ABB

ABB

Automatyka
Duża
 1. ABB

Praca w ABB - co musisz wiedzieć?

Profil firmy

ABB to wiodący światowy dostawca technologii dla energetyki i automatyki. Od 25 lat firma jest obecna w Polsce, gdzie zatrudnia blisko 8000 pracowników w kilkudziesięciu biurach i fabrykach, prowadząc pełen zakres działalności biznesowej – od badań i rozwoju, przez projekty inżynieryjne i produkcję, aż po sprzedaż i serwis. Nasze siedziby znajdują się m.in. w Warszawie, Łodzi, Aleksandrowie Łódzkim, Krakowie, Katowicach, Gdańsku i Wrocławiu.

 

Jak zmieniamy świat?

Rozwijamy inteligentne, przyjazne dla środowiska technologie. Zmieniamy przyszłość przemysłu, produkując innowacyjne roboty, które współpracują z człowiekiem. Wdrażamy rozwiązania poprawiające czystość miast, wyposażamy budynki w niezawodne, energooszczędne systemy, które zapewniają maksymalny komfort użytkowników.

Nasze centra - Kraków

Jedną z najważniejszych lokalizacji na mapie ABB w Polsce jest Kraków, gdzie utworzono Korporacyjne Centrum Badawcze (CRC), opracowujące najnowsze technologie przemysłowe na potrzeby Grupy ABB, a także Globalne Centrum Usług Wspólnych (GBS), które wspiera biznesy firmy w zakresie finansów, systemów informatycznych oraz zarządzania zasobami ludzkimi i łańcuchem dostaw. W Krakowie działa również Centrum Rozwoju Oprogramowania (SDC), które jest globalną jednostką badawczo-rozwojową ABB w zakresie oprogramowania, oferującą systemy wspierające automatyzację w przemyśle i energetyce.

Nasze centra - Łódź

Łódzka aglomeracja jest dla ABB równie ważna. Łódź może poszczycić się długoletnią tradycją w zakresie produkcji transformatorów. Znajdują się tu zakłady odpowiadające za produkcję transformatorów, elementów izolacyjnych oraz komponentów transformatorowych. W zakładach ABB w Aleksandrowie Łódzkim powstają natomiast energooszczędne i wysokoefektywne silniki elektryczne oraz napędy średnich napięć, przekształtniki dla ekologicznego transportu szynowego i przetwornice dla farm wiatrowych. Produkty z Łodzi i Aleksandrowa Łódzkiego są sprzedawane do niemal wszystkich krajów świata, a lokalizacje wciąż powiększają się o nowe linie produkcyjne i innowacyjne maszyny.

Najważniejsze nagrody

 • I miejsce w rankingu Antal Najbardziej Pożądani Pracodawcy 2018, 2017 i 2016,
 • Laureat rankingu Antal Najbardziej Pożądani Pracodawcy 2015,
 • III miejsce w rankingu Firma dla Inżyniera 2015,
 • Polska Nagroda Innowacyjności za działalność badawczo-rozwojową 2014.

ABB - praca

Dołącz do nas i buduj z nami świat przyszłości.

 

Let’s write the future. Together.

 

Idealne CV do pracy w ABB przygotujesz w 5 minut. 
Użyj naszego kreatora CV, w którym znajdziesz gotowe szablony 
do uzupełnienia, wskazówki oraz przykłady. Stwórz swoje CV teraz.
Stwórz swoje CV teraz.

ABB kariera - co nas wyróżnia?

Pracownicy ABB

Grupa ABB zatrudnia około 147 tys. pracowników w ponad 100 krajach świata.

ABB w liczbach

W 2017 roku firma wygenerowała ponad 3338 mln PLN.

Inwestycje

W Polsce firma inwestuje około 110 milionów złotych rocznie.

Kariera w ABB

 • Ciesz się stabilnym zatrudnieniem w firmie o długiej historii w zakresie innowacji i technologii
 • Współpracuj z doświadczonymi ekspertami w międzynarodowym środowisku
 • Wykorzystaj indywidualne możliwości rozwoju i szkoleń
 • Korzystaj z prywatnej opieki medycznej (w tym oferta dla członków rodziny), ubezpieczenia na życie, karty MultiSport, punktów MyBenefit 
 • Otrzymuj atrakcyjne wynagrodzenie w oparciu o twoje doświadczenie i umiejętności oraz inne korzyści finansowe, takie jak premia roczna i program zakupów wewnętrznych
 • Wybieraj z różnych atrakcyjnych benefitów, od aktywności promujących zdrowy styl życia, przez akcje dzielenia się wiedzą, aż po wydarzenia integracyjne dla zespołów

 

 

 

 

Wspólnie spędzamy czas w pracy i po pracy. Razem biegamy, gramy w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę, tenisa stołowego a nawet rozwijamy swoje talenty muzyczne tworząc zespół The Geeks.

 

Znajdziesz tu coś dla siebie :)

 

Lubimy pomagać innym, dlatego chętnie angażujemy się w akcje społeczne. Organizujemy m.in. zbiórki ubrań dla potrzebujących i książek dla pacjentów szpitali. Wspieramy schroniska dla zwierząt i charytatywne kiermasze świąteczne. Pomagamy ratować życie, oddając krew i rejestrując się jako dawcy szpiku. Bierzemy udział w biegach Business Run, a także sami organizujemy wsparcie dla innych w ramach projektów grantowych finansowanych przez ABB.

 

 

 

 

 

Oferujemy szeroki wachlarz możliwości dla osób o różnym profilu zawodowym, począwszy od stanowisk produkcyjnych, poprzez wykwalifikowanych inżynierów - specjalistów z zakresu energetyki, automatyki i robotyki, aż po funkcje biznesowe: HR, finanse, zakupy, a także szeroko pojęte IT.

 

Sprawdź oferty pracy w ABB na www.abb.pl/kariera.

 

 

 

 

Oferty pracy ABB, na które możesz zaaplikować:

Rekrutacja w ABB krok po kroku

1
Ogłoszenie rekrutacyjne.

Wejdź na stronę kariera w ABB i znajdź ciekawą dla Ciebie ofertę pracy. Jeśli nie znajdziesz interesującego Cię stanowiska, skorzystaj z opcji "Stwórz swój profil w ABB".

2
Aplikacja.

W celu pogłębienia informacji o kandydatach przeprowadzamy wstępne rozmowy telefoniczne. Porozmawiamy z Tobą o motywacji i Twoim doświadczeniu.

3
Rozmowa kwalifikacyjna.

Wybrane osoby zapraszamy na rozmowę kwalifikacyjną do naszej firmy. Chcemy dowiedzieć się więcej o Tobie i opowiedzieć Ci więcej o nas.

4
Weryfikacja dokumentów.

Na tym etapie weryfikujemy doświadczenie zawodowe, wykształcenie i posiadane uprawnienia, które zawarłeś w CV.

5
Decyzja o zatrudnieniu i oferta.

Wybranemu w procesie rekrutacji kandydatowi składamy ofertę zatrudnienia.

6
Zatrudnienie i rozpoczęcie pracy.

Jeżeli przyjmiesz naszą ofertę, wspólnie ustalimy warunku i szczegóły rozpoczęcia pracy.

Co powinieneś wiedzieć o rozmowie kwalifikacyjnej w ABB?

W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej weryfikowana jest wiedza merytoryczna, umiejętności i doświadczenie kandydata, a także kluczowe dla stanowiska kompetencje i dopasowanie do kultury organizacyjnej firmy.
Zweryfikujemy również znajomość języka angielskiego. Rozmowa prowadzona jest przez pracownika HR oraz bezpośredniego przełożonego.
W zależności od potrzeb organizacji i charakteru stanowiska wybrani w trakcie pierwszego etapu rozmów kandydaci, mogą zostać zakwalifikowani do kolejnego etapu, którym jest bezpośrednia rozmowa z przełożonym wyższego szczebla.
W przypadku, gdy stanowiska raportują do kilku przełożonych, w drugim etapie spotkanie może składać się z rozmowy z kilkoma osobami.

Praca w ABB opinie pracowników:

“ABB to firma, która łączy w sobie prawdziwą solidność i rzetelność inżynierską. Nowe technologie wprowadzamy odpowiedzialnie, pamiętając, że za tym, co robimy, kryje się odpowiedzialność za bezpieczeństwo, a nawet życie drugiego człowieka. Gdy dodamy do tego ciepłą atmosferę pracy, otwartość i fakt, że wszyscy mamy mnóstwo zapału - powstaje nam obraz ABB jako pracodawcy godnego polecenia.” Adam Ruszczyk, Pracownik Naukowo - Badawczy

“ABB oferuje bogaty pakiet benefitów i możliwości rozwoju, ale tak naprawdę to codzienne zadania są dla mnie najlepszym szkoleniem. Praca w ABB pozwala mi rozwijać moją wiedzę techniczną. Ważne jest również to, że firma oferuje fantastyczne środowisko pracy, w którym praca zespołowa i innowacyjne pomysły naprawdę mogą rozkwitać.” Arkadiusz Banasiak

“ABB łączy globalne podejście, typowe dla wielkich korporacji z rodzinną atmosferą i zwykłym, codziennym koleżeństwem. Moim zdaniem jest to ogromną siłą organizacji, bo sukcesy można osiągać tylko w zgranym team’ie. Kiedy widzę zadowolony zespół i usatysfakcjonowanego klienta, jestem przekonany, że wspólnie możemy osiągnąć jeszcze niejeden sukces!” Marcin Bazylak, Kierownik Operacyjny

Kontakt do firmy

Masz pytania dotyczące pracy w ABB?

Odwiedź naszą zakładkę kariera!

Podoba ci się ten profil? Oceń go:

Dziękujemy za oddanie głosu!
Średnia: 3.7 45

Chcesz zapytać ABB o szczegóły ofert pracy?

Dodaj komentarz poniżej