Pfizer Polska

Pfizer Polska

Zdrowie
Średnia
  1. Pfizer Polska

Praca w Pfizer - co musisz wiedzieć?

Profil firmy

W Pfizer zajmujemy się badaniami biomedycznymi, na które przeznaczamy ok. 7 mld dolarów rocznie. Ponad 90 tys. osób pracuje w 58 placówkach produkcyjnych na całym świecie. W laboratoriach w USA, Europie i Japonii około 12,5 tysiąca naukowców realizuje kilkaset nowatorskich projektów badawczych. Nasze produkty są dostępne w ponad 150 krajach – 9 z 50 najczęściej przepisywanych na świecie leków to właśnie preparaty Pfizer.

Pfizer lubi dzielić się wiedzą

Koncentrujemy się nie tylko na tworzeniu pionierskich leków, ale dzielimy się również wiedzą na temat nowoczesnych metod terapeutycznych. Prowadzimy szeroko zakrojone działania edukacyjne we współpracy z organizacjami zrzeszającymi pacjentów i lekarzy, angażujemy się w realizację programów profilaktycznych. Wierzymy, że współpraca w obrębie ochrony zdrowia jest kluczowa dla przyspieszenia tempa innowacji.
Idealne CV do pracy w Pfizer Polska przygotujesz w 5 minut. 
Użyj naszego kreatora CV, w którym znajdziesz gotowe szablony 
do uzupełnienia, wskazówki oraz przykłady. Stwórz swoje CV teraz.
Stwórz swoje CV teraz.

Za co pracownicy cenią Pfizer?

Duże możliwości rozwoju

Możliwość zdobycia praktycznego doświadczenia

Odpowiedzialność i samodzielność

Innowacyjne podejście do form dotarcia do klienta

Szanse na role regionalne, czasowe oddelegowania i pracę w zespołach projektowych

Kariera w Pfizer - atmosfera, benefity, rozwój

Kulturę organizacyjną Pfizer charakteryzuje pojęcie „własności”. Dzięki niej podejmujemy działania na rzecz naszej kariery i firmy. To my i nasza kultura organizacyjna dajemy Pfizer przewagę konkurencyjną. Ona również skłania nas do zaangażowania się w otwarty dialog, który nazywamy Straight Talk i zachęca, aby cenić różnorodność i traktować się wzajemnie z szacunkiem. Za jej sprawą realizujemy obietnicę daną pacjentom i osiągamy nasz cel: bycie wiodącą, innowacyjną firmą biofarmaceutyczną.

Każdego roku odbywa się spotkanie wszystkich pracowników połączone z galą Super Pfizer, podczas której przyznajemy nagrody dla pracowników za ich osiągnięcia w różnych kategoriach. Przyznajemy również nagrody jubileuszowe za staż pracy. Organizujemy spotkania cykliczne pracowników sprzedaży, Dzień Kultury organizacyjnej, Dzień Diversity&Inclusion, Dzień Wolontariatu, integracyjno-szkoleniowe wyjazdy działowe, jak również wiele akcji prozdrowotnych, biegi, mecze etc.
Wynagrodzenie składa się z pensji zasadniczej oraz premii rocznej lub kwartalnej w zależności od stanowiska i regulaminu. Premia zależna jest od wyników indywidualnych i wyników poszczególnych jednostek biznesowych. Wynagrodzenie ustalane jest indywidualnie w zależności od doświadczenia, kompetencji i umiejętności. Wyceniając stanowisko bierzemy pod uwagę wiele czynników: m.in. doświadczenie, wykształcenie, umiejętności czy dopasowanie do profilu stanowiska. Ważne są dla nas oczekiwania kandydata, bo zależy nam, aby pensje były motywujące i konkurencyjne.

Oferujemy różne formy zatrudnienia, ale preferujemy umowę o pracę. Pracownicy mają możliwość pracy z domu zgodnie z obowiązującą procedurą.Po okresie próbnym istnieje możliwość przedłużenia umowy na czas nieokreślony lub określony w zależności od potrzeb biznesowych i jakości współpracy.
Naszym pracownikom oferujemy benefity takie jak:

  • opieka medyczna,
  • ubezpieczenie na życie,
  • możliwość korzystania z karty Multisport,
  • codziennie świeże owoce,
  • prezenty na święta,
  • elastyczny czas pracy,
  • opcje na akcje dla osób na kluczowych stanowiskach.


Ponadto organizujemy spotkania edukacyjne dla pracowników o różnej tematyce, np. akademia bezpiecznej jazdy, profilaktyka chorób, szkolenia z pierwszej pomocy, dzień edukacji o niepełnosprawnościach, akcja zdrowy kręgosłup itp.
W Pfizer masz możliwość szybkiego zdobywania wiedzy i doświadczenia w codziennej pracy, jak również możliwość wymiany doświadczeń w pracy w różnorodnych zespołach projektowych. Dzięki strukturze matrycowej, każdy ma szansę na współpracę międzynarodową. Pracownicy mają dużą samodzielność i odpowiedzialność.

