HRK S.A.

HRK S.A.

Kadry i Rekrutacja
Mała
 1. HRK S.A.

Praca w HRK S.A. - co musisz wiedzieć?

Profil firmy

Specjalizujemy się w doradztwie personalnym i digitalizacji procesów HR. Od 17 lat pracujemy z czołowymi polskimi i międzynarodowymi firmami.

Kompleksowa obsługa w zakresie doradztwa personalnego

Oferujemy usługi rekrutacji pracowników, badań i rozwoju potencjału zawodowego (łącznie z zaawansowanymi badaniami Assessment/Development Center), budowanie ścieżek kariery, employer branding oraz – pod marką HRK Payroll Consulting – administrację wynagrodzeniami i zarządzanie dokumentacją personalną.

Naszą siłą jest specjalizacja

Oferujemy unikalny system rekrutacji wysokiej klasy specjalistów, managerów oraz pracowników wyższego szczebla. Nasz zespół tworzy ponad 70 doświadczonych konsultantów wyspecjalizowanych w rekrutacji na potrzeby różnych branż.

Zróżnicowane doświadczenie

Pracując w HRK, będziesz mieć możliwość realizowania się również na ścieżce asesorskiej. Projekty AC/DC prowadzimy dla największych polskich przedsiębiorstw i międzynarodowych korporacji. Rocznie diagnozujemy kompetencje ponad 1100 osób.
Idealne CV do pracy w undefined przygotujesz w 5 minut. 
Użyj naszego kreatora CV, w którym znajdziesz gotowe szablony 
do uzupełnienia, wskazówki oraz przykłady. Stwórz swoje CV teraz.
Stwórz swoje CV teraz.

Poznaj bliżej HRK S.A.!

Z sukcesem zrealizowaliśmy ponad 6200 projektów rekrutacyjnych.

Zatrudniamy ponad 260 osób.

Obsługujemy 50 000 osób w zakresie kadr i płac dla 150 aktywnych klientów.

Nasz zespół Assessment & Development Center do 2017 roku ocenił kompetencje ponad 16 000 osób.

W ostatnich 3 latach zespół HRK Payroll Consulting rozliczył 193 079 PIT-ów.

Każdego roku realizujemy średnio 50 projektów rekrutacyjnych na poziomie executive (zarząd i dyrektorzy).

Kariera w HRK - atmosfera, zarobki, benefity, rozwój

Bardzo ważna jest dla nas przyjazna i koleżeńska atmosfera. Wspieramy się w realizacji projektów i podnoszeniu kompetencji, dzieląc się swoim doświadczeniem. W HRK pracują osoby, które tworzyły firmę od samego jej początku – możesz czerpać od nich wiedzę między innymi dzięki szkoleniom, które regularnie organizujemy.

Naszym specjalistom dajemy dużo samodzielności i pozwalamy na zbudowanie indywidualnych i trwałych relacji z klientami.
Wynagrodzenie konsultantów składa się z dwóch części – stałej i prowizyjnej, która uzależniona jest od realizacji wyników.

W dziale Payroll Consulting otrzymujesz stałe wynagrodzenie.

Dopasowujemy stanowisko i ścieżkę kariery do potrzeb każdej osoby oraz umożliwiamy migrowanie między działami. Ty decydujesz, jaka forma współpracy jest dla Ciebie najlepsza – umowa o pracę, umowa zlecenie czy działalność gospodarcza.
Osobom pracującym w obszarze rekrutacji oferujemy:

 • Prywatną opiekę zdrowotną,
 • Kartę sportową,
 • Ubezpieczenie na życie,
 • Dofinansowanie nauki języków obcych,
 • Możliwość korzystania z funduszu socjalnego,
 • Samochód służbowy dla kadry menedżerskiej,
 • Nagrody indywidualne i zespołowe za realizację celów (m.in. wyjazd za granicę, weekend w SPA, dzień ze stylistą, kolacja zespołowa, bilety do teatru, strzelnica, kręgle, lot w tunelu aerodynamicznym).


Benefity, z których mogą korzystać pracownicy zespołu Payroll Consulting, to:

 • Prywatna opieka zdrowotna,
 • Karta sportowa,
 • Ubezpieczenie na życie,
 • Możliwość korzystania z funduszu socjalnego.
W HRK będziesz mieć możliwość stałego rozwijania swoich kompetencji. Dla konsultantów realizujemy program szkoleniowy składający się z modułów:

 • sprzedaż,
 • rekrutacja,
 • research,
 • zarządzanie zespołem,
 • wywiad kompetencyjny.


