Co wyróżnia pracę w Future Processing? Sprawdź!

Trwa wysyłanie danych...
Proszę czekać.
Praca Future Processing Opinie

Future Processing

IT / Gliwice / ok. 750 pracowników

Praca w Future Processing - co musisz wiedzieć?

 • Profil firmy

  Jesteśmy firmą technologiczną założoną w 2000r., która z grupki przyjaciół przekształciła się w 750-osobowy zespół. Zajmujemy się tworzeniem oprogramowania dla klientów prowadzących działalność w różnych sektorach rynku. Od początku istnienia Future Processing chcieliśmy, aby FP było miejscem, w którym pracuje szczęśliwy, zintegrowany i zmotywowany zespół. Lubimy to, co robimy i chcemy to robić jak najlepiej.

 • Co nas wyróżnia?

  Cenimy sobie możliwość rozwoju i pracę przy projektach często wymagających rozwiązań z pogranicza wielu dziedzin, np. połączenie medycyny z informatyką i przetwarzaniem obrazów. Wierzymy, że dobra atmosfera i zgrany zespół to gwarancja najlepszych pomysłów i innowacyjnych rozwiązań.

Future Processing w liczbach

Obecnie współpracujemy z 47 klientami.

Przeprowadziliśmy 493 szkoleń wewnętrznych i 344 zewnętrznych.

Nasi pracownicy zdobyli już 578 certyfikatów.

Zdobyliśmy 20 nagród i wyróżnień dla najlepszego pracodawcy.

Future Processing - zarobki, benefity, dla studentów

 • Staramy się, by w FP panowała rodzinna atmosfera, u której podstaw leżą zaufanie i otwartość. Zwracamy się do siebie po imieniu, bez względu na zajmowane stanowisko czy staż pracy. W FP każdy może wyrazić swoje zdanie na ważne dla firmy tematy, a także w ramach konkursu IDEA FP zgłaszać pomysły na usprawnienia i rozwój organizacji.

  Dbając o utrzymywanie atmosfery sprzyjającej powstawaniu kreatywnych pomysłów, w FParku, oprócz powierzchni biurowych, stworzyliśmy także miejsca przeznaczone na odpoczynek i relaks. Możemy z nich korzystać za każdym razem, gdy czujemy się zmęczeni, szukamy natchnienia albo chcemy zintegrować się z innymi członkami FP. Do naszej dyspozycji są biblioteka, pokoje z konsolami do gier komputerowych, a także siłownia, kompleks SPA i restauracja.

  Wspieramy wszystkie inicjatywy, które mają na celu tworzenie przyjaznej atmosfery pracy. Chcemy, by każdy czuł się dobrze w FP! Wspólnie gramy do jednej bramki - sportowo i zawodowo! Zależy nam na integracji nie tylko wewnątrz zespołów, ale też na poziomie całej firmy. Na stałe do naszego kalendarza wydarzeń wpisała się impreza grudniowa oraz Olimpiada FP, w której zawodnicy mogą zmierzyć się ze sobą w ponad 20 dyscyplinach. Wspólnie gramy w planszówki, regenerujemy siły w fun roomach, jeździmy na konferencje, a w piątek integrujemy się na darmowym lunchu.

  Future Processing praca opinie

 • FP bierze udział w raportach płacowych i co roku porównuje swoje wynagrodzenie ze średnią rynkową na Śląsku, do której dostosowuje wynagrodzenia.

  Na wysokość wynagrodzenia nie wpływa tylko staż pracy. Oprócz tego liczy się wiedza, konkretne umiejętności wymagane w projekcie, czy też kwestia dopasowania do kultury firmy (czyli podejście kandydata do rozwoju, pracy w zespole itd.).

  Future Processing praca opinie

 • W FP korzystamy z systemu kafeteryjnego, którego członkami zostają wszyscy pracownicy po zakończeniu okresu próbnego.

  Każdego miesiąca możemy wybrać dowolną formę pozapłacowych świadczeń (w ramach określonego limitu). Są to m.in. karty MultiSport, bony na paliwo czy pakiety opieki medycznej w Medicover. Środki z programu benefitów możemy również przeznaczyć na prowadzone w FP kursy językowe.