Każdy departament dysponuje swoim budżetem szkoleniowym i realizuje szkolenia dla pracowników biura oraz przedstawicieli w zależności od indywidualnych potrzeb biznesowych i rozwojowych. Dysponujemy własnym portalem szkoleniowym, oferujemy liczne szkolenia e-learningowe oraz program mentoringu.

Ścieżki rozwoju zależne są od specyfiki stanowiska, oferujemy możliwość rozwoju w strukturze poziomej i pionowej, oferujemy czasowe oddelegowania na inne stanowiska w ramach organizacji lokalnej jak i międzynarodowej.

„Nigdy wcześniej nie pracowałam w dużej korporacji. Czy bałam się rozpocząć pracę w Pfizer? Oczywiście! Obawy minęły jednak już pierwszego dnia po przekroczeniu progu firmy. Ludzie, których poznałam od razu dali mi poczuć panującą tu, przyjazną atmosferę. Kultura pracy w Pfizer jest na bardzo wysokim poziomie. Jesteśmy wobec siebie szczerzy, otwarci i pomocni. Mój bezpośredni przełożony bardzo mnie wspiera i inwestuje w mój rozwój. Zauważa obszary, które chcę rozwijać i stwarza do tego możliwości. Realizuję tu swoje zawodowe marzenia.” Magda Rydzińska – Senior Multichannel Communication Specialist 

 

„Praca w Pfizer to dla mnie przede wszystkim możliwość ciągłego rozwoju i realizacji zawodowych aspiracji. Jestem w firmie od trzech lat i czuję, że nieustannie zdobywam wiedzę, nowe doświadczenia, a codzienna praca daje mi dużo satysfakcji. W firmie bardzo doceniam work-life balance, który w naturalny sposób mogę zachować, otwartość mojego Managera, relacje w moim Zespole i mnogość projektów, do których mogę dołączyć. Pfizer to także ekspozycja na współpracę międzynarodową, która daje okazję zdobycia doświadczenia w pracy w globalnym zespole.” Ewelina Kadaj Lipka - Medical Quality Oversight Manager 

 

„W firmie Pfizer pracuję od trzech lat. To co najbardziej cenię sobie w pracy w Pfizer, to przede wszystkim świetni i pełni pozytywnej energii ludzie, z którymi współpracuję. Pełna wsparcia, ale jednocześnie skoncentrowana na działaniu atmosfera, różnorodność zadań oraz współpraca w międzynarodowym środowisku sprawiają, że można tu rozwijać swoje umiejętności każdego dnia.” Aleksandra Rogalska – Sr Business Analytics&Insight Analyst

Rekrutacja krok po kroku w Pfizer

1
Przygotuj aktualne cv i list motywacyjny w wymaganym w ogłoszeniu języku i wyślij swoją aplikację przez globalny system rekrutacyjny lub przez lokalne portale pracy.
2
Pracownik działu HR (Talent Acquisition) dokona selekcji aplikacji i weryfikacji pod kątem wymaganego doświadczenia, kompetencji, umiejętności etc. Jeśli Twoja aplikacja będzie pozytywnie rozpatrzona, zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną.
3
Rozmowa kwalifikacyjna może odbyć się w siedzibie naszej firmy lub telefonicznie. Pierwszą rozmowę zazwyczaj przeprowadza pracownik działu HR (Talent Acquisition).
4
Kolejnym etapem jest rozmowa kwalifikacyjna z menadżerem zatrudniającym czyli Twoim potencjalnym bezpośrednim przełożonym.
5
W zależności od rodzaju stanowiska, możesz być zaproszony dodatkowo na rozmowę z menadżerem drugiego szczebla i/lub część praktyczną np. business case.
6
Po pomyślnym zakończeniu wszystkich etapów rekrutacji, zapada decyzja o wyborze kandydata, któremu złożymy ofertę pracy.

Jak się przygotować do rozmowy rekrutacyjnej w Pfizer?

W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej zostaniesz poproszony o przedstawienie swoich kompetencji i dotychczasowych doświadczeń zawodowych.
Proces rekrutacji może potrwać kilka tygodni, gdyż jest to czas poświęcony na staranne dobranie pracowników, którzy będą w przyszłości rozwijać się w strukturach naszej firmy.
Chcemy pozyskać pracowników, którzy mają wysoką motywację do działania, jak również są przygotowani na proces ciągłego uczenia się i podnoszenia kwalifikacji zawodowych.
Cenimy elastyczność i umiejętność szybkiego dostosowywania się do zmian.

Oferty pracy Pfizer, na które możesz zaaplikować:

Kontakt do firmy

Anna Kolasińska

HR Business Partner

Chcesz poznać więcej możliwosci rozwoju w Pfizer? Napisz do mnie.

LinkedIn

Podoba ci się ten profil? Oceń go:

Dziękujemy za oddanie głosu!
Średnia: 3.9 38