Idea Bank

Idea Bank

Bankowość
Duża
 1. Idea Bank

Praca w Idea Bank - co musisz wiedzieć?

Profil firmy

Idea Bank S.A. został stworzony, by wspomagać osoby przedsiębiorcze w realizacji ich marzeń o własnym biznesie. Chcemy służyć pomocą w rozwijaniu działalności mikro-, małym i średnim przedsiębiorcom.

 

Oferowany przez Idea Bank pakiet produktów kredytowych, oszczędnościowych i inwestycyjnych umożliwia start, a następnie prężny rozwój biznesu naszych klientów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców projektujemy też nowatorskie rozwiązania, takie jak platforma do zarządzania firmą Idea Cloud.

 

Kogo szukamy?

Stawiamy na ludzi ambitnych, zaangażowanych, którzy czerpią satysfakcję zarówno z pracy zespołowej, jak i samodzielnej. Jesteśmy nastawieni na dynamiczny rozwój i na każdym szczeblu cenimy profesjonalizm w działaniu. Wychodzimy z założenia, że ludzie to najcenniejszy kapitał naszej organizacji, dlatego poszukujemy i zatrudniamy najlepszych na rynku kandydatów.

 

Oferujemy możliwość zatrudnienia na wielu stanowiskach. Nasz zespół tworzą zarówno ludzie dopiero rozpoczynający swoją karierę zawodową, jak i specjaliści czy eksperci z wieloletnim doświadczeniem. W poszukiwaniu pracowników, podczas rekrutacji, w pierwszej kolejności stawiamy jednak na rozwój już zatrudnionych pracowników, dając im szansę budowania ścieżki kariery wewnątrz Banku.

 

Idealne CV do pracy w Idea Bank przygotujesz w 5 minut. 
Użyj naszego kreatora CV, w którym znajdziesz gotowe szablony 
do uzupełnienia, wskazówki oraz przykłady. Stwórz swoje CV teraz.
Stwórz swoje CV teraz.

Idea Bank kariera - dlaczego warto?

Podejście do pracy w Idea Bank

Nasze środowisko pracy sprzyja tworzeniu świetnej atmosfery i współpracy zespołowej.

Innowacje

Jesteśmy innowacyjną organizacją, która pobudza i nagradza kreatywność swoich pracowników.

Solidny pracodawca

Idea Bank to nie tylko dynamicznie rozwijająca się instytucja finansowa, ale również atrakcyjne miejsce pracy.

Kariera w Idea Bank - zarobki, benefity, rozwój pracowników

Dbamy o naszych pracowników i chcemy im zagwarantować najlepsze warunki pracy. Naszym pracownikom oferujemy benefity pozapłacowe, w tym m.in.: 

 

 • Prywatna Opieka Medyczna,
 • Karta Sportowa,
 • Ubezpieczenie Grupowe,
 • Nauka języka angielskiego oraz niemieckiego za pośrednictwem platformy e-learningowej,
 • Szkolenia wewnętrzne oraz coachingi,
 • Bonusy świąteczne, 
 • Atrakcyjna lokalizacja centrali banku – stacja Metra Rondo Daszyńskiego,
 • Imprezy i wyjazdy integracyjne.

Wiemy, że rozwój jest ważny dla wszystkich pracowników. Dlatego koncentrujemy się na rozwijaniu mocnych stron naszych pracowników przy uwzględnieniu realizacji strategicznych celów organizacji. 