Szkolenia odbywają się cyklicznie i są prowadzone przez kadrę menedżerską oraz doświadczonych konsultantów. Dodatkowo przynajmniej raz na kwartał korzystamy z usług zewnętrznych firm szkoleniowych, skupiamy się wówczas na takich tematach jak:

 • negocjacje z klientem,
 • sprzedaż,
 • zarządzanie czasem,
 • budowanie profesjonalnego wizerunku.


W zespole HRK pracują również certyfikowani trenerzy, między innymi metodologii Insights, więc regularnie organizujemy także wewnętrzne szkolenia.

W dziale Payroll Consulting oferujemy cykliczne szkolenia uzupełniające wiedzę o aspekty merytoryczne w odpowiedzi na zmiany prawne z zakresu prawa pracy i wynagrodzeń. Szkolenia są prowadzone w formie zajęć e-learningowych, newsletterów wewnętrznych czy szkoleń z zewnętrznymi ekspertami prawa pracy i wynagrodzeń. Dodatkowo zapewniamy także szkolenia z:

 • systemu kadrowo-płacowego Teta,
 • pakietu Microsoft Office,
 • zarządzania stresem,
 • customer care.
Jeśli jesteś studentem, chętnie zaprosimy Cię do pracy na stanowisku Researchera lub pracownika recepcji – ale nie tylko! Wspólnie dopasujemy Twój czas pracy do planu studiów.

W dziale Payroll Consulting możesz rozwijać swoją karierę zawodową, jednocześnie studiując. Zapewniamy możliwości rozwoju w obszarze archiwum kadrowego na stanowisku Asystenta działu kadr, gdzie zapoznajesz się z archiwizacją akt osobowych pracowników. Ponadto jako Asystent działu płac czy Asystent działu umów cywilnoprawnych uczysz się podstaw naliczania wynagrodzeń i pracy z dokumentacją płacową. Stanowiska te dają możliwość awansu na Młodszego Specjalistę i samodzielnej obsługi klientów. Studiując, stajesz się ekspertem!
Kariera w rekrutacji

 • Researcher. Stawiasz pierwsze kroki w branży doradztwa personalnego? Spróbuj swoich sił jako Researcher w HRK. Na tym stanowisku będziesz poszukiwać najlepszych kandydatów na rynku oraz weryfikować ich doświadczenia. Będziesz miał/-a okazję współpracować z doświadczonymi konsultantami i uczestniczyć w szkoleniach, które przygotują Cię do roli Associate Consultanta.
 • Associate Consultant. Zdobyłeś/-aś już wiedzę i doświadczenie w poszukiwaniu kandydatów. Teraz pora na nawiązywanie pierwszych samodzielnych relacji z klientami i pozyskiwanie swoich projektów. Jesteś odpowiedzialny/-a za kompleksowy kontakt z klientem i realizację projektów rekrutacyjnych. Możesz również angażować się w sesje Assessment/Development Center i pełnić funkcję asesora.
 • Consultant. Pozyskałeś/-aś swoich klientów i osiągasz dobre wyniki. Dzięki pracy i zaangażowaniu awansujesz na stanowisko Consultanta. Cały czas poszerzasz współpracę z nowymi klientami i realizujesz projekty.
 • Senior Consultant. Osiągasz coraz lepsze wyniki – czas objąć stanowisko Senior Consultanta i przygotowywać się do budowania własnego zespołu w ramach danej specjalizacji.
 • Team Leader/Managing Consultant. Teraz do wyboru masz dwie ścieżki w zależności od predyspozycji i Twoich oczekiwań – możesz awansować na stanowisko Team Leadera lub Managing Consultanta.
  Jako Team Leader budujesz własny zespół, wspierasz i koordynujesz pracę jego członków. Jednocześnie jako doświadczony konsultant w dalszym ciągu prowadzisz samodzielne projekty rekrutacyjne.
  Jeśli wolisz realizować ścieżkę ekspercką, możesz awansować na stanowisko Managing Consultanta. Jesteś wówczas odpowiedzialny/-a za wdrożenie, rozwój i nadzór nad Researcherem, który jest dedykowany do Twoich projektów.
 • Business Unit Manager. Prowadzisz własny zespół i odnosisz sukcesy, dlatego masz szansę awansować na Business Unit Managera i prowadzić całą dywizję. Odpowiadasz za kwestie personalne, finansowe i wizerunkowe w Twoim dziale.
 • Executive Manager. Jako Executive Manager odpowiadasz za kilka linii biznesowych, a także nadzorujesz pracę Business Unit Managerów i Team Leaderów. Dodatkowo masz wpływ na kształtowanie strategii firmy.


