Trwa wysyłanie danych...
Proszę czekać.
Idea Bank praca opinie

Idea Bank S.A.

Bankowość / Warszawa / >1000 osób

Praca w Idea Bank - co musisz wiedzieć?

 • Profil firmy

  Jesteśmy nowoczesną instytucją finansową wyspecjalizowaną w obsłudze małych i średnich przedsiębiorstw. Nasz model biznesowy oparty jest na konkurencyjnej ofercie produktowej skierowanej do firm oraz innowacyjnych, unikalnych na skalę światową rozwiązaniach bankowych.

 • Kogo szukamy?

  Działamy na rynku od 2010 r., dynamicznie się rozwijamy osiągając spektakularne wyniki finansowe. Idea Bank to miejsce dla ambitnych, nastawionych na sukces osób, które pragną rozwijać swoją karierę w bankowości.

 • Co nas wyróżnia?

  Świeże podejście do biznesu, elastyczność i dynamika działania sprawiają, że przyciągamy wielu profesjonalistów. Oferujemy możliwość szybkiego rozwoju, podnoszenie kwalifikacji, dostęp do wiedzy oraz perspektywę awansu.

 • Najważniejsze nagrody

  Otrzymane nagrody dają nam motywację do jeszcze cięższej pracy. Oto kilka z nich:

  • II miejsce Idea Banku w corocznym rankingu banków dla firm organizowanym przez magazyn Forbes. Idea Bank z najlepszymi lokatami i kredytami, drugi pod względem oferty.
  • Solidny Pracodawca Roku 2016.

Idea Bank kariera - dlaczego warto?

Podejście do pracy w Idea Bank

Nasze środowisko pracy sprzyja tworzeniu świetnej atmosfery i współpracy zespołowej.

Innowacje

Jesteśmy innowacyjną organizacją, która pobudza i nagradza kreatywność swoich pracowników.

Solidny pracodawca

Idea Bank to nie tylko dynamicznie rozwijająca się instytucja finansowa, ale również atrakcyjne miejsce pracy.

Idea Bank zarobki, benefity, rozwój pracowników

 • Formy współpracy z kandydatami zależą od konkretnej rekutacji i Twoich potrzeb. Zawsze oferujemy wynagrodzenie adekwatne do umiejętności i stażu pracy.

  Wszystkim naszym pracownikom oferujemy również benefity takie jak:

  • Opieka Medyczna,
  • Karta Sportowa,
  • Ubezpieczenie grupowe,
  • Nauka języka angielskiego oraz niemieckiego przy pomocy platformy internetowej,
  • Możliwość uczestnictwa w sekcjach sportowych.
 • Wiemy, że rozwój jest ważny dla wszystkich pracowników. Dlatego wspieramy ich w tym zakresie.
  • Indywidualizujemy ścieżkę rozwoju każdego pracownika, m.in. w oparciu o narzędzia diagnozy potrzeb rozwojowych, takie jak AC/DC czy ocena 360 stopni.
  • W procesie rozwoju pomaga nam też realizacja ocen okresowych z naciskiem na rzetelny feedback.
  • Pracownicy mogą awansować pionowo, a także rozwijać się w innych obszarach banku biorąc udział w rekrutacjach i konkursach wewnętrznych
 • Nasi pracownicy cenią sobie możliwość omawiania i rozwiązywania problemów oraz wsparcie ze strony ich przełożonych.

  Idea Bank organizuje konkurs „Mam Ideę”, w którym pracownicy mogą zgłaszać pomysły na ulepszenie organizacji, nowe rozwiązania itd. Co miesiąc do wygrania są atrakcyjne nagrody, a najlepsze zaproponowane inicjatywy są wdrażane.

  Posiadamy placówki bankowe Idea Bank oraz Idea Hub - miejsca z przestrzenią co-workingową dla naszych klientów.

  W Idea Hub wcielamy w życie ideę pracy wspólnej. W ciągu dnia udostępniamy klientom banku wspólne miejsce do pracy, aby mogli bez przeszkód realizować swoje przedsięwzięcia i dzielić się doświadczeniami. W razie potrzeby zawsze mogą skorzystać z porad pracowników Idea Banku.

Rekrutacja w Idea Bank krok po kroku

 • Każdy proces rekrutacji prowadzony jest przy współudziale zespołu rekruterów oraz menedżerów z firmy. Zależy nam, aby do zespołu Idea Banku dołączały osoby, których predyspozycje i kompetencje w największym stopniu odpowiadają wymaganiom danego stanowiska.

 • Etap I. Dokonujemy selekcji aplikacji zgromadzonych w bazie rekrutacyjnej. Oznacza to, że wybieramy osoby spełniające określone dla danego stanowiska kryteria. Staramy się starannie dobierać kandydatów, biorąc pod uwagę ich predyspozycje i kompetencje wynikające z przesłanej aplikacji.

 • Etap II. Składa się z rozmów i spotkań rekrutacyjnych, w które zaangażowany jest rekruter oraz przyszły przełożony osoby zatrudnianej na danym stanowisku. W zależności od stanowiska, o jakie się ubiegasz, możesz zostać poproszony o wypełnienie testu rekrutacyjnego, przygotowanie prezentacji biznesowej lub udział w sesji assessment centre.

 • Etap III. Dbamy o to, aby wszyscy, którzy brali udział w rozmowach rekrutacyjnych, otrzymywali drogą mailową lub