 

 • Indywidualizujemy ścieżkę rozwoju każdego pracownika, m.in. w oparciu o narzędzia diagnozy potrzeb rozwojowych, takie jak AC/DC czy ocena 360 stopni. 
 • Duży nacisk kładziemy na sprawne i efektywne zarządzanie, dzięki któremu nasze wyniki pracy przekładają się na realizację celów firmy. Inwestujemy w kompetencje przywódcze swoich menedżerów, m.in. realizując działania rozwojowe, np. coaching czy mentoring.  
 • Jesteśmy firmą promującą  awanse wewnętrzne pracowników. Stawiamy  na mobilność pracowników wewnątrz organizacji, umożliwiając im zarówno awans pionowy, jak i poziomy w ramach prowadzonych rekrutacji wewnętrznych.
 • Otwarta komunikacja wewnętrzna: W codziennej pracy dbamy o dobre relacje na bazie zaufania i szacunku. Otwartej komunikacji sprzyja również nieformalny charakter organizacji. Od pierwszego dnia wszyscy pracownicy mówią do siebie po imieniu, niezależnie od stanowiska czy wieku. W swoich działaniach promujemy kulturę opartą o wzajemny feedback, z różnych perspektyw. 
 • Badanie satysfakcji pracowników: Wierzymy, że tylko zmotywowany zespół może zapewnić realizację celów strategicznych, dlatego cyklicznie pytamy pracowników o ich motywację, główne potrzeby i problemy oraz propozycje zmian i usprawnień. 
 • Zdrowie, work-life balance pracowników i ich otoczenie:  Jesteśmy przekonani, że ogólne zdrowie pracowników, ich work-life balance oraz troska o otoczenie wpływa na efektywność organizacji i kształtuje właściwe postawy. Dostarczamy pracownikom porcję witamin w postaci ogólnodostępnych owoców, promujemy aktywny tryb życia angażując pracowników do aktywnego uczestnictwa w sekcjach sportowych z różnych dyscyplin, kibicujemy w turniejach pracowniczych i zawodach oraz organizujemy akcje typu tydzień zdrowia, czy spotkanie z dietetykiem.  

Centrala

Dołącz do jednego z naszych zespołów w Centrali Banku jako Specjalista / Ekspert / Manager, aby uczestniczyć w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań dedykowanych przedsiębiorcom. Jeżeli chcesz wykorzystać swoją wiedzę, doświadczenie i pomysły, dołącz do jednego z naszych zespołów w ww.  obszarach: Administracja, Analizy i Rozliczenia, HR i Szkolenia, Finanse i Kontroling, Marketing, Operacje, Ryzyko, Windykacja, Zarządzanie produktem i inne. 

 

Sprzedaż

Jeżeli chcesz osobiście wspomagać Przedsiębiorców w realizacji ich marzeń o własnym biznesie lub jego rozwoju, aplikuj na stanowiska związane z profesjonalną obsługą i pozyskiwaniem klientów. Jako osobisty doradca klienta będziesz zapewniał naszym klientom opiekę na każdym etapie rozwoju ich firmy, zarówno podczas spotkań, jak i za pośrednictwem telefonu i Internetu. Będziesz ich wspierać w zakresie wyboru form finansowania działalności oraz sposobach pomnażania kapitału.

 

Call Center

Jesteśmy bankiem komercyjnym, który zrezygnował z automatów w telefonicznej obsłudze klientów. Każdy telefon od klienta odbiera wyszkolony pracownik banku, który odpowiada na jego pytania, rozwiewa wątpliwości oraz realizuje dyspozycje. Dołącz do Zespołu Obsługi Klienta i wspieraj naszych klientów na każdym etapie prowadzenia ich działalności biznesowej.

 

IT

Stale rozwijamy bankowość elektroniczną i tworzymy nowatorskie rozwiązania dedykowane przedsiębiorcom. Możesz wspierać nas w realizacji innowacyjnych projektów technologicznych i dołączyć do Obszaru IT. 

Obecnie w naszym obszarze IT jest zatrudnionych ponad 200 specjalistów i ekspertów wyspecjalizowanych m.in. w dziedzinie programowania, administrowania, help desku i zarządzania projektami. 

 

Jesteśmy firmą, która lubi sport!