Kariera w dziale Payroll Consulting

 • Asystent działu płac lub Asystent działu kadr/Asystent Archiwum Kadrowego. Rozpoczynasz swoją karierę w obszarze naliczania wynagrodzeń/ kadr, uczysz się zarządzania dokumentacją płacową/ kadrową, pracy w systemie kadrowo-płacowym, wprowadzasz dane do systemu. W obszarze kadr zakładasz teczki osobowe, pracujesz z dokumentami pracowników. Wspierasz pracę Specjalisty ds. płac/kadr i przygotowujesz się do roli Młodszego Specjalisty ds. płac/ BFP/kadr.
 • Młodszy Specjalista ds. płac/BFP lub Młodszy specjalista ds. kadr. Wspierasz pracę Specjalisty ds. płac/kadr i samodzielnie obsługujesz klienta o mniejszym skomplikowaniu składników płacowych/ kadrowych.
 • Specjalista ds. płac/BFP lub Specjalista ds. kadr. Samodzielnie obsługujesz jednego lub kilku klientów w zakresie naliczania wynagrodzeń/kadr.
 • Starszy Specjalista ds. płac lub Starszy specjalista ds. kadr. Samodzielnie obsługujesz jednego lub kilku zaawansowanych płacowo/kadrowo klientów. Wspierasz pracę Lidera zespołu.
 • Lider zespołu płacowego lub Lider zespołu kadrowego. Zarządzasz kilkunastoosobowym zespołem specjalistów obsługującym klientów. Kompleksowo odpowiadasz za proces współpracy z klientem oraz wdrożenia nowych spółek. Współpracujesz z wewnętrznym działem Administratorów Tety.

"U kresu zawodowej drogi trafiłam do HRK. Wyglądało to nierealnie. Odpowiedziałam na ogłoszenie, którego prawie nie było (zostało opublikowane na stronie na bardzo krótki okres). Potem telefony, spotkanie – wszystko rzeczowo, solidnie. Po kilku miesiącach wciąż nie mogę uwierzyć, że wstaję rano i błyskawicznie w poziomie (metro) i pionie (winda) jestem w pracy. Dawno już nie uśmiechałam się tak często. Samodzielność w pracy pozwala na myślenie, pobudza odpowiedzialność. Myślę, że będę miała problem z podjęciem decyzji o przejściu na emeryturę. I jeszcze panorama mojej Warszawy dla chwili wytchnienia…" 

 

Bożena Pawlak, Asystentka w dziale kadr (Payroll Consulting) 

 

"Rozpoczynałem pracę w HRK jako Konsultant, dość szybko zostałem awansowany na Team Leadera, a chwilę później na Business Unit Managera. Z mojej perspektywy HRK daje dużo możliwości rozwoju i rozszerzania swoich kompetencji – jest to jeden z większych atutów tej organizacji. HRK nie jest korporacją i to jest jej największa wartość – dzięki temu każdy ma możliwość zachowania swojej indywidualności i stylu pracy. Rodzinna atmosfera i uczciwe podejście do pracownika sprawiają, że ludzie przychodzą do pracy z uśmiechem i czerpią satysfakcję z codziennych obowiązków. HRK stawia przede wszystkim na człowieka i to jest zdecydowana siła tej organizacji." 

 

Marcin Iwaniec, Business Unit Manager HRK Engineering & Technology (rekrutacja)

Rekrutacja krok po kroku w HRK S.A. - obszar rekrutacji

1
Analiza CV i wstępny wywiad telefoniczny, podczas którego przedstawimy Ci możliwości rozwoju w HRK oraz zadamy Ci kilka podstawowych pytań.
2
Spotkanie rekrutacyjne z przedstawicielem wewnętrznego działu HR i określenie dalszego planu rekrutacji.
3
Spotkanie z Business Unit Managerem danej linii rekrutacyjnej.
4
Spotkanie z przedstawicielem zarządu.
Niektóre procesy rekrutacyjne uzupełniamy testami psychometrycznymi, elementami Assessment Center, case studies. Jeśli aplikujesz na stanowisko Researchera, w dalszym etapie rekrutacji zaprosimy Cię na pół dnia próbnego, podczas którego będziesz mieć okazję zapoznać się ze specyfiką pracy w tej roli.

