Moje konto
Jak myślą geniusze? Sprawdź, czy masz szansę nim zostać (+ Video)

Jak myślą geniusze? Sprawdź, czy masz szansę nim zostać (+ Video)

Geniusz. Co go charakteryzuje? Co wspólnego mieli Einstein, Edison, da Vinci, Darwin i Mozart? Okazuje się, że wszyscy mieli podobny sposób myślenia.

 

Czy wysokie IQ decyduje o geniuszu?

 

Badacze od wielu lat próbują wykazać powiązanie między inteligencją, a geniuszem. Na pewno wysoki iloraz inteligencji pomaga, jednak nie decyduje o tym, czy osoba jest geniuszem. Marilyn vos Savant, która trafiła do Księgi Rekordów Guisnessa ze względu najwyższy współczynnik IQ (228) na codzień pisze kolumnę dla amerykańskiego magazynu. Natomiast uznawany za geniusza amerykański fizyk i noblista Richard Feynman posiadał IQ o wartości 122.

 

Szukasz pracy? Aby zainteresować najlepszych pracodawców musisz przygotować skuteczne CV i list motywacyjny. W naszym kreatorze znajdziesz profesjonalne wzory do uzupełnienia, praktyczne wskazówki oraz przykłady. Stwórz CV i list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

jak myśli geniusz

Zobacz inne szablony, stwórz CV oraz list motywacyjny i pobierz dokumenty w PDF tutaj

 

Oto opinia Gosi — jednej z użytkowniczek naszego kreatora:

 

Dzięki takiemu świetnemu CV i listowi dostałam super pracę bardzo szybko!

 

Stwórz CV teraz

 

Jak myśli geniusz ?

 

Prawdziwy geniusz wymaga kreatywności i pewnego sposóbu myślenia. Większość z nas próbując rozwiązać jakiś problem, odwołuje się do swoich wcześniejszych doświadczeń i tego czego zdążyliśmy się już nauczyć. Geniusz, z kolei, kiedy napotyka problem zaczyna myśleć produktywnie i szuka nowych rozwiązań. Ilekroć wspomniany wyżej noblista Richard Feynman natrafił na problem, wymyślał nowe sposoby jego rozwiązania. Sekretem jego geniuszu była zdolność pominięcia tego, jak jego poprzednicy próbowali rozwiązać dany problem. Podobno należy myśleć w sposób przestrzenny i wizualny. Leonardo Da Vinci i Albert Einstein swoje projekty i przemyślenia przedstawiali na licznych rysunkach, wykresach i diagramach. Okazuje się, że w wielu przypadkach dopiero połączenie inteligencji z kreatywnością i myśleniem wizualnym decyduje o prawdziwym geniuszu.

 

Jeśli chcesz GENIALNIE wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej, pobierz DARMOWY E-BOOK: "50 najczęstszych pytań na rozmowie kwalifikacyjnej". 

 

Poniższy film w 4 minuty pokaże Ci typowe oznaki tego, że myślisz w taki a nie inny sposób. Sprawdź, czy masz szansę, żeby zostać geniuszem.

 

 

 

Zgadzasz się z materiałem filmowym? Myślisz, że sposób myślenia w tak wielkim stopniu wpływa na Twoje możliwości? Podziel się ze mną opinią w komentarzu.

Oceń mój artykuł: geniusz jak nim zostac
Średnia: 3.88 (49 oceny)
Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
Dominika Kowalska
Dominika Kowalska, ekspertka kariery, przed którą rekrutacja, onboarding i rozwój zawodowy nie mają żadnych tajemnic. Z czytelnikami InterviewMe dzielę się wiedzą na temat poszukiwania pracy, pisania CV i planowania ścieżki kariery.

Podobne artykuły

Genialne pomysły, które zmieniły świat! [infografika]

Genialne pomysły, które zmieniły świat! [infografika]

Około 2200 lat Archimedes w czasie kąpieli niespodziewanie wpadł na genialne rozwiązanie trapiącego go problemu. Wtedy podobno wybiegł nagle nago na ulice krzycząc słynne "Eureka!" ("Znalazłem") Każdemu z nas zdarzyło się bezskutecznie zmagać z jakimś problemem i nagle rozwiązanie pojawiło się w najmniej spodziewanym momencie.Co za tym stoi?

Twoje życie osobiste to projekt. Zarządzaj nim niczym project manager

Twoje życie osobiste to projekt. Zarządzaj nim niczym project manager

Wszyscy znamy kogoś, kto zawsze wydaje się mieć wszystko pod kontrolą — robi więcej w krótszym czasie, kończy każde zadanie, jakiego się podejmuje. Żeby pomóc Ci stać się takim prymusem, skontaktowałem się z kilkoma rozchwytywanymi project managerami — ludźmi, którym płaci się za *popisowe* planowanie — i zapytałem, co robić, aby lepiej zarządzać życiem osobistym. Oto ich najlepsze wskazówki.