Moje konto
Wizytówka: 24 kreatywne wizytówki, wzory, oryginalne pomysły

Wizytówka: 24 kreatywne wizytówki, wzory, oryginalne pomysły

Większość wizytówek, które firmy przyznają swoim pracownikom to nudne i drukowane w masowych ilościach wzory. Dlaczego nie wykorzystać tego elementu, aby się wyróżnić i zostać zapamiętanym? Wizytówka może być też małym dziełem sztuki. Pamiętacie słynną scenę z filmu American Psycho? :)

 

 


Jeśli jesteś przedstawicielem wolnego zawodu, niestandardowa wizytówka może Ci pomóc w zdobyciu nowych klientów. Jak? Zwykła wizytówka zazwyczaj trafia do kieszeni lub wizytownika i nigdy więcej z niej nie korzystamy. Jednak jeśli kiedyś otrzymasz wizytówkę, która Cię pozytywnie zaskoczy, pewnie pokażesz ją kolejnym osobom. Właściciela kreatywnej wizytówki też zapewne zapamiętasz na dłużej. A następnym razem, kiedy będziesz potrzebował podobnej usługi, zamiast szukać w Google przypomnisz sobie właśnie o nim.

 

Jacek Kłosiński, autor popularnego bloga o tematyce designu, dodaje "Jeśli chodzi o budowanie marki, zarówno tej osobistej, jak i całej firmy, każdy detal ma znaczenie. Często lekceważymy takie niuanse, jak wizytówki nie przypisując im dużej roli. Traktujemy je raczej jako standardowy dodatek, który umiera na dnie kieszeni. Tymczasem dobrze przemyślana, kreatywna wizytówka może z powodzeniem nie tylko nas wyróżnić, ale stać się także wyrazistym nośnikiem wizerunku naszej marki. Na tej z pozoru małej przestrzeni, przy odrobinie kreatywności i pomysłowości, możemy zawrzeć przekaz, który opowie o nas i naszym podejściu. Kluczem do sukcesu jest tutaj właśnie nieszablonowość i twórcze podejście. Nie ograniczajmy się do formy kartonika z danymi. Stwórzmy unikalną sygnaturę, która pokaże nasz charakter i osobowość."

 

Szukasz pracy? Twoją najlepszą wizytówką będzie profesjonalne CV oraz list motywacyjny. W naszym kreatorze znajdziesz gotowe wzory do uzupełnienia, praktyczne wskazówki oraz przykłady. Stwórz CV i list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

Najlepsze wizytówki

Zobacz inne szablony, stwórz CV oraz list motywacyjny i pobierz dokumenty w PDF tutaj

 

Oto opinia Gosi — jednej z użytkowniczek naszego kreatora:

 

Dzięki takiemu świetnemu CV i listowi dostałam super pracę bardzo szybko!

 

Stwórz CV teraz

 

 

Przed Wami 24 kreatywne wizytówki dla inspiracji:

 

1. Wizytówka dla prawnika specjalizującego się w rozwodach - po połowie dla każdego z małżonków.

 

kreatywne-wizytówki-1

 

2. Jeśli pracujesz jako grafik, kreatywna wizytówka to dla Ciebie taki sam niezbędnik jak świetnie przygotowane portfolio. Jednocześnie ze wszystkich zawodów, to Ty najpewniej będziesz mieć największą konkurencję.

 

kreatywne-wizytówki-2

 

3. Genialny pomysł na wizytówkę dla programisty.

 

kreatywne-wizytówki-3

 

4. Terapeuta dla par ma duża szansę rozwiązać problem w Twoim związku, skoro pomysłowości starczyło mu na wymyślenie takiej wizytówki.

 

kreatywne-wizytówki-4

 

5. Wizytówka dla headhuntera, którą możesz zjeść po wykonaniu telefonu, zanim szef dowie się, że planujesz zmienić pracę. Genialnie podkreśla dyskrecję.

kreatywne-wizytówki-5

 

6. Kreatywny pomysł na wizytówkę dla salonu akupunktury.

 

 kreatywne-wizytówki-6

 

7. Mechanik też może mieć niestandardową wizytówkę.

 

kreatywne-wizytówki-7

 

8. Świetnym pomysłem jest stworzenie wizytówki, która będzie miała zastosowanie praktyczne. Klienci tego warsztatu rowerowego na pewno docenią pomysłowość właścicieli.