  Future Processing praca opinie

 • FP jest miejscem, gdzie możesz rozwinąć się w wielu kierunkach. Mamy na to twarde dowody!

  FPAcademy, nasza jednostka szkoleniowa, zadba o Twój rozwój zawodowy i nie pozwoli Ci stać w miejscu. Uczestniczymy w konferencjach, szkoleniach wewnętrznych i zewnętrznych, zdobywamy certyfikaty branżowe, uczymy się języków, korzystamy z naszej Biblioteki FP, a zdobyta wiedza chętnie dzielimy się z innymi.

  Dzięki naszym ścieżkom kariery możesz nie tylko doskonalić się w ramach swojej aktualnej specjalizacji, ale również zmieniać role. W indywidualnym wyborze najlepszej ścieżki kariery mogą Ci pomóc eksperci: nasz dział HR, certyfikowany coach lub jednostka szkoleniowa FPAcademy.

  Future Processing praca opinie

 • Co roku organizujemy w FP praktyki wakacyjne. Ich głównym celem jest pokazanie jak wygląda praca w firmie IT oraz czym jest proces wytwarzania oprogramowania.

  Praktyki letnie w Future Processing to 256h specjalistycznych zajęć. W ciągu 44 dni szkoleniowych uczestnicy uczą się modelowania, analizy i projektowania, doboru architektury, pisania kodu, testowania, refaktoryzacji, TDD, dobrych praktyk tworzenia oprogramowania, a także pracy zespołowej, zasad komunikacji i technik twórczego myślenia. Absolwenci naszego letniego programu praktyk nabywają umiejętności, które pozwolą im rozpocząć pracę w firmie technologicznej. Wielu z nich zostaje z nami na dłużej (w 2016 10 z 15 uczestników podjęło pracę w FP).

  Od początku swojej działalności ściśle współpracujemy z regionalnymi uczelniami w zakresie rozwoju, badań i edukacji. W ofercie edukacyjnej dla studentów III roku Informatyki na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej, znajduje się przedmiot obieralny pt.: „Tworzenie oprogramowania w zmiennym środowisku biznesowym”, którego program przygotowali nasi specjaliści. FP ufundowało również laboratoria informatyczne na Politechnice Śląskiej i Uniwersytecie Śląskim, wyposażone w nowoczesny sprzęt i specjalistyczne oprogramowanie Adaptive Vision Studio.

  W ramach współpracy z uczelniami organizujemy także cykl wykładów Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania (DPTO). Celem projektu jest poszerzanie kompetencji i wiedzy studentów w zakresie wytwarzania oprogramowania, poprzez zapoznanie ich z wyzwaniami technicznymi, z jakimi spotkają się praktykujący inżynierowie oprogramowania.

  Future Processing praca opinie

Wydarzenia organizowane przez Future Processing:

 • Quality Excites: ogólnopolska konferencja dotycząca jakości oprogramowania, skierowana do wszystkich, którzy uważają, że celem doskonalenia procesów programistycznych jest uzyskanie produktu wysokiej jakości. Wydarzenie przyczyniło się do powstania cyklicznych spotkań – Quality Meetup.

 • Deadline24: międzynarodowy drużynowy maraton programistyczny. W finale, pasjonaci algorytmiki mają szansę wykazać się swoją wiedzą, umiejętnościami, kreatywnością oraz wytrwałością, pracując nad zadaniami konkursowymi przez 24 godziny.

 • Quality Meetup: cykliczne spotkania będące uzupełnieniem konferencji Quality Excites. Gromadzą one specjalistów chcących regularnie doskonalić swoje umiejętności w zakresie jakości oprogramowania. To doskonała okazja do porozmawiania o nowinkach branżowych i wymiany wiedzy na temat pracy testera oprogramowania.

 • Future Dev Day: bezpłatna konferencja programistyczna, podczas której doświadczeni inżynierowie z FP prowadzą wykłady i warsztaty dla swoich kolegów z branży. Poruszane zagadnienia koncentrują się wokół najnowszych technologii, platform czy technik wytwarzania oprogramowania, które już zdobywają rynek lub mają ku temu bardzo duży potencjał.

 • Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania (DPTO): cykl wykładów i warsztatów organizowanych przez Future Processing przy współpracy z uczelniami wyższymi. Celem projektu jest poszerzanie kompetencji i wiedzy studentów w zakresie wytwarzania oprogramowania, poprzez prezentowanie praktycznych aspektów informatyki. Prelegentami DPTO są pracownicy FP.

 • WUD Silesia: połączenie konferencji i warsztatów specjalistycznych z różnorodnymi wydarzeniami edukacyjnymi i informacyjnymi, popularyzującymi wiedzę na temat użyteczności i projektowania skoncentrowanego na użytkowniku. Do 2015 roku organizatorem konferencji był FP, a obecnie wspieramy wydarzenie w roli Mecenasa.

Rekrutacja krok po kroku w Future Processing

 • Zadanie. Po otrzymaniu Twojej aplikacji, zaprosimy Cię do pierwszego etapu rekrutacji — zadania domowego, na którego wykonanie będziesz mieć 3 dni. Sam wskazujesz dogodny dla siebie termin, w którym będziesz mógł przystąpić do jego realizacji.

 • Zaproszenie do rozmowy. Osoby, które pomyślnie przejdą pierwszy etap rekrutacji, zostaną zaproszone na spotkanie w naszym biurze w Gliwicach, w dogodnym dla obu stron terminie. Będziemy chcieli się dowiedzieć więcej o Tobie, a także opowiemy Ci więcej o nas.

 • Decyzja. Na podstawie wyników rozmowy kwalifikacyjnej oraz oceny wykonanego przez Ciebie zadania domowego, podejmiemy decyzję o nawiązaniu współpracy. Jeżeli decyzja będzie pozytywna, zaprosimy Cię na spotkanie podsumowujące całą rekrutację. W przypadku negatywnego zakończenia procesu otrzymasz od nas dokładną informację zwrotną uzasadniającą naszą decyzję.

 • Zaproszenie do zespołu FP. Podczas ostatniego spotkania zostaną ustalone formalne warunki zatrudnienia: rodzaj współpracy, wymiar godzin oraz wysokość wynagrodzenia. Po tym etapie jesteś już oficjalnie członkiem zespołu FP!

 • Powyższe etapy nie są sztywnym schematem – jeżeli zależy Ci, by proces rekrutacji przebiegał w inny sposób, daj nam znać, a postaramy się uwzględnić Twoje preferencje.

Praca w Future Processing - opinie pracowników:

"Firma Future Processing to wymarzone miejsce pracy na start kariery jak również dla osób z dużym doświadczeniem zawodowym. Szeroki wachlarz projektów pozwala na znalezienie swojego wymarzonego teamu." Mateusz Bobola, Developer, Design Team

"Z FP związany jestem od 2009 roku. Zaczynałem jako tester oprogramowania, by po kilku latach zostać kierownikiem projektu. Organizuję też konferencję Quality Excites, ponieważ jakość jest dla mnie ważna!" Łukasz Kempny, Team Leader & Scrum Master

Future Processing praca opinie"FP to firma, w której chcesz pracować od momentu przejścia przez drzwi. Wystarczy przejść się po korytarzach, porozmawiać z kilkoma osobami, by stwierdzić „TAK, TO FIRMA DLA MNIE”. Filip Kałamaga, Business Development - Prospecting

"W naszym zawodzie nieustanny rozwój jest konieczny. Future Processing stawia na rozwój, zarówno osobisty jak i zespołowy, poprzez organizację różnego rodzaju szkoleń." Marcin Bałda, Developer

Oferty pracy Future Processing, na które możesz zaaplikować:

Chcesz poznać więcej możliwości rozwoju w Future Processing?

Napisz: praca@future-processing.com

Future Processing praca opinie

Podoba ci się ten profil? Oceń go:

4.0

Pracowałeś w Future Processing?

Podziel się opinią poniżej.