KARENA S.A.

KARENA S.A.

Wielobranżowy
Średnia
 1. KARENA S.A.

Praca w KARENA - co musisz wiedzieć?

Profil firmy

Prowadzimy zdywersyfikowaną działalność. Świadczymy usługi spedycyjne o zasięgu ogólnokrajowy oraz międzynarodowym. Wachlarz naszych usług uzupełnia handel ekologicznymi paliwami stałymi. Prowadzimy również placówkę partnerską Alior Bank.

Zespół z pasją

Od firm konkurencyjnych odróżnia nas to, że mamy świadomość, że to właśnie w ludziach tkwi tajemnica sukcesu naszej firmy. Zatrudniamy ludzi pełnych pasji, którzy dzielą firmowe wartości, a każdy z pracowników jest ważną częścią naszego zespołu.

Dbamy o wysokie standardy jakości

Nasze Biuro Obsługi Klienta to zespół doradców, który z pasją podchodzi do swojej pracy. Zapewnia on kompleksową pomoc w doborze paliwa oraz sprawną realizację zamówień. Nad obsługą procesu logistycznego czuwa nasz doświadczony zespół spedytorów.

Nasze certyfikaty

Możemy pochwalić się licznymi certyfikatami, m. in. :
 • Certyfikat "TCC" o nr: 71168 - certyfikat nadawany w oparciu o najwyższe normy bezpieczeństwa i standardy współpracy w transporcie drogowym rzeczy,
 • Certyfikat "Polecają Nas" oraz Certyfikat "Profesjonalny Sprzedawca" przyznany przez Oferteo Sp. z o.o. - certyfikaty te przyznawane są najlepszym i najskuteczniejszym sprzedawcom,
 • Certyfikat jakości paliw węglowych "ISKRA" nr 2023 - jest to potwierdzenie dla naszych Klientów, że dostarczamy niezawodne paliwa spełniające m. in. kryteria emisyjne.
Idealne CV do pracy w KARENA S.A. przygotujesz w 5 minut. 
Użyj naszego kreatora CV, w którym znajdziesz gotowe szablony 
do uzupełnienia, wskazówki oraz przykłady. Stwórz swoje CV teraz.
Stwórz swoje CV teraz.

Co powinieneś wiedzieć o firmie KARENA?

Stale się rozwijamy

Działamy na rynku od prawie 25 lat. Czerpiemy z naszej bogatej tradycji, ale równocześnie naszym celem jest wdrażanie nowoczesnych rozwiązań.

Czerpiemy z tradycji

Chociaż wydobycie węgla na obszarze KWK Siemianowice ustało, nasza firma kontynuuje górniczą tradycję w ekologicznym wariancie.

Działamy międzynarodowo

Jakość naszego opału sygnowana marką ISKRA doceniana jest w całym kraju, a także od jakiegoś czasu poza jego granicami.

Kariera w KARENA - zarobki, benefity, rozwój pracowników

W naszym zespole panuje przyjazna, nieformalna atmosfera, która nie jest tylko pustym sloganem. Jesteśmy zgranym i różnorodnym zespołem. Wspieramy się w trudnych sytuacjach. Dbamy o to, aby każdy czuł się dobrze i odnajdywał w firmie, bo przecież każdy z nas jest ważnym elementem całej układanki. Ponadto nie narzucamy sztywnych ram związanych z ubiorem.

Wspólnie świętujemy urodziny. Nasi pracownicy nie muszą ukrywać daty swoich urodzin żeby nie musieć przynosić ciasta dla kilkudziesięciu osób. My robimy to za niego. Zapewniamy pyszne ciasto i prezenty. Urodziny naszych pracowników traktujemy tak samo jak nasze własne.

Wiemy, że nie samą pracą człowiek żyje, więc raz w roku organizujemy wyjazdy integracyjne, po których wracamy naładowani energią i jeszcze bardziej zżyci. Wspólnie spędzamy również wigilie oraz urodziny.
Wiemy jak cenni są doświadczeni pracownicy i potrafimy ich docenić na odpowiednim poziomie.

 • Nie wskazujemy konkretnej kwoty wynagrodzenia, ponieważ jego wysokość jest ustalana indywidualnie pomiędzy kandydatem, a osobą zarządzającą poszczególnym działem.
 • Wynagrodzenie na stanowiskach handlowych skłąda się z dwóch części: podstawy + premii uzależnionej od wyników.
 • Spedytorzy mogą liczyć na wynagrodzenie podstawowe + prowizję wypłacaną co miesiąc jako procent z osiąganej marży.
 • Nie wprowadzamy górnych granic wypłacanej premii, ponieważ indywidualne sukcesy naszych pracowników przekładają się na sukcesy całej firmy.
 • Umowy o pracę są u nas w standardzie.
 • Mamy świadomość jak ważna jest życiowa stabilizacja, dlatego też po okresie próbnym, trwajacym maksymalnie 3 miesiące, zazwyczaj proponujemy umowę o pracę na czas nieokreślony.
 • Jesteś nocnym markiemi i lubisz się wyspać? Żaden problem. Będziesz przychodzić do pracy na 09:00. Ranne ptaszki witamy z otwartymi rękami o 07:00.
 • U nas nie jesteś trybikiem w korporacyjnej machinie – masz prawo czuć się źle, wyjść wcześniej z pracy jeśli potrzebujesz.
Dbamy o zdrowię i sylwetkę naszego zespołu. Posiadamy bogaty pakiet socjalny, w którego skład wchodzą m. in.:
 • karta Multisport,
 • prywatna opieka medyczna (również dla dzieci naszych pracowników),
 • możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego,
 • bony na święta.
Do każdego pracownika podchodzimy indywidualnie. Rozmawiamy o potrzebach i oczekiwaniach naszego zespołu, dzięki czemu możemy zaproponować elastyczne podejście do rozwoju i szkoleń. Dajemy możliwość budowania indywidualnej ścieżki kariery. Zapewniamy również różnorodność zadań. Codziennie może pojawić się u nas nowe wyzwanie do podjęcia, zadanie do wykonania, dzięki czemu nasz zespół rozwija u siebie wiele kompetencji
Uwielbiamy pomysły i kreatywność. Praca u nas nie jest rutynowa i odtwórcza. Nie tworzymy ograniczających procedur działania. Obszerne raportowanie czy długie formalne maile? - to nie u nas. Nasi pracownicy mają wpływ na to w jaki sposób pracują.

