IKEA

IKEA

Handel
Duża
 1. IKEA

Praca w IKEA — co musisz wiedzieć?

O nas

 

Jesteśmy IKEA Retail i należymy do Grupy Ingka. Od niemal 30 lat działamy na polskim rynku – jesteśmy obecni w 14 miastach i tworzymy liczący prawie 5 tysięcy pracowników zespół IKEA. Praca tutaj daje nam możliwość wspólnie inspirować ludzi i tworzyć dla nich lepsze warunki codziennego życia. Zależy nam, aby każdy mógł spełnić swoje marzenia o pięknym i funkcjonalnym domu.

 

W codziennej pracy kierujemy się wartościami, dzięki którym mamy pewność, że nasze działania są dobre i mają pozytywny wpływ na otaczający nas świat. Uważamy, że każdy pracownik, niezależnie od zajmowanego stanowiska, może wiele zmienić – na lepsze, oczywiście! Tutaj szukamy ludzi, nie CV. Bo wierzymy, że to Ty jesteś zmianą.

Praca w IKEA

 

Lokalizacja 

Nasze sklepy znajdują się w 9 polskich miastach – Gdańsku, Bydgoszczy, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi oraz w Warszawie. Ale sklepy to nie wszystko! IKEA to również Centrum Obsługi Klienta Domolinia czy Centrum IT.

 

Działy

W IKEA możesz rozwijać się w wielu działach. Najczęstsze rekrutacje odbywają się do działów Obsługi Klienta, Sprzedaży, Kas, Domolinii, Logistyki, Restauracji lub Bistro IKEA.  

 

Wymiary etatu

Wiemy, że nie każdy ma możliwość zatrudnienia w pełnym wymiarze etatu. Na wielu stanowiskach umożliwiamy pracę na ½ lub ¾ etatu.

IKEA w liczbach

40% pracowników IKEA łączy swoje obowiązki zawodowe z wychowywaniem dzieci

89% odpadów przekazujemy do odzysku i recyklingu

10 sklepów w 9 miastach Polski

43 sklepy na całym świecie

Ponad 9 000 produktów

1990 rok — pierwszy sklep IKEA w Polsce

Kariera w IKEA — benefity, atmosfera, stanowiska, zarobki

Zależy nam na uczciwym wynagradzaniu naszych pracowników. Minimalna stawka godzinowa w IKEA to 20 zł brutto/h – jest ona o ok. 53% wyższa niż minimalna kwota przewidziana ustawą. Każdy z nas może również korzystać z benefitów pracowniczych.

 

 • System kafeteryjny, w którym pracownik zbiera punkty i sam decyduje o benefitach
 • Rozszerzony pakiet prywatnej opieki medycznej – również dla członków rodziny
 • Dofinansowanie posiłków 
 • Bony pieniężne z różnych okazji
 • Zniżka pracownicza do sklepów IKEA oraz możliwość zakupu mebli w kredycie 0%
 • Coroczna premia w ramach systemu premiowego
 • Dobrowolny i dodatkowy plan emerytalny - TACK!
 • Ubezpieczenie NNW 

 

 

Twoje studio pracy IKEA

 

 

Wiemy, że kiedy my się rozwijamy, IKEA rozwija się razem z nami. Dlatego tak ważny jest dla nas nieustanny rozwój wszystkich pracowników - niezależnie od obejmowanego stanowiska i wymiaru etatu. Dbamy o to, aby każdy mógł poszerzać swoją wiedzę w kierunku, który go najbardziej interesuje. 

 

Jak to robimy?

 • Różne stanowiska – Jeśli zechcesz zmienić kierunek swojego rozwoju – pomożemy Ci w tym! Możesz zmienić dział, sklep lub poznać oferty pracy w jednostkach IKEA za granicą. Możliwości jest mnóstwo!
 • Flexy – Każdy czasem chce spróbować nowych rzeczy – sami dobrze o tym wiemy! Dlatego korzystamy z możliwości flexowania - możemy podzielić swój etat między dwa różne działy i sprawdzić się w nowej roli.
 • Projekty – Krajowe i międzynarodowe projekty to świetne rozwiązanie dla osób, które mają głowy pełne pomysłów. Udział w nich daje możliwość wdrażania nowych rozwiązań oraz opracowywania usprawnień w procesach. Do projektu może dołączyć każdy, niezależnie od stanowiska, na którym pracuje. 
 • Rozmowy o Rozwoju – Dzięki nim pracownicy mogą wspólnie z wybranym przez siebie liderem przeanalizować swoją dotychczasową drogę, doprecyzować swoje talenty, sprawdzić możliwości rozwoju i zaplanować kolejne kroki.
 • Szkolenia – Każdy z nas może swobodnie korzystać z platformy MyLearning, na której znajdują się liczne szkolenia e-learningowe. To również tam zapisujemy się na szkolenia stacjonarne organizowane wewnątrz firmy. 

 

 

 

 

 

Jesteśmy różni i dbamy o to, aby w IKEA każdy czuł się dobrze. Mamy odmienne zainteresowania, charaktery oraz poglądy, a dzięki niezwykłej, pełnej otwartości atmosferze możemy być po prostu sobą. 

 

Co na to wpływa?

 

Na co dzień mówimy do siebie po imieniu – dzięki temu unikamy tworzenia zbędnego dystansu między pracownikami na różnych stanowiskach. 

 

Wspieramy się w wykonywaniu codziennych obowiązków. Zawsze służymy pomocą, kiedy pojawiają się trudności.

 

Ufamy sobie. Bierzemy odpowiedzialność za swoje działania, ale nie boimy się też dawać odpowiedzialność innym. Wiemy, że w ten sposób każdy z nas może się rozwijać.

 

 

 

Oferty pracy w IKEA, na które możesz aplikować

Kontakt do firmy

Katarzyna Sołtysiak

Rekruter

Chcesz zapytać o pracę w IKEA? Napisz do mnie.

LinkedIn

Bądź na bieżaco z IKEA

Podoba Ci się ten profil?

Oceń go!

Dziękujemy za oddanie głosu!
Średnia: 3.2 64

Praca w IKEA — opinie pracowników

Jeśli chcesz wyrazić swoją opinię, dodaj komentarz na forum poniżej.