie jak potrzeby studentów:

 

W działalności Biura Karier zawsze istotne jest wsłuchiwanie się w potrzeby zarówno studentów, absolwentów, jak i klientów rynkowych. Biorąc pod uwagę dużą różnorodność ścieżek zawodowych w branży medyczno-farmaceutycznej, wiemy, jak istotne jest właściwe dopasowanie swojego profilu do oczekiwań pracodawców.

Pracując bezpośrednio ze studentami uświadamiamy im, że przygotowanie odpowiednich dokumentów poza czystym aspektem estetycznym, wymaga tak naprawdę szczegółowego przeanalizowania swojego dotychczasowego dorobku i wyznaczenia celów zawodowych. Funkcjonalności oferowane przez kreator InterviewMe w znakomity sposób wpisują się w nasze oczekiwania i ufamy, że w jak największym stopniu przyczynią się do sukcesów naszych Klientów — podsumowuje dyrektor Biura Karier WUM Jakub Sokolnicki.

Teraz czekamy już tylko na pierwsze efekty współpracy WUM i InterviewMe.

 

Jeśli za przykładem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego pójdą inne uczelnie, możemy mieć pewność, że absolwenci uczelni wyższych szybciej zdobędą zatrudnienie po studiach i zaczną lepiej radzić sobie na rynku pracy.


Jeśli reprezentujesz uczelnię wyższą, pracujesz w Biurze Karier lub jesteś studentem i chcesz, aby na Twoim uniwersytecie kreator CV InterviewMe również był dostępny, zapraszamy do kontaktu z Maciejem Czerwonką: maciej@interviewme.pl

Oceń mój artykuł: wum udostepnia studentom kreator cv
Średnia: 4.47 (15 oceny)
Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
Marta Rojewska
Ekspertka kariery w InterviewMe. W swoich tekstach staram się poruszyć wszystkie kwestie związane z życiem zawodowym. Moja misja? Pomóc Ci w znalezieniu dobrze dopasowanego miejsca pracy.

Podobne artykuły

Pierwsza praca - jak ją znaleźć jeszcze na studiach? [7 porad]

Pierwsza praca - jak ją znaleźć jeszcze na studiach? [7 porad]

Obecnie nawet mając doświadczenie trudno jest zdobyć pracę. Wśród absolwentów bezrobocie w ostatnich miesiącach wyniosło aż 24% procent! Na trudną sytuację ekonomiczną nie masz wpływu. Jednak możesz zrobić bardzo wiele dla siebie, żeby dołączyć do pozostałych 76%, którzy wiedzieli jak znaleźć pierwszą pracę.