Provident

Provident

Finanse
Duża
 1. Provident

Praca w Providencie - co musisz wiedzieć?

Profil firmy

Provident Polska należy do międzynarodowej grupy finansowej International Personal Finance (IPF), która jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a od marca 2013 r. także na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Provident działa w Polsce od 20 lat. W tym czasie udało nam się wypracować pozycję lidera na rynku pożyczek gotówkowych. Z naszych usług skorzystało już prawie 4 miliony Polaków.

Dbamy o naszych pracowników!

Jesteśmy jednym z najlepszych pracodawców w Polsce. Pięć razy z rzędu zdobyliśmy tytuł Top Employer. Szukamy pracowników, którzy podzielają nasze wartości. Wśród nich najważniejsze to szacunek, przejrzystość i odpowiedzialność. Szanujemy opinie, czas i pracę innych. Jesteśmy odpowiedzialni za podejmowane działania i ich skutki. Dbamy o przejrzystość we wszystkim, co robimy – w umowach z Klientami, w codziennych relacjach między pracownikami i doradcami.
Idealne CV do pracy w undefined przygotujesz w 5 minut. 
Użyj naszego kreatora CV, w którym znajdziesz gotowe szablony 
do uzupełnienia, wskazówki oraz przykłady. Stwórz swoje CV teraz.
Stwórz swoje CV teraz.

Poznaj bliżej Providenta!

7,6 roku to średni staż pracy w firmie

61% pracowników, to osoby ze stażem 5 lat i więcej, 33% pracowników stanowią osoby zatrudnione powyżej 10 lat

Na stanowiskach menedżerskich oraz dyrektorskich kobiety stanowią 50% zatrudnionych

Kariera w Providencie — benefity, rozwój, kariera, dla studentów

W jakich obszarach możesz się z nami rozwijać?

Praca w sprzedaży
W naszej firmie masz możliwość rozwijania się na różnych szczeblach Departamentu Sprzedaży. Na terenie całej Polski współpracujemy w z Doradcami Klienta, którzy pozyskują klientów, budują z nimi długofalowe relacje i doradzają w wyborze najlepszych rozwiązań. To dobry start i otwarta ścieżka do awansu i zarządzania sprzedażą.

Praca w Departamencie Obsługi Klienta
W nowoczesnej lokalizacji przy al. Jerozolimskich 136 w Warszawie mieści się nasz Departament Obsługi Klienta. To z tego miejsca oferujemy naszym Klientom najlepsze oferty oraz kontaktujemy się z nimi, by pomóc im w sprawnej spłacie pożyczki. Jeżeli chcesz pracować w dobrej atmosferze, z dynamicznym zespołem i rozwijać się w obszarze obsługi klienta, to jest to miejsce dla Ciebie. Zobacz, jak pracujemy tutaj!

Praca w Biurze Głównym i departamentach wspierających sprzedaż w terenie
Ryzyko kredytowe, administracja, finanse, audyt, HR i marketing – to tylko niektóre z departamentów, w których zatrudniamy specjalistów i menedżerów, którzy wspólnie budują naszą firmę. Dołącz do nas, by rozwijać swoje kompetencje w jednym z tych obszarów. Jak wygląda praca w Biurze Głównym? Przekonaj się na własne oczy i obejrzyj nasz filmik!

Więcej informacji o pracy w Provident Polska i Grupie IPF znajdziesz tutaj:


provident praca opinie

Ludzie są dla nas najważniejsi, dlatego zależy nam na zadowoleniu naszych Pracowników. Oferujemy atrakcyjny system wynagrodzeń i benefitów. W trosce o zdrowie, bezpieczeństwo oraz kondycję naszych Pracowników stale udoskonalamy naszą ofertę świadczeń dodatkowych.

Naszym Pracownikom zapewniamy:

 • możliwość wykupienia karty sportowej i ubezpieczenia na życie,
 • prywatną opiekę medyczną,
 • stabilność zatrudnienia,
 • ciekawe pakiety szkoleniowe,
 • promocję indywidualnych talentów,
 • atrakcyjny pakiet wynagrodzeń (w tym systemy premiowe i motywacyjne),
 • program wolontariatu pracowniczego,
 • niezbędne narzędzia pracy.
Przygotowując programy rozwojowe bierzemy pod uwagę wyniki jakie Pracownik uzyskuje w ocenie 360 stopni, w regularnych ocenach osiągnięć i wyników - Oceń i Doceń oraz wnioski płynące z indywidualnych spotkań z przełożonymi. Na tej podstawie dobieramy działania rozwojowe dopasowane do potrzeb Pracownika. Oferujemy metody i narzędzia rozwojowe szyte na miarę. Działania rozwojowe prowadzone przez Providenta, to nie tylko szkolenia i warsztaty, lecz również:

 • Praca coachingowa,
 • Mentoring,
 • Shadowing,
 • Praca 1:1 w terenie.


Więcej informacji znajdziesz tutaj.
One Level Up to program płatnych praktyk wakacyjnych, które odbywają się w biurze głównym i w wybranych oddziałach firmy. W czasie praktyki zapewniamy realizację samodzielnych zadań lub projektów, szkolenia oraz wsparcie opiekuna, który będzie służył pomocą przez cały okres trwania praktyki.

Ogłoszenia o naborze do programu publikujemy na stronie Kariera i na portalach rekrutacyjnych. Więcej informacji o One Level Up tutaj.

Program Corporate Graduate Programme to trzyletni staż menedżerski w obszarze ryzyka kredytowego. Głównym celem programu CGP jest tworzenie silnej kadry menedżerskiej i zapewnienie sukcesorów na kluczowe stanowiska w całym IPF. Proces rekrutacji jest kilkuetapowy i w całości prowadzony w języku angielskim. Udział w programie to świetna okazja do poznania pracy w międzynarodowym środowisku i dynamicznego rozwoju w obszarze ryzyka kredytowego.

Podczas trwania programu stażyści odwiedzają nasze rynki, gdzie mają okazję komunikować się w języku angielskim oraz poznać specyfikę pracy w różnych krajach i kulturach.
Podejmując decyzje biznesowe, skupiamy się na trzech podstawowych wartościach:

 • Szacunek. Przestrzeganie podstawowych zasad kultury osobistej, szanowanie opinii, czasu i pracy innych. To traktowanie ludzi tak, jak sami chcielibyśmy być traktowani.
 • Odpowiedzialność. Bierzemy odpowiedzialność za nasze działania i ich skutki. To chyba najważniejsze w tym, co robimy. Jesteśmy odpowiedzialni za zobowiązania, wyniki i jakość wobec klientów, akcjonariuszy, partnerów i pracowników.
 • Przejrzystość. Klarowność we wszystkim, co i jak robimy. W naszych warunkach umów z Klientami, współpracy pomiędzy działami, w codziennych zachowaniach. Bez zatajania istotnych faktów, niepotrzebnego komplikowania pracy sobie i innym. Bez sztuczności i udawania, że to, co robimy ma sens.

Rekrutacja krok po kroku w Providencie

1
Aplikacja. Projekty rekrutacyjne rozpoczynamy od publikacji ogłoszeń wewnątrz naszej firmy, a także na stronie Kariera i portalach rekrutacyjnych.
2
Weryfikacja nadesłanych aplikacji. Proces rekrutacji oraz weryfikacja aplikacji prowadzona jest przez kierownika działu, do którego aktualnie poszukujemy pracownika. Proces wspierany jest przez Departament Personalny.
3
Rozmowa kwalifikacyjna. Podczas rozmowy chcemy lepiej poznać umiejętności, kompetencje i predyspozycje kandydatów. Na spotkaniu możemy zastosować dodatkowe narzędzia, np. testy wiedzy, zadania praktyczne oraz testy psychometryczne. W zależności od profilu stanowiska i jego miejsca w strukturze naszej firmy proces rekrutacji będzie składał się z dwóch lub trzech etapów.
4
Złożenie oferty. Ostatnim etapem procesu rekrutacji jest złożenie oferty zatrudnienia dla wybranego kandydata. Oferta składana jest telefonicznie, na życzenie kandydata może zostać przekazana w formie papierowej. Dbamy również o to, aby każdy kandydat biorący udział w rozmowie kwalifikacyjnej otrzymał informację zwrotną na temat wyniku rekrutacji.

Co powinieneś wiedzieć o rozmowie rekrutacyjnej w Providencie?

Zbierz informacje na temat naszej firmy - w jakiej działamy branży działamy czy jakimi produktami się zajmujemy.
Zastanów się czego chcesz się nauczyć w naszej firmie oraz na stanowisku na które aplikujesz, co chcesz osiągnąć w przyszłości
Zapisz imię i nazwisko osoby rekrutującej oraz numer telefonu - ważne jest, żebyś wiedział z kim się masz spotkać. W przypadku np. spóźnienia, będziesz mógł o tym poinformować odpowiednią osobę.

Oferty pracy Provident, na które możesz zaaplikować:

Kontakt do firmy

Dorota Sobiesińska

Specjalista ds. Rekrutacji

Chcesz poznać więcej możliwości rozwoju w Providencie? Napisz do mnie :)

LinkedIn

Podoba ci się ten profil? Oceń go:

Dziękujemy za oddanie głosu!
Średnia: 3.8 48

Pracowałeś w Providencie?

Podziel się opinią poniżej.

Poznaj innych pracodawców z tej branży