Moje konto

DPD Polska

Logistyka i Transport
Duża
  1. DPD Polska

Praca w DPD Polska - co musisz wiedzieć?

Profil firmy

DPD Polska jest największą firmą kurierską w Polsce. Stawiamy na ciągły rozwój i przemyślane inwestycje, żeby spełniać oczekiwania naszych Klientów. Naszym Pracownikom chcemy zapewniać stabilne i przyjazne miejsce pracy, w którym będą mogli realizować swoje aspiracje zawodowe.

Co wyróżnia DPD?

Naszą misją jest dostarczanie usług o najwyższej jakości we wszystkich obszarach naszej działalności, zarówno w stosunkach z Klientami zewnętrznymi, jak i wewnętrznymi. Chcemy być postrzegani na rynku jako firma, która zawsze wywiązuje się z podjętych zobowiązań oraz potrafiąca stworzyć przyjazne i rozwojowe miejsca pracy dla usatysfakcjonowanych Pracowników i Współpracowników.

Poznaj bliżej DPD!

Działamy na polskim rynku od ponad 27 lat.

W 2017 roku piąty raz z rzędu otrzymaliśmy certyfikat HR Najwyższej Jakości, a także po raz kolejny uhonorowano nas tytułem Lidera Zarządzania Zasobami Ludzkimi.

Zatrudniamy w Polsce 9000 Pracowników i Współpracowników.

Doręczamy ponad 126 mln paczek rocznie.

Mamy 25% udział w rynku.

Mamy 68 000 Pracowników i Współpracowników na świecie.

Kariera w DPD Polska - atmosfera, benefity, ścieżki rozwoju

Naszą ambicją jest pozycja "Pracodawcy z Wyboru".

 

Poszukujemy osób zaangażowanych i wykwalifikowanych, z którymi wspólnie będziemy pracować na sukces naszej firmy. Jesteśmy otwarci zarówno na osoby dojrzałe, doświadczone, specjalistów, jak i młodych, ambitnych ludzi, którzy są dopiero na początku swojej drogi zawodowej. Chętnie dzielimy się wiedzą i doświadczeniami ze wszystkimi osobami, które rozpoczynają pracę w naszej firmie.

 

Kogo szukamy? 

Specjalistów i Managerów do zespołów operacyjnych i sprzedażowych (zlokalizowanych na terenie całego kraju) oraz do zespołów w Centrali firmy takich jak: IT, Jakość, Bezpieczeństwo, Administracja, HR, Finanse, Projekty Strategiczne, Marketing, Contact Center (zlokalizowanych głównie w Warszawie). 

 

DPD Polska praca opinie

 

Zależy nam na tym, aby nasi Pracownicy mogli nie tylko podejmować wyzwania i realizować się w nowych zadaniach, ale także na tym, aby zapewnić im kompleksową opiekę i wsparcie. Dlatego wszystkim Pracownikom oferujemy:

 

  • prywatną opiekę medyczną,       
  • karty Benefit Systems, 
  • ubezpieczenie na życie, 
  • becikowe dla nowonarodzonego dziecka (700 zł),
  • tzw. Owocowe poniedziałki,
  • nagrody stażowe (10, 15, 20 lat pracy),
  • świadczenia z ZFŚS (pożyczki nieoprocentowane, wczasy pod gruszą, zapomogi dla potrzebujących),
  • możliwość uczestniczenia w realizowanych cyklicznie spotkaniach integracyjnych,
  • paczki świąteczne dla dzieci.

 

Naszych Pracowników wspieramy w realizowaniu zawodowych pasji. Stwarzamy im szanse doskonalenia kompetencji i umiejętności. Dynamika wzrostu firmy skutecznie wyzwala potencjał naszych Pracowników - stale pojawiają się nowe wyzwania, dzięki którym praca z nami jest ciekawa i rozwijająca na wszystkich etapach rozwoju zawodowego. 

 

Zapewniamy rozwój Pracowników poprzez realizację ich indywidualnych potrzeb. Wspieramy podnoszenie kwalifikacji zawodowych poprzez różnorodne formy rozwoju. Realizujemy kompleksowe programy szkoleniowe, które mają na celu wsparcie realizacji celów biznesowych. W naszej firmie każdy ma otwarte drzwi do awansu.

 

Wspólnie z naszymi pracownikami realizujemy zadania z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu od lat. Na początku 2016 roku wdrożyliśmy nową strategię pod hasłem Driving Change. Jesteśmy odpowiedzialnym partnerem dla swoich Klientów biznesowych i indywidualnych oraz dla lokalnej społeczności. Koncentrujemy się na czterech obszarach, w których możemy zdziałać najwięcej. Wiążą się one bezpośrednio z naszą działalnością, dlatego mamy na nie realny wpływ.

Neutralni dla środowiska. Działalność kurierska wymaga korzystania z transportu kołowego lub lotniczego, dlatego towarzyszy jej emisja CO2. Naszym celem jest zredukowanie poziomu CO2 przed 2020 r. o 10% na każdą paczkę. Dbamy także o jakość naszej floty samochodowej - nowsze samochody charakteryzują się niższą emisją spalin. Jesteśmy także partnerem 6 projektów ekologicznych w Europie, Turcji i Indiach, służących poprawie stanu środowiska naturalnego na świecie. Cieszymy się, że jeden z projektów offsetowych jest realizowany w Polsce.

Przyjazna logistyka miejska. Jest to wyrazem naszej dbałości o komfort życia mieszkańców miast. Rozwijamy narzędzia i usługi, które podnoszą wskaźnik doręczalności przesyłki w pierwszej próbie (Predict), czy – tak jak sieć punktów nadań i odbiorów DPD Pickup - dają więcej wygody nadawcom i odbiorcom przesyłek.

Innowacyjna przedsiębiorczość. Program polega na kształtowaniu ducha przedsiębiorczości w firmie i poza nią. Przez wewnętrzne konkursy zachęcamy pracowników do udziału w projektach, których efektem są innowacyjne rozwiązania do zastosowania nie tylko lokalnie, ale i w całej DPDgroup. Organizujemy od kilku lat nasz własny konkurs dla innowatorów – Grand Prix DPD. Inną formą wspierania przedsiębiorczych młodych ludzi jest partnerstwo w konkursie naukowym dla utalentowanej młodzieży E(x)plory, w ramach którego DPD zapewnia logistykę instalacji festiwalowych i jest fundatorem jednej z nagród.

Wymiana wiedzy i doświadczeń z oddziałami partnerskimi DPD. Prowadzimy szkolenia dla naszych partnerów biznesowych. Kładziemy wyjątkowy nacisk na kwestie bezpieczeństwa, doskonalenie kompetencji kluczowych dla organizacji i wysokiej jakości naszych usług (szkolenia w ramach Akademii Wiedzy). Ponadto dzielimy się naszym know-how w zakresie np. rocznej oceny pracowniczej czy procedur operacyjnych.

Bliżej społeczności. Jako firma kurierska mamy wiele możliwości nawiązywania i budowania trwałych relacji w lokalnej społeczności. Chcemy pomagać różnym grupom, angażując się w działania na rzecz dzieci i młodzieży w trudnej sytuacji życiowej, osób starszych, w promowanie ochrony zdrowia i przeciwdziałanie biedzie.

Droga paczki i praca kuriera w DPD Polska

Rekrutacja w DPD krok po kroku

Ogłoszenie o pracę. Pracowników naszej firmy poszukujemy zarówno w ramach rekrutacji wewnętrznej jak i zewnętrznej z zachowaniem zasady równości wszystkich Kandydatów.

 

Aplikacje. Analizujemy wszystkie nadesłane cv pod kątem kompetencji i doświadczenia wymaganych na danym stanowisku.

 

Rozmowa kwalifikacyjna. Porozmawiamy o Twoim doświadczeniu, osiągnięciach, ale również o motywacji. Opowiemy Ci również więcej o nas.

Zadanie praktyczne. W zależności od stanowiska możemy poprosić Cię o rozwiązanie krótkiego zadania/ testu.

Informacja zwrotna. Każdemu z naszych kandydatów przekazujemy informację zwrotną, niezależnie od wyniku rekrutacji.

Zatrudnienie i rozpoczęcie współpracy. Jeżeli przyjmiesz naszą ofertę, ustalimy z Tobą  szczegółowe warunki oraz zapewnimy udział w procesie on boarding’u.

Jak się przygotować do rozmowy rekrutacyjnej w DPD Polska?

Jesteśmy otwarci zarówno na osoby dojrzałe, doświadczone, specjalistów, jak i młodych, ambitnych ludzi, którzy są dopiero na początku swojej drogi zawodowej.
Wybierając nowych Pracowników zwracamy uwagę nie tylko na poziom kompetencji ale również na motywację do podjęcia pracy oraz dopasowanie do kultury organizacyjnej naszej firmy.
Poszukujemy osób zaangażowanych i wykwalifikowanych, dzięki którym będziemy wspólnie budować sukces naszej firmy.
Chętnie dzielimy się wiedzą i doświadczeniami ze wszystkimi osobami, które rozpoczynają pracę w strukturach naszej Firmy.
Rozmowy kwalifikacyjne prowadzą: Pracownicy Działu Personalnego - sprawdzają kompetencje Kandydatów; Kadra Kierownicza - ocenia kwalifikacje, wiedzę i umiejętności; Dyrektorzy poszczególnych pionów – akceptują kandydatury.

Rozmowy kwalifikacyjne prowadzą: pracownicy Działu Personalnego - sprawdzając kompetencje oraz motywacje Kandydatów; managerowie - oceniając kwalifikacje, wiedzę i umiejętności; dyrektorzy poszczególnych pionów – akceptując kandydatury.

Kontakt do firmy

Marta Westrych-Andrzejczyk

Dyrektor Personalny DPD Polska

Chcesz poznać więcej możliwosci rozwoju w DPD Polska? Napisz do nas na praca@dpd.com.pl

Podoba ci się ten profil? Oceń go:

Dziękujemy za oddanie głosu!
Średnia: 3.5 91

Pracowałeś w DPD Polska?

Podziel się opinią poniżej.

Odezwij się do nas!

Brzmi ciekawie? Z chęcią porozmawiamy z Tobą o wszystkich możliwościach,
jakie oferuje profil pracodawcy w InterviewMe Twojej firmie.

Musisz wpisać co najmniej 3 znaki.
Musisz podać poprawny adres e-mail.
Coś poszło nie tak. Spróbuj ponownie. Twoja wiadomość została wysłana

Lub napisz do nas na: