Trwa wysyłanie danych...
Proszę czekać.
Lingaro praca opinie

Lingaro

IT / Warszawa / ok. 300 pracowników

Praca w Lingaro - co musisz wiedzieć?

 • Profil firmy

  Jesteśmy szybko rozwijającą się firmą świadczącą usługi informatyczne. Lingaro zostało założone w 2005 roku przez trzech kolegów jako typowy start-up. Specjalizujemy się w rozwiązaniach z obszarów Business Intelligence, Big Data i Hurtowni Danych. Naszymi klientami są największe światowe firmy oraz liderzy polskiego rynku.

 • Lingaro to ludzie

  Wyprzedzamy oczekiwania klientów dzięki innowacyjnemu podejściu oraz zespołowi najlepszych specjalistów IT w Polsce i na Filipinach. Nasza firma zatrudnia już 300 pracowników w dwóch biurach: w Warszawie i Manili. Lingaro wyróżnia swobodna i przyjazna atmosfera pracy oraz niepowtarzalny klimat, który tworzą ludzie.

 • Przewagi konkurencyjne Lingaro

  Zachowujemy wysoki poziom kompetencji technicznych oraz zwinne podejście w zakresie dostarczanych rozwiązań. Budujemy z klientami modele współpracy, które pozwalają na szybkie reagowanie na zmiany. Naszym atutem jest również duże doświadczenie w pracy w środowisku międzynarodowym.

Lingaro to idealne miejsce do rozwoju

Najważniejsze osiągnięcia

Możemy zdradzić, że pewna globalna korporacja uznała nas za jednego z trzech najlepszych dostawców spośród 40 tysięcy firm. Wyróżnienie to było szczególnie cenne, ponieważ tego klienta obsługują firmy informatyczne postrzegane na rynku jako giganci.

Rozwój to dla nas podstawa

Lingaro to firma międzynarodowa. W warszawskim biurze pracuje wielu cudzoziemców, co daje możliwość poznania różnych kultur. Nasi pracownicy z Warszawy jeżdżą do Manili w celu prowadzenia szkoleń czy zarządzania wiedzą w ramach różnych projektów.

Co nas wyróżnia?

Od samego początku wyróżniało nas podejście w dostarczaniu projektów, jakiego nie mogły klientom zaproponować duże korporacje z tej samej branży. Chociaż w firmie panuje luźna atmosfera, to nasi pracownicy zdobywają doświadczenie w międzynarodowych projektach.

Dlaczego warto pracować w Lingaro?

Pracownicy Lingaro doceniają możliwość realizowania projektów dla globalnych korporacji oraz możliwość wykorzystywania na co dzień języka angielskiego. Ciekawym doświadczeniem jest również praca w rozproszonym zespole i realizowanie zadań z osobami pracującymi na innym kontynencie.

Firma obecnie dużo inwestuje w rozwój technologii uważanych za przyszłość na rynku IT. Za cel postawiliśmy sobie rozwiązania z obszaru Cloud, Big Data, Data Science, IoT i Mobility. Staramy nie ograniczać się do jednej wiodącej technologii czy języka programowania. Konsekwentnie eksplorujemy rynek w poszukiwaniu nowych rozwiązań i tworzymy na ich bazie aplikacje.

Chcemy stale zachwycać klienta i dzięki temu utrzymać wizerunek firmy innowacyjnej i technicznie “agnostycznej”. Dajemy pracownikom dużą swobodę w zakresie preferowanej ścieżki rozwoju i tego, jakie kompetencje chcą budować w Lingaro. Dużym atutem jest również możliwość udziału w międzynarodowych konferencjach czy zdobywanie powszechnie uznawanych na rynku certyfikacji.

Lingaro zarobki, benefity, rozwój pracowników

 • Możemy pochwalić się niepowtarzalną atmosferą pracy w Lingaro. Liczne eventy organizowane dla pracowników dostarczają wszystkim wiele radości i świetnie integrują ludzi.