 

kreatywne-wizytówki-8

 

9. Kreatywna wizytówka kliniki powiększania piersi.

 

kreatywne-wizytowki-10

 

10. Wyobraź sobie zdziwienie na twarzy drugiej osoby, kiedy wyciągasz czystą wizytówkę i sam wykonujesz na niej stempel ze swoimi danymi kontaktowymi.

 

kreatywne-wizytowki-11

 

11. Elastyczne wizytówki dla trenerów jogi.

 

kreatywne-wizytowki-12

 

12. To jeden z moich ulubionych pomysłów - mała wizytówka biura rachunkowego oferującego usługi dla małych firm.

 

kreatywne-wizytowki-12

 

Chcesz od razu napisać CV? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

13. Jesteś właścicielem piekarni? Co powiesz na jadalne wizytówki?

 

kreatywne-wizytowki-13

 

14. Szkoła przetrwania też wykorzystała podobny pomysł.

 

kreatywne-wizytowki-14

 

15. Genialny wizytówka dla prywatnego detektywa.

 

kreatywne-wizytowki-15

 

16. Kreatywna wizytówka dla fotografa.

 

 kreatywne-wizytowki-16

 

17. Oryginalny pomysł na wizytówkę dla fryzjera.

 

 kreatywne-wizytowki-17

 

18. Dobry pomysł jeśli chcesz podkreślić swoją obecność w Google.

 

 kreatywne-wizytowki-17

 

19. Oryginalna wizytówka dla trenera osobistego.

 

 kreatywne-wizytowki-18

 

20. Niesamowity pomysł na wizytówka dla dentysty.

 

 kreatywne-wizytowki-9

 

21. Grająca wizytówka właściciela sklepu muzycznego na pewno nie utknie w kieszeni osoby, która ją otrzyma. Kto nie chciałby się taką pochwalić?

 

 kreatywne-wizytowki-19

 

22. Bardzo prosta, ale kreatywna wizytówka dla sommeliera lub sklepu z winem.

 

 kreatywne-wizytowki-20

Który sommelier nie chciałby takiej mieć?!

23. Jesteś doradcą finansowym? Masz już pomysł, który Cię z pewnością wyróżni.

 

 kreatywne-wizytowki-21

 

24. Klinika obrzezania też stawia na kreatywność.

 

 kreatywne-wizytowki-23

 

Stworzenie własnej wizytówki może być prostsze niż Ci się wydaje. Możesz wydrukować nawet 250 sztuk więc koszty projektu i druku zamkną się w rozsądnej. Jeśli szukasz firmy, która pomoże Ci w stworzeniu projektu i późniejszym wydruku własnych wizytówek zajrzyj tutaj. Oczywiście im bardziej złożony projekt i niestandardowy proces tworzenia, tym większe koszty. Czasami jednak może się to okazać złotą inwestycją.

 

Sam też zawsze chciałem mieć ciekawą wizytówkę. Zanim założyliśmy z Piotrkiem InterviewMe, wpadłem na pomysł, który zobaczysz na zdjęciu poniżej. Nie wiem, jak moja wizytówka przełożyła na liczbę nowych klientów. Jednak miałem wielką frajdę za każdym razem, kiedy ją wręczałem, a druga osoba musiała oderwać jej fragment, żeby znaleźć dane kontaktowe :)

 

wizytówki

 

 

Poza dobrą wizytówką, jest jeszcze kilka kwestii, które pomogą Ci zwiększyć swoją wiarygodność w oczach pracodawców i kolegó. Pobierz darmowy e-book:"24 błędy, przez które nie dostajesz pracy". 

 

Musisz napisać również list motywacyjny? W naszym kreatorze znajdziesz nowoczesne wzory do wypełnienia i praktyczne porady. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.


Jestem ciekaw, która z nich podobała Ci się najbardziej i dlaczego? Masz swoje ulubione przykłady kreatywnych wizytówek? Podziel się z nami w komentarzu.

Oceń mój artykuł: 24 kreatywne wizytowki
Średnia: 3.73 (103 oceny)
Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
Dominika Kowalska
Dominika Kowalska, ekspertka kariery, przed którą rekrutacja, onboarding i rozwój zawodowy nie mają żadnych tajemnic. Z czytelnikami InterviewMe dzielę się wiedzą na temat poszukiwania pracy, pisania CV i planowania ścieżki kariery.

Podobne artykuły