 

 

Jesteśmy aktywni i nie lubimy stać w miejscu – każdy pracownik Idea Banku, który chce poczuć ducha zdrowej rywalizacji, zadbać o kondycję i po prostu świetnie się bawić, może dołączyć do sekcji: siatkówki, piłki nożnej, koszykówki oraz MMA. To świetny sposób na poznanie i nawiązanie relacji z osobami z różnych zespołów i jednostek. Jesteśmy dumni z wyników jakie osiągają pasjonaci biegania pracujący w Idea Banku, którzy angażują się w największe imprezy biegowe w Polsce (m.in. Orlen Warsaw Maraton, BMW Półmaraton).

 

Jesteśmy firmą, która ceni zdrowie pracowników!

Jako dopełnienie naszych pasji sportowych angażujemy się w inicjatywy promujące zdrowy tryb życia. Na warsztaty lub spotkania indywidualne zapraszamy ekspertów z zakresu zdrowej żywności i zdrowego trybu życia. 

 

Jesteśmy firmą, która dzieli się pasjami 

W  Idea Banku pracują pasjonaci realizujący się na różnych polach. Angażujemy zewnętrznych ekspertów i pracowników specjalizujących się w wybranych dziedzinach, którzy chcieliby podzielić się swoim hobby, jak na przykład zdolni pasjonaci fotografii, pracujący w Idea Banku, którzy byli odpowiedzialni za sesję pracowników.

 

Jesteśmy firmą, która lubi się bawić 

Wspólnie celebrujemy dni tematyczne oraz święta (m.in. Urodziny Idea Banku, Wigilia, Dzień Dziecka). Organizujemy konkursy i quizy, w których doceniane jest  zaangażowanie, pomysłowość i efektywna współpraca w ramach firmy. 

 

Jesteśmy firmą, która pomaga innym

 

 

 • Wspieramy  Fundację Jolanty i Leszka Czarneckich, której celem jest działanie na rzecz dzieci i młodzieży.
 • Angażujemy się w Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym „Bezpieczna Firma” i akcje krwiodawstwa.
 • Organizujemy zbiórki dla domów dziecka, hospicjów i schronisk.

 

Otrzymane nagrody dają nam motywację do jeszcze cięższej pracy.

Oto kilka z nich:

 

 • Hermes Creative - Dumę Przedsiębiorcy nagrodzono platynową statuetką Hermes Creative Awards w kategorii Kampania komunikacyjna
 • Fintech Innovation Awards - Idea Cloud najbardziej nowatorskim projektem w kategorii Innovation in corporate banking solutions
 • BAI Finacle Global Banking Innovation Awards - Zwycięstwo Mobilnych Wpłatomatów w kategorii Innovation in Payments
 • II miejsce dla Idea Banku w kategorii Banki komercyjne małe i średnie. Nagroda Gazety Bankowej. O wynikach decydowały wyniki finansowe banków oraz oceny kapituły konkursowej.

 

 

 

 

"Idea Bank pozwala na poznawanie przedsiębiorców i uczenie się biznesu od najlepszych praktyków - naszych klientów. Dla mnie to ciągłe doskonalenie siebie i ludzi, z którymi pracuję. To możliwość uwolnienia dziecięcej ciekawości do poznawania świata – zaznajamiania się z różnymi branżami i ich specyfiką, badania na co stawiać, czego unikać, sprawdzania gdzie są szanse, a gdzie zagrożenia." Piotr, Departament Sprzedaży (Oddziały Idea Hub)

 

"Idea Bank jest stosunkowo młodym projektem dzięki czemu mamy poczucie, że uczestniczymy w czymś „dużym”, kreujemy przyszłość tej firmy. Osobiście bardzo cenię sobie swobodę pracy, która uczy samodzielności i samodyscypliny. Do pracy przede wszystkim motywuje mnie partnerska relacja z przełożonym oraz zdrowa rywalizacja. Zgrany, lojalny zespół to podstawa, a wysokie wynagrodzenie jest skutkiem ubocznym (śmiech)." Mateusz, Zespół Kredytów on-line

 

Jesteśmy firmą otwartą na studentów i absolwentów.

 

Realizując Program Praktyk Letnich, zapraszamy do współpracy talenty, które nie nabyły jeszcze doświadczenia zawodowego lub są na starcie kariery. Najlepsi z nich pozostają w firmie na dłużej. Nowo zatrudnionym pracownikom zapewniana jest szybka i łatwa adaptacja do nowych warunków pracy. W tym celu pracownik przechodzi szkolenia wstępne, podczas których poznaje historię, strukturę i zwyczaje Idea Banku a następnie objęty zostaje opieką Przełożonego i Opiekuna, których zadaniem jest wsparcie pracownika w pierwszych miesiącach jego pracy. Na bieżąco badana jest jakość procesu wdrożenia.

 

Rekrutacja w Idea Bank krok po kroku

1

 

Każdy proces rekrutacji prowadzony jest przy współudziale zespołu rekruterów oraz menedżerów z firmy. Zależy nam, aby do zespołu Idea Banku dołączały osoby, których predyspozycje i kompetencje w największym stopniu odpowiadają wymaganiom danego stanowiska. 

2

Odwiedź naszą stronę www.ideabank.pl/kariera, znajdź interesującą ofertę i zaaplikuj na nią.

3

Dokonujemy selekcji CV. Spośród nadesłanych aplikacji, w pierwszej kolejności wyłaniamy te, które w największym stopniu spełniają nasze wymagania. Staramy się starannie dobierać kandydatów, biorąc pod uwagę ich predyspozycje i kompetencje wynikające z przesłanej aplikacji.

4

Spodziewaj się telefonu ze strony naszego HR. Podczas krótkiej rozmowy telefonicznej będziesz miał/miała okazję poznać szczegóły naszej oferty. Przyjmij nasze zaproszenie na spotkanie podczas którego lepiej poznamy Ciebie, a Ty poznasz nas.

5

Dbamy o to, aby wszyscy, którzy brali udział w rozmowach i spotkaniach rekrutacyjnych, otrzymywali feedback. Dlatego niezależnie od wyniku rekrutacji, zadzwonimy do Ciebie i przekażemy Ci informację zwrotną.

6

Witamy w naszym zespole! - Po pozytywnym przejściu procesu rekrutacji zaprosimy Cię na podpisanie umowy i wspólne spotkanie onboardingowe z nowymi pracownikami. 

Idea Bank rozmowa kwalifikacyjna - jak się przygotować?

Osoba, która chce pracować z klientem musi być bardzo komunikatywna, cechować się wysoką kulturą osobistą, być chętna do pomocy, ale i cierpliwa. Musi być to człowiek ambitny, nastawiony na sukces, potrafiący nawiązywać i utrzymywać relacje z klientami.
Pracownik centrali powinien charakteryzować się kreatywnością, być pełen motywacji i zaangażowania, nastawiony na cel, chcący poszerzać swoją wiedzę i umiejętności.
Podczas wywiadu z kandydatem, pytamy o wcześniejsze doświadczenia, kluczowe projekty, w których brali udział, aby jak najlepiej zrozumieć ich dotychczasową rolę. Sprawdzamy także predyspozycje do pracy na danym stanowisku poprzez realizację praktycznego zadania np. prosimy o wykonanie próbki pracy (np. w Excelu), przygotowanie prezentacji.
Zdarza się, że realizujemy sesje assessment centre, które pozwalają nam jeszcze lepiej przyjrzeć się kandydatom. Dużą wagę przykładamy do motywacji do pracy, umiejętności współpracy z ludźmi, umiejętności analitycznego myślenia

Oferty pracy Idea Bank, na które możesz zaaplikować:

Kontakt do firmy

Emilia Kracińska

Koordynator Zespołu ds. Rekrutacji i Wizerunku Pracodawcy

Chcesz dowiedzieć się więcej o pracy w Idea Banku? Napisz do mnie!

LinkedIn

Podoba ci się ten profil? Oceń go:

Dziękujemy za oddanie głosu!
Średnia: 4.5 23

Chcesz zapytać Idea Bank o szczegóły ofert pracy?

Dodaj komentarz poniżej

Poznaj innych pracodawców z tej branży