  Wiele pozytywnych emocji wzbudziły u nas w ostatnim czasie Bigos Day i Pizza Day. Co roku organizujemy trzy duże cykliczne imprezy dla wszystkich pracowników: Annual Meeting, na którym dzielimy się strategią firmy i planowanymi inicjatywami, Lingaro Summer Party, a także Christmas Party. W warszawskim biurze funkcjonuje strefa chillout room ze stołem do piłkarzyków, konsolami PlayStation, a także hamaki, na których można sobie pozwolić na chwilę relaksu. Każdego dnia dbamy o to, aby wszyscy w firmie dobrze się czuli i z radością przychodzili do pracy.

  Stawiamy na otwartą komunikację oraz budowanie w ludziach poczucia, że mają realny wpływ na rozwój firmy. Cenimy inicjatywę pracowników i chętnie korzystamy z ich pomysłów, co przekłada się na niepowtarzalną atmosferę. Poza cyklicznymi ogólnofirmowymi eventami wspieramy też integrację w ramach poszczególnych zespołów. Nasze zespoły wychodzą na wspólne gotowanie, strzelnicę, kręgielnię, warsztaty barmańskie czy spływy kajakowe.
 • Nasi pracownicy mają możliwość rozwoju kompetencji nie tylko w ramach nowych technologii, ale również pełnionych ról. Te osoby, które decydują się na ścieżkę typowo ekspercką, zazwyczaj rozwijają się w kierunku Technical Leadera lub Architekta. Osoby zainteresowane ścieżką menedżerską zdobywają kompetencje w obszarze Project Managementu, Application Managementu, Service Level Managementu lub typowego zarządzania zespołem. W ramach każdej ze ścieżek mamy zbudowane programy rozwoju kompetencji zazwyczaj zakończone powszechnie uznawaną na rynku certyfikacją.

  Zapewniamy pracownikom zarówno szkolenia wewnętrzne prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów w ramach Lingaro University, jak i zewnętrzne programy szkoleń i certyfikacji. Firma sponsoruje certyfikaty dostępne w Oracle University, certyfikację TOGAF, ale także dotyczące rozwiązań chmurowych (AWS, Azure), zarządzania projektami (CAPM, PMP) czy serwisem aplikacji. Lingarianie reprezentują firmę na międzynarodowych konferencjach m.in. Gartner Symposium. Oprócz wewnętrznych szkoleń technicznych, odbywają się u nas również warsztaty komunikacyjne, warsztaty z budowania kompetencji menedżerskich, indywidualne konsultacje z trenerem umiejętności miękkich.
 • Naszym pracownikom oferujemy:
  • karty Multisport,
  • prywatną opiekę medyczną wraz z możliwością objęcia nią swoich najbliższych,
  • możliwość wykupienia ubezpieczenia na życie,
  • rozwój kompetencji w postaci szkoleń, certyfikacji oraz udziału w konferencjach.


  W okresie świątecznym wszyscy Lingarianie i ich dzieci otrzymują od firmy prezenty. Lingaro sponsoruje także wyjścia integracyjne dla zespołów, m.in. na kręgielnię, strzelnicę, escape room, warsztaty barmańskie/kulinarne. Dbamy również o to, aby nasi pracownicy zdrowo się odżywiali. Muesli, płatki śniadaniowe, różne rodzaje herbat w kuchni, a także owoce we wtorki cieszą się uznaniem wśród naszych pracowników. Warto też wspomnieć o programie Refer-L-Friend, w ramach którego wypłacamy pracownikom specjalny bonus za rekomendację zatrudnionego w firmie kandydata.
 • Mamy elastyczne podejście w zakresie formy zatrudnienia. Oferujemy naszym pracownikom zarówno umowę o pracę, jak i kontrakt B2B. Wszystko zależy od przyszłej roli i preferencji kandydata.

  Standardowo pierwsza umowa jest podpisywana na trzy miesiące. Po tym okresie przedłużamy już umowę na czas nieokreślony. W Lingaro podchodzimy również elastycznie do czasu pracy. W porozumieniu ze swoim menedżerem można rozpoczynać pracę o różnych godzinach, co ułatwia pogodzenie pracy ze studiami, życiem rodzinnym, innymi zobowiązaniami czy po prostu naturalnym rytmem dobowym. Ponadto, w zależności od potrzeb indywidualnych można pracować z domu ok. jeden dzień w tygodniu.