Rekrutacja krok po kroku w HRK S.A. - dział Payroll

1
Analiza CV i wstępny wywiad telefoniczny, podczas którego przedstawiamy Ci możliwości rozwoju w HRK oraz pytamy Cię o podstawowe informacje.
2
Spotkanie rekrutacyjne z przedstawicielem wewnętrznego działu HR i określenie dalszego planu rekrutacji, test merytoryczny z zakresu płac lub kadr.
3
Spotkanie z Dyrektor Zarządzającą Działem Payroll.

Jak się przygotować do rozmowy rekrutacyjnej w HRK S.A.?

Warto, abyś przed rozmową kwalifikacyjną przemyślał/-a: jakie projekty realizowałeś/-aś, z jakimi klientami pracowałeś/-aś, z jakimi trudnymi sytuacjami miałeś/-aś styczność i jak sobie z nimi poradziłeś/-aś, czego oczekiwałbyś/-ałabyś od przyszłego pracodawcy.
Jeżeli aplikujesz do działu Payroll, zastanów się, z jakimi zagadnieniami z zakresu kadr i płac miałeś/-aś do czynienia. W związku z testami wiedzy merytorycznej przypomnij sobie metodykę obliczeń, komentarze do artykułów kodeksu czy aktualne orzeczenia.
Zastanów się, w jaki sposób planujesz i organizujesz sobie pracę oraz co motywuje Cię do pracy.
Na spotkaniu możemy Cię poprosić o krótką rozmowę w języku angielskim.

Oferty pracy HRK S.A., na które możesz zaaplikować:

Kontakt do firmy

Katarzyna Prażanowska

Talent Acquisition Leader

Chcesz poznać więcej możliwosci rozwoju w obszarze rekrutacji w HRK S.A.? Napisz do mnie. Jeśli chcesz realizować się w dziale Payroll Consulting, napisz do naszego specjalisty: anita.derlatka@hrk.eu.

LinkedIn

Podoba ci się ten profil? Oceń go:

Dziękujemy za oddanie głosu!
Średnia: 3.2 46

Pracowałeś w HRK S.A.?

Podziel się opinią poniżej.

Poznaj innych pracodawców z tej branży

Trenkwalder
Trenkwalder
Warszawa

Specjalizujemy się w rekrutacjach stałych i tymczasowych na różne poziomy stanowisk – od podstawowych po najwyższe menedżerskie. 

Kadry i Rekrutacja
Średnia
Swisslinx
Swisslinx
Warszawa

 SwissLinx zapewnia klientom innowacyjne rozwiązania rekrutacyjne.

Kadry i Rekrutacja
Mała
randstad
randstad
Warszawa
Randstad jest jednym ze światowych liderów doradztwa personalnego.
Kadry i Rekrutacja
Duża
People
People
Warszawa

Naszą misją jest zmieniać Human Resources w Human Relations! Sprawdź co oferuje Ci praca w People.

Kadry i Rekrutacja
Średnia
Motiva HR sp. z o.o.
Motiva HR sp. z o.o.
Warszawa

MOTIVA HR jest firmą rekrutacyjną, która specjalizuje się w pozyskiwaniu i rekrutacji kandydatów na stanowiska niskiego, średniego i wyższego szczebla w branży motoryzacyjnej.

Kadry i Rekrutacja
Mała
LeasingTeam Group
LeasingTeam Group
Warszawa

LeasingTeam Group to największa w kraju grupa spółek doradztwa personalnego wyłącznie z polskim kapitałem. 

Kadry i Rekrutacja
Średnia
Agencja Rekrutacyjna Kaleo
Agencja Rekrutacyjna Kaleo
Warszawa

W Kaleo świadczymy usługi rekrutacji pracowników na stanowiska średniego i wyższego szczebla. Realizujemy projekty w kraju i za granicą, dla firm z branży technicznej, również o niszowych specjalizacjach.

Kadry i Rekrutacja
Jobhouse
Jobhouse
Cała Polska

W Jobhouse zapewniamy naszym Kllientom wszystkie usługi związane z pracą - stałą rekrutację, outplacement oraz doradztwo w zakresie kadr i płac. 

Kadry i Rekrutacja
Średnia
Job Impulse
Job Impulse
Cała Polska

Job Impulse to agencja zatrudnienia działająca na polskim rynku od 2006 roku. Dołącz do nas!

Kadry i Rekrutacja
Średnia
Polecany
InterviewMe.pl
InterviewMe.pl
Warszawa
Jak wygląda praca w startupie HR? Zobacz, co może Ci zaoferować InterviewMe.pl
Kadry i Rekrutacja