Trwa wysyłanie danych...
Proszę czekać.
ABB praca opinie

ABB

Energetyka i Automatyka / Warszawa / >4 200 pracowników

Praca w ABB - co musisz wiedzieć?

 • Profil firmy

  ABB jest globalnym liderem kształtującym przyszłość w dziedzinie cyfryzacji przemysłu. Zatrudnia około 132 000 pracowników w ponad 100 krajach świata, a jej doświadczenie bazuje na ponad 125 latach działalności. Dzięki lokalizacji w centrum Europy i wysoko wykwalifikowanej kadrze, Polska jest ważnym krajem dla Grupy ABB. Pracę w firmie mogą znaleźć przede wszystkim wykwalifikowani inżynierowie – głównie specjaliści z zakresu energetyki, automatyki oraz szeroko pojętego IT.

 • Dlaczego ABB?

  Każdego dnia pracownicy ABB na całym świecie pracują nad rozwiązaniem największych problemów współczesnych czasów, takich jak dostarczanie ekologicznej energii, zwiększanie wydajności i wprowadzanie strategii zrównoważonego rozwoju z jednoczesną troską o minimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Dołączając do zespołu ABB, jak w żadnym innym miejscu, przekonasz się, że Twoja codzienna praca i determinacja naprawdę wpływają na kształtowanie otaczającego nas świata.

 • Najważniejsze nagrody

  • Laureat rankingu Antal Najbardziej Pożądani Pracodawcy 2015,
  • III miejsce w rankingu Firma dla Inżyniera 2015,
  • Polska Nagroda Innowacyjności za działalność badawczo-rozwojową 2014.

 • ABB w Polsce

  11 fabryk i 25 biur na terenie całego kraju. Zlokalizowane w Polsce zakłady przemysłowe obsługują zarówno rynek lokalny, jak również eksportują produkty do krajów całego świata.

ABB kariera - co nas wyróżnia?

Pracownicy ABB

Grupa ABB zatrudnia około 132 tys. pracowników w ponad 100 krajach świata.

Obroty

W 2016 roku firma wygenerowała ponad 3163,7 mln PLN obrotów.

Inwestycje

W Polsce firma inwestuje około 110 milionów złotych rocznie.

Kariera w ABB - zarobki, benefity, szkolenia i integracja

 • Oferujemy pozytywną atmosferę, nastawienie na współpracę, wymianę wiedzy i doświadczeń. Zachęcamy naszych pracowników, by przejmowali inicjatywę, szerzyli nowe idee oraz świadomie zarządzali własną karierą. Chcemy, by talenty i umiejętności naszych specjalistów łączyły się, dzięki czemu będziemy mogli wspólnie tworzyć rzeczy większe niż to, co można osiągnąć w pojedynkę.

  Wiemy jak ważna jest integracja pracowników, dlatego w zależności od lokalizacji proponujemy pracownikom wycieczki, zajęcia sportowe, wyjścia do kina czy do teatru.

  abb praca opinie

 • Podstawową formą zatrudnienia w firmie ABB jest umowa o pracę. Dbając o komfort i poczucie bezpieczeństwa naszych pracowników, kładziemy duży nacisk na długofalową współpracę.

  Jakie zarobki zaoferujemy Ci w ABB?

  ABB posiada wspólne dla całej organizacji wytyczne i zasady wynagradzania pracowników. Globalne zasady są odzwierciedlane w lokalnych systemach wynagradzania i motywowania pracowników. Aby to zapewnić, stosujemy w ABB metodologię wyceny stanowisk pracy. Poziom wynagrodzenia oferowany na danym stanowisku jest uzależniony od doświadczenia zawodowego oraz poziomu wymaganych na danym stanowisku kompetencji (zarówno twardych, jak i miękkich).
 • Naszym pracownikom oferujemy:

  • Ubezpieczenie na życie,
  • Prywatna opieka medyczna dla pracowników i ich rodzin ,
  • Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych,
  • Karta Multisport,
  • Przyjazna atmosfera pracy.
 • Rozwój zawodowy jest możliwy dla wszystkich pracowników, na każdym poziomie organizacji. ABB wspiera edukację pracowników, oferując szeroką gamę programów rozwojowych i szkoleń, zarówno ogólnych, jak i specjalistycznych, dla pracowników na każdym etapie ich kariery. Światowej klasy technologie zapewniają naszym pracownikom możliwość uczenia się i rozwoju każdego dnia.

  abb praca opinie

Rekrutacja w ABB krok po kroku

 • Ogłoszenie rekrutacyjne. Wejdź na stronę kariera w ABB i znajdź ciekawą dla Ciebie ofertę pracy. Jeśli nie znajdziesz interesującego Cię stanowiska, skorzystaj z opcji "Stwórz swój profil w ABB".