Rekrutacja krok po kroku w Lingaro

 • Chcemy, żeby proces rekrutacji przebiegał najszybciej, jak to tylko możliwe. Poza testem analitycznym, który kandydaci wykonują w domu, mamy trzyetapowe spotkanie w biurze firmy. Zazwyczaj proces weryfikacji, jak i podjęcia decyzji zamyka się maksymalnie w dwóch tygodniach.

 • Rozmowa rekrutacyjna odbywa się w ciągu jednego dnia. Pierwszym etapem spotkania jest rozmowa z osobą z zespołu HR, podczas której weryfikujemy motywację kandydata, preferowaną ścieżkę rozwoju oraz podejście do różnych aspektów związanych z pracą.

 • Kolejnym etapem jest weryfikacja kompetencji odpowiadających przyszłej roli kandydata w firmie. Ta część rozmowy przeprowadzana jest przez specjalistę, który zazwyczaj jest członkiem docelowego zespołu kandydata.

 • Ostatnim etapem jest spotkanie z bezpośrednim Menedżerem, który po zebraniu informacji z dwóch poprzednich etapów ostatecznie weryfikuje dopasowanie osoby do zespołu i firmy.

 • Podczas każdej rozmowy rekrutacyjnej jest sprawdzana znajomość języka angielskiego. Radzimy kandydatom, aby byli przygotowani na krótką konwersację w tym języku.

 • Pamiętaj, że naszym celem nie jest samo ustalenie czy kandydat spełnia wszystkie wymagania, ale zbadanie na ile jesteśmy w stanie spotkać się w zakresie wzajemnych oczekiwań.

Idealny kandydat Lingaro powinien mieć:

 • pasję do zastosowania technologii dla biznesu,

 • umiejętność pracy w zespole i budowania dobrej atmosfery,

 • gotowość do wychodzenia poza szablon i szukania ulepszeń,

 • odwagę do zmiany tego, co im się nie podoba,

 • poczucie odpowiedzialności za to, co robi,

 • chęć rozwijania swojego potencjału.

Praca w Lingaro opinie pracowników:

„Ciekawe projekty, możliwość rozwoju ukierunkowanego na indywidualne potrzeby, interesujący ludzie oraz zgrany zespół - to wszystko co mnie spotkało od pierwszego dnia, w którym dołączyłam do Lingaro.” Patrycja Kafara

lingaro praca opinie

„Pracuję w Lingaro od dwóch lat i z pełną świadomością mogę powiedzieć, że jest to idealne miejsce do rozwoju i zdobywania kolejnych doświadczeń i nowych umiejętności. Ciekawe projekty, przyjazna atmosfera, życzliwi ludzie to u nas codzienność.” Agnieszka

„Lingaro to bardzo ciekawe miejsce pracy dla młodych osób ale także dla doświadczonych specjalistów. Młode osoby mogą nauczyć się jak samodzielnie zajmować się powierzonymi zadaniami a pracownicy z doświadczeniem mogą realizować się w innowacyjnych projektach. Atmosfera pracy to jeden z większych atutów Lingaro, obopólna chęć pomocy między pracownikami sprawia, że chce się tu przychodzić. Lingaro to miejsce pracy które swój charakter również zawdzięcza zrównoważonej polityce rozwoju, nie jest to korporacja ani też mała firma. Same zalety.” Piotr

„W Lingaro pracuję już od ponad roku. To, co wyróżnia Lingaro spośród innych firm to przyjemna, ale skoncentrowana na działaniu atmosfera jak również wszechobecna chęć pomocy bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek. Ta prężnie rozwijająca się firma umożliwia uczestnictwo w różnych projektach, co tylko daje ogromne możliwości rozwoju.” Michał

Oferty pracy Lingaro, na które możesz zaaplikować:

Anna Bowtruczuk

HR Manager
Anna Bowtruczuk Lingaro opinie

LinkedIn

Chcesz dowiedzieć się więcej o pracy w Lingaro? Napisz do mnie.

Podoba ci się ten profil? Oceń go:

4.8

Chcesz zapytać Lingaro o możliwości rozwoju?

Dodaj komentarz poniżej