Moje konto
LiveCareer CV - opinia i test kreatora (zalety i wady)

LiveCareer CV - opinia i test kreatora (zalety i wady)

Tutaj znajdziesz test i przegląd najważniejszych funkcji kreatora CV LiveCareer, jego zalety i wady, a także opinię, czy warto skorzystać z LiveCareer.

W sieci można trafić na sporo różnego rodzaju kreatorów CV online. Jednak tylko część z nich oferuje funkcje, które pozwolą stworzyć skuteczny życiorys zawodowy.

 

Czy LiveCareer.pl jest jednym z nich? Postanowiliśmy to sprawdzić!

 

W tym artykule znajdziesz:

 

 • test kreatora CV LiveCareer
 • zalety i wady tworzenia CV na LiveCareer
 • opinię, czy warto skorzystać z kreatora CV LiveCareer.

 

Chcesz od razu napisać CV? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

 

Stwórz CV teraz

 

kreator cv
kreator cv

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Oto opinia Gosi — jednej z użytkowniczek naszego kreatora:

 

Dzięki takiemu świetnemu CV i listowi dostałam super pracę bardzo szybko!

 

1. Jak korzystać z kreatora CV LiveCareer? Test narzędzia

 

Na stronie głównej serwisu, twórcy LiveCareer przekonują, że CV w ich kreatorze można stworzyć nawet w 5 minut. Ponadto na użytkowników mają czekać eksperckie porady, przykłady i podpowiedzi.

 

Jak jest naprawdę? Przekonajmy się!

 

Krok 1. Wybór szablonu CV na LiveCareer

 

Na samym początku kreator CV LiveCareer zapyta Cię, czy tworzyłeś już wcześniej dokument CV, a następnie zaproponuje najbardziej dopasowany do Twojego doświadczenia szablon.

 

livecareer cv

 

Wybór jest spory, a szablony CV LiveCareer są podzielone na te najbardziej profesjonalne, nowoczesne czy też oryginalne. Na tym etapie można również wybrać kolorystykę wzoru CV.

 

livecareer cv

 

Krok 2. Uzupełnianie szablonu CV

 

Po wyborze szablonu zostajemy przeniesieni do kreatora CV LiveCareer, w którym możemy uzupełnić nasz dokument. Wpisywanie danych jest wygodne i na bieżąco pojawiają się one na podglądzie. Co ważne, pola wypełnione są przykładową treścią, więc nie trzeba zastanawiać się, co w nich wpisać.

 

livecareer cv

 

Po przejściu do sekcji „Doświadczenie” wyświetli się nam samouczek z praktycznymi wskazówkami. Możemy z niego korzystać lub ukryć w kolejnych krokach. Zgodnie ze wskazówkami ekspertów z University of Wisconsin-Madison, swoje poprzednie stanowiska najlepiej ułożyć w tzw. odwróconej chronologii — na samej górze umieszczasz firmę, w której pracujesz obecnie (lub niedawno pracowałeś).

 

livecareer cv

 

Podczas uzupełniania poszczególnych sekcji, można skorzystać z gotowych przykładów obowiązków czy też umiejętności, dopasowanych do naszego stanowiska.

 

livecareer cv

 

Pod koniec procesu tworzenia CV w LiveCareer możesz dodać niestandardowe sekcje, takie jak osiągnięcia czy też certyfikaty.

 

livecareer cv

 

W każdej chwili możesz także skorzystać z porad i zobaczyć podgląd tworzonego CV.

 

Eksperci z Longwood University podkreślają, że CV powinno zmieścić się na 1 stronie A4. Kreator LiveCareer znacząco ułatwi Ci skondensowanie wszystkich najważniejszych informacji.

 

Krok 3. Dopracowanie i pobranie CV w LiveCareer

 

W ostatnim kroku zobaczysz, jak prezentuje się Twoje CV. Na tym etapie możesz również dodać swoje zdjęcie, czy też sprawdzić pisownię w dokumencie. Gotowy dokument pobierzesz w formatach: PDF, TXT, DOCX, SVG oraz JPEG. CV możesz też od razu wydrukować lub wysłać mailem.