 • Aplikacja. W celu pogłębienia informacji o kandydatach przeprowadzamy wstępne rozmowy telefoniczne. Porozmawiamy z Tobą o motywacji i Twoim doświadczeniu.

 • Rozmowa kwalifikacyjna. Wybrane osoby zapraszamy na rozmowę kwalifikacyjną do naszej firmy. Chcemy dowiedzieć się więcej o Tobie i opowiedzieć Ci więcej o nas.

 • Weryfikacja dokumentów. Na tym etapie weryfikujemy doświadczenie zawodowe, wykształcenie i posiadane uprawnienia, które zawarłeś w CV.

 • Decyzja o zatrudnieniu i oferta. Wybranemu w procesie rekrutacji kandydatowi składamy ofertę zatrudnienia.

 • Zatrudnienie i rozpoczęcie pracy. Jeżeli przyjmiesz naszą ofertę, wspólnie ustalimy warunku i szczegóły rozpoczęcia pracy.

Co powinieneś wiedzieć o rozmowie kwalifikacyjnej w ABB?

 • W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej weryfikowana jest wiedza merytoryczna, umiejętności i doświadczenie kandydata, a także kluczowe dla stanowiska kompetencje i dopasowanie do kultury organizacyjnej firmy.

 • Zweryfikujemy również znajomość języka angielskiego. Rozmowa prowadzona jest przez pracownika HR oraz bezpośredniego przełożonego.

 • W zależności od potrzeb organizacji i charakteru stanowiska wybrani w trakcie pierwszego etapu rozmów kandydaci, mogą zostać zakwalifikowani do kolejnego etapu, którym jest bezpośrednia rozmowa z przełożonym wyższego szczebla.

 • W przypadku, gdy stanowiska raportują do kilku przełożonych, w drugim etapie spotkanie może składać się z rozmowy z kilkoma osobami.

Praca w ABB opinie pracowników:

“ABB to firma, która łączy w sobie prawdziwą solidność i rzetelność inżynierską. Nowe technologie wprowadzamy odpowiedzialnie, pamiętając, że za tym, co robimy, kryje się odpowiedzialność za bezpieczeństwo, a nawet życie drugiego człowieka. Gdy dodamy do tego ciepłą atmosferę pracy, otwartość i fakt, że wszyscy mamy mnóstwo zapału - powstaje nam obraz ABB jako pracodawcy godnego polecenia.” Adam Ruszczyk, Pracownik Naukowo - Badawczy

“ABB oferuje bogaty pakiet benefitów i możliwości rozwoju, ale tak naprawdę to codzienne zadania są dla mnie najlepszym szkoleniem. Praca w ABB pozwala mi rozwijać moją wiedzę techniczną. Ważne jest również to, że firma oferuje fantastyczne środowisko pracy, w którym praca zespołowa i innowacyjne pomysły naprawdę mogą rozkwitać.” Arkadiusz Banasiak

“ABB łączy globalne podejście, typowe dla wielkich korporacji z rodzinną atmosferą i zwykłym, codziennym koleżeństwem. Moim zdaniem jest to ogromną siłą organizacji, bo sukcesy można osiągać tylko w zgranym team’ie. Kiedy widzę zadowolony zespół i usatysfakcjonowanego klienta, jestem przekonany, że wspólnie możemy osiągnąć jeszcze niejeden sukces!” Marcin Bazylak, Kierownik Operacyjny

Oferty pracy ABB, na które możesz zaaplikować:

Masz pytania dotyczące pracy w ABB?

Odwiedź naszą zakładkę kariera!

Podoba ci się ten profil? Oceń go:

3.5

Chcesz zapytać ABB o szczegóły ofert pracy?

Dodaj komentarz poniżej