Dbamy o sprawną komunikację. Idąc do szefa nie musimy się zapowiadać. Ważne kwestie omawiamy ze sobą na bieżąco, twarzą w twarz. Pomysły naszych pracowników nie muszą przechodzić przez kilka szczebli osób decyzyjnych zanim zostaną zaakceptowane. Jeśli pojawia się fajny pomysł nie tracimy czasu na wielogodzinne dyskusje – wolimy działać.

Praca u nas to przyjemność. To z czego jesteśmy naprawdę dumni to fakt, że kto rozpocznie z nami współpracę nie chce się z nami szybko rozstać. Podejmujemy współpracę na lata i możemy pochwalić się niskim wskaźnikiem rotacji pracowników.

"Praca w KARENA S.A. rozpoczęła nowy, stabilny etap w moim życiu. Jeśli szukasz pracy, w której codziennie spotykasz się z wyzwaniami i miłą atmosferą to celuj w nas."

 

Mateusz, Biuro Obsługi Klienta

KARENA rekrutacja - krok po kroku

1
Wybór oferty pracy . Zapoznałeś się z naszymi ofertami pracy i któraś Cię zainteresowała? Znakomicie! Wyślij do nas swoje CV. Nie wymagamy listów motywacyjnych, ale z pewnością zadziała on na korzyść Twojej kandydatury.
2
Selekcja aplikacji . Każde CV, które do nas napływa szczegółowo analizujemy. Jeśli nas zainteresowałeś zadzwonimy do Ciebie i umówimy spotkanie. Nawet jeśli okaże się, że w chwili obecnej nie spełniasz naszych wymogów, a masz interesujące doświadczenie to chętnie zachowamy do Ciebie kontakt na przyszłość.
3
Rozmowa rekrutacyjna . Rozmowy rekrutacyjne, w zależności od stanowiska, najczęściej mają dwa etapy. Pierwszy z nich prowadzony jest przez przedstawiciela Działu HR, a drugie z osobą zarządzajacą danym działem.
4
Spotkanie z bezpośrednim przełożonym . Podczas tego etapu omówione są szczegółowe warunki współpracy. Po tym spotkaniu zostaje podjęta decyzja co do wyboru kandydata do zatrudnienia.
5
Informacja zwrotna . Dbamy o sprawną komunikację nie tylko wewnątrz firmy, ale również na zewnątrz. Dlatego też niezależnie od wyniku rozmowy otrzymasz od nas informację zwrotną telefonicznie lub mailowo.
6
Rozpoczęcie współpracy . Zostałeś wybrany! Hura! Swój pierwszy dzień pracy rozpoczniesz od zapoznania się z resztą załogi oraz przestrzenią biurową. Otrzymasz w pełni wyposażone stanowisko pracy oraz opiekuna, który w pierwszym okresie po zatrudnieniu będzie służył pomocą w każdym aspekcie pracy.

KARENA rozmowa kwalifikacyjna - jak się przygotować?

Przed rozmową rekrutacyjną zapoznaj się z informacjami na temat naszej firmy. Chcemy mieć pewność, że spotkanie z nami z Twojej strony nie jest kwestią przypadku i wiesz doskonale w jakich obszarach działamy.
Zapamiętaj jak nazywa się osoba, z którą jesteś umówiony na spotkanie. Przygotuj sobie listę pytań, którą będziesz chciał nam zadać.
Podczas spotkania, zanim zaczniemy weryfikować Twoje doświadczenie zawodowe, opowiemy Ci o tym kogo dokładnie poszukujemy i jakie wymagania mamy względem kandydata.
Podczas rekrutacji na stanowiska handlowe kandydaci poddawani są zadaniom symulacyjnym. Nie stresuj się, rekrutujemy przyjaźnie, jednak spotkanie ma charakter formalny. Pamiętaj o odpowiednim ubiorze.
Zadbaj o punktualność. Spóźnienia oraz przyjście na spotkanie zbyt wcześnie nie jest mile widziane.

Oferty pracy KARENA, na które możesz zaaplikować:

Kontakt do firmy

Joanna Libisz

HR Manager

Jeśli chcesz rozwijać się razem z KARENA S.A. napisz do mnie - hr@karena.pl lub zadzwoń 728 908 542

LinkedIn

Podoba ci się ten profil? Oceń go:

Dziękujemy za oddanie głosu!
Średnia: 4.6 17

Chcesz zapytać jak wygląda praca w KARENA?

Dodaj komentarz poniżej