 

livecareer cv

 

Należy pamiętać, że pobranie gotowego CV jest możliwe po założeniu konta w serwisie i opłaceniu pakietu.

 

Może Cię także zainteresować: Darmowe szablony CV do pobrania

 

Chcesz od razu napisać CV? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

2. Kreator CV LiveCareer — zalety i wady

 

Zgodnie z zapowiedzią twórców LiveCareer, przygotowanie CV w ich kreatorze jest proste i nie zajmuje więcej niż 5–10 minut. Jakie są największe zalety oraz ewentualne wady narzędzia?

 

LiveCareer — zalety

 

 • Duży wybór szablonów CV w różnych wersjach kolorystycznych
 • Wygodny, intuicyjny edytor do tworzenia CV
 • Praktyczne porady, również dla osób, które Tworzą swoje pierwsze CV
 • Podpowiedzi i gotowe przykłady treści do wstawienia w CV
 • Czytelny podgląd dokumentu i możliwość jego edycji w dowolnym momencie
 • Możliwość wgrania zdjęcia, które zostanie automatycznie dopasowane do dokumentu
 • Możliwość pobrania CV w wielu formatach — np. PDF i Word

 

LiveCareer — wady

 

 • Kreator mógłby mieć bardziej nowoczesny wygląd
 • Konieczność założenia konta i opłacenia pakietu w celu pobrania gotowego CV
 • W niektórych momentach edycja dokumentu jest mniej intuicyjna i wymaga wykonania większej liczby kroków (przeklikiwanie się)

 

Może Cię także zainteresować: Darmowe kreatory CV — test funkcji

 

3. Kreator CV LiveCareer — opinia. Czy warto z niego skorzystać?

 

Jak widać, w naszej ocenie kreatora LiveCareer.pl zdecydowanie przeważają jego plusy. Jest to wygodne narzędzie, w którym bez problemu stworzymy profesjonalne CV, które spełni oczekiwania pracodawców.

 

Kreator LiveCareer posiada wszystkie najważniejsze funkcjonalności, jest prosty w obsłudze i umożliwia wygenerowanie dokumentu w wielu różnych formatach.

 

Podczas pisania CV na LiveCareer bardzo przydatne są gotowe przykłady do wstawienia w dokumencie, dopasowane do stanowiska. Dzięki temu użytkownik nie musi się zastanawiać, jakie informacje umieścić w swoim życiorysie.

 

Twórcy LiveCareer na pewno mogliby pomyśleć o odświeżeniu szaty graficznej kreatora, aby prezentował się bardziej nowocześnie i był płynniejszy w obsłudze. Jednak ta kwestia nie przeszkadza w samym procesie pisania CV. 

 

Czy zatem warto skorzystać z kreatora LiveCareer? Nasza odpowiedź brzmi: tak. Tego typu kreatory CV online to zdecydowanie najszybsza i najskuteczniejsza metoda pisania życiorysu zawodowego.

 

Może Cię także zainteresować: Program do pisania CV

 

Musisz napisać również list motywacyjny? W naszym kreatorze znajdziesz nowoczesne wzory do wypełnienia i praktyczne porady. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Zdarzyło Ci się już korzystać z kreatorów CV? Podziel się swoimi wrażeniami w komentarzu pod artykułem!

Oceń mój artykuł: livecareer cv
Średnia: 5 (6 oceny)
Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
Wojciech Martyński
Ekspert kariery, autor ponad 100 artykułów InterviewMe z poradami dotyczącymi pisania CV i listu motywacyjnego, rozmów kwalifikacyjnych oraz poszukiwania pracy. Swoją wiedzą dzielę się również odpowiadając na pytania w komentarzach.
Linkedin

Podobne artykuły