Trwa wysyłanie danych...
Proszę czekać.
LOT

LOT

Transport/Lotnictwo / Warszawa

Praca w LOT - co musisz wiedzieć?

 • Profil firmy

  Jesteśmy nowoczesną linią lotniczą łączącą Europę Środkowo-Wschodnią ze światem. Działamy na rynku od 1929 r. Co roku gościmy na pokładach naszych samolotów 5 milionów pasażerów. Latamy do ponad 70 miejsc na świecie, dziennie wykonując średnio 250 rejsów.

 • HUB w Warszawie

  Nasz warszawski hub jest efektywnym centrum przesiadkowym dla Polski i CEE. Optymalnie zbudowana siatka połączeń, szybkie transfery, dogodne czasy startów i lądowań, a przy tym położenie w centrum Europy i przyjazna infrastruktura lotniska. To atuty, dzięki którym zapewniamy pasażerom szerokie możliwości podróży.

 • Co wyróżnia pracę w LOT?

  LOT to przede wszystkim ludzie – pełni pozytywnej energii, którzy umiejętnie łączą nowoczesność z tradycją. Najlepsza kadra pilotów – często uznanych na świecie mistrzów, wykwalifikowanych załóg i personelu na ziemi codziennie dba o naszych pasażerów.

 • Najważniejsze nagrody

  Liczne nagrody przyznawane przez pasażerów oraz prestiżowe pisma i instytucje to dla nas ogromne wyróżnienie. Zdobyliśmy między innymi:

  • tytuł najlepszej linii lotniczej w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce "Frequent Business Traveller - GlobeRunner Awards" 2014 r.
  • tytuł najlepszej linii lotniczej w Europie Środkowo-Wschodniej wg brytyjskiej edycji magazynu "Business Traveller". Zostaliśmy wyróżnieni 17 razy pod rząd w latach: 1998 - 2015.

Ciekawostki o LOT

Pierwsze połączenie z Warszawy

W 1920 roku miała miejsce inaugarcja pierwszego połączenia Warszawy ze światem. To był początek historii Linii Lotniczych LOT.

Star Alliance

W 2003 roku Lot dołączył do prestiżowego, najstarszego i największego sojuszu linii lotniczych na świecie - Star Alliance.

LOT Flight Academy

LOT Flight Academy to profesjonalna szkoła pilotażu. Szkolimy i pomagamy zdobywać licencje adeptom i pilotom z całego świata.

LOT Kids czyli odlotowe dzieciaki

Latanie to nasza pasja. Dlatego stworzyliśmy program edukacyjny, dzięki któremu przybliżamy najmłodszym tajniki lotnictwa.

Operacja: LOT

Discovery Channel nakręciło sześcioodcinkową opowieść o kulisach pracy warszawskiego lotniska i Polskich Linii Lotniczych LOT.

Project Picture Poland

We współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej nasi pasażerowie mogą cieszyć się dostępem do wybranych polskich filmów z ostatnich 10 lat.

LOT - dlaczego my, ścieżki rozwoju, możliwości dla studentów

 • LOT to ludzie pełni pozytywnej energii. To oni budują firmę. Dobierając kadrę zwracamy szczególną uwagę na kompetencje, motywację i zaangażowanie kandydata. Wyławiamy osoby, które stawiają sobie ambitne cele, przejawiają inicjatywę, nie boją się wyzwań i chętnie angażują się w międzyobszarową współpracę. Dajemy przestrzeń do rozwoju w międzynarodowym środowisku, do budowania swoich kompetencji i doskonalenia talentów w ciekawej i wymagającej branży.

  LOT to firma pełna pasjonatów. Już od pierwszych chwil w naszym biurze można poczuć klimat branży lotniczej. Nawet kandydaci, którzy przychodzą do nas na spotkania, zwracają uwagę na możliwość spotkania Załóg odprawiających się przed rejsem, a dzięki przeszklonym ścianom budynku często widzimy startujące samoloty. Jest w tym sporo magii. W naszej kulturze korporacyjnej stawiamy na cztery kluczowe wartości, którymi kierujemy się w codziennej pracy: kreatywność, zaangażowanie, profesjonalizm, odpowiedzialność.

  LOT niejednokrotnie otrzymywał prestiżowe nagrody, m.in. dla najlepszego pracodawcy. W 2014 roku odebraliśmy aż trzy nagrody Universum. LOT jako jedna z nielicznych firm został wyróżniony przez studentów z całej Polski w więcej niż jednej kategorii. W latach 2015 i 2016 uzyskaliśmy kolejne wyróżnienia w tym rankingu. Dodatkowo już drugi rok z rzędu otrzymaliśmy nagrodę Randstad Award dla najbardziej atrakcyjnych pracodawców w Polsce!

  Chcemy przyciągać ludzi z pasją. Nawet jeżeli nie ma dla Ciebie odpowiedniej pracy w naszej aktualnej ofercie, to skontaktuj się z nami przez formularz tutaj.
 • Wierzymy, że możliwości rozwoju są ważnym elementem każdej pracy. Dlatego też jako firma dbamy, aby nasi pracownicy nieustannie rozwijali swoje kompetencje.

  Przede wszystkim każdy nowy pracownik bierze udział w tygodniowym szkoleniu wstępnym Witamy w LOT. Ma ono na celu wprowadzenie uczestnika do naszego „lotniczego świata”, a także umożliwia lepsze poznanie firmy i branży.

  Stworzyliśmy także wewnętrzną Akademię Train a LOT, dzięki której każdy pracownik może poszerzać swoją wiedzę i umiejętności. Dla przykładu w szkoleniu Produkt Naziemny i Pokładowy bez tajemnic, pozwalającym poznać bliżej to, co oferujemy naszym Pasażerom wzięło udział do tej pory prawie 200 osób!

  Posiadamy również bogatą ofertę szkoleń e-learningowych, z których mogą korzystać wszyscy pracownicy.

  lot praca opinie

 • STAŻE

  Zwykle raz w roku, na przełomie maja i czerwca, przeprowadzamy rekrutację do ‘OdLOTowego Stażu’ dla studentów ostatnich lat (IV i V rok) oraz absolwentów, którzy chcą zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe. W ramach „OdLOTowego Stażu” gwarantujemy:

  • możliwość realizacji ambitnych i samodzielnych zadań,
  • bardzo dobrą atmosferę współpracy,
  • pracę w międzynarodowym środowisku,
  • indywidualne wsparcie ze strony opiekuna stażu,
  • szkolenia i warsztaty z zakresu funkcjonowania linii i branży lotniczej m.in. cargo, revenue management, zarządzanie kryzysowe, zadania centrum operacyjnego, udział w briefingach załogowych,
  • zwiedzanie bazy technicznej, terminala cargo, pokładów naszych samolotów,
  • spotkania z przedstawicielami kadry zarządzającej naszej firmy,
  • spotkania z pilotami i stewardessami LOT-u.


  PRAKTYKI

  Przez cały rok prowadzimy także program praktyk, który kierujemy do studentów wszystkich roczników. W zależności od potrzeb, praktyki oferujemy w różnych miesiącach w ciągu całego roku. Aż 95% naszych praktykantów deklaruje gotowość polecenia współpracy z nami swoim znajomym! Dlaczego warto?

  • Oferujemy możliwość odbycia bezpłatnych praktyk w siedzibie firmy w Warszawie,
  • Poznasz strukturę firmy, kulturę organizacyjną oraz specyfikę branży lotniczej,
  • Zdobędziesz cenne doświadczenie i wiedzę, które pomogą Ci w rozwoju dalszej kariery,
  • Będziesz pod skrzydłami swojego opiekuna, który zapozna Cię z firmą i zespołem pracowników, wyznaczy zadania do realizacji oraz będzie Cię wspierać w rozwiązywaniu trudniejszych problemów,
  • Około 20% naszych praktykantów wraca i podejmuje pracę w LOT.
  Niezależnie od tego, na jakim kierunku studiujesz, sprawdź, kogo obecnie szukamy. Wszystkie aktualne oferty znajdziesz tutaj.

Rekrutacja krok po kroku w LOT

 • Wszystko zaczyna się od ogłoszenia! Szukaj naszych ofert na stronie www.lot.com/kariera. Zwróć uwagę na przedstawione wymagania i przygotuj aktualne CV. Aplikuj poprzez formularz w interesującej Cię ofercie.

 • Z wybranymi osobami skontaktujemy się telefonicznie. Odbierz od nas telefon i ustal dogodny termin spotkania.

 • Zaprosimy Cię do naszego biura przy ul. 17 Stycznia 43 w Warszawie Poinformujemy Cię wtedy, jak długo może potrwać dany proces rekrutacyjny i z jakich etapów będzie się składać (testy wiedzy, umiejętności, Assessment Center, spotkania z przełożonymi wyższego szczebla, itp.). Często już podczas pierwszej rozmowy będziesz mieć okazję poznania swojego potencjalnego szefa.

 • Spodziewaj się informacji o dalszych krokach. Staramy się w ciągu dwóch tygodni od spotkania podjąć decyzję odnośnie każdej kandydatury i przekazać ją osobom, biorącym udział w procesie.

 • Zapraszamy na pokład! Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie, zadzwonimy z konkretną ofertą i zaprosimy Cię do współpracy.

LOT rozmowa kwalikacyjna - jak się przygotować?

 • Wychodzimy z założenia, że spotkanie to szansa dla obu stron na wzajemne poznanie się.

 • Pomyśl również o tym, czego chciałbyś dowiedzieć się od nas. Na zakończenie każdego spotkania jest czas, aby odpowiedzieć na pytania Kandydata.

 • Będziemy pytać o Twoje dotychczasowe doświadczenia i mocne strony. Przygotowując się do rozmowy, przypomnij sobie ostatnie osiągnięcia i poprzednie zakresy zadań. Warto też zapoznać się z informacjami o naszej firmie – kim jesteśmy, jaka jest nasza misja, jakie wartości cenimy, jakie mamy plany strategiczne na kolejne lata.

 • Choć jesteśmy polską firmą, działamy międzynarodowo. Dlatego też ważna jest dla nas znajomość języka angielskiego. Jeśli w naszym ogłoszeniu wymagamy jego znajomości, możesz być pewien, że część rozmowy będzie prowadzona w tym języku. W przypadku niektórych stanowisk znajomość innych języków może stanowić dodatkowy atut.

Oferty pracy LOT, na które możesz zaaplikować:

Aleksandra Guzy

Asystent HR

Chcesz zapytać o szczegóły oferty LOT? Napisz do mnie na a.guzy@lot.pl.

Podoba ci się ten profil? Oceń go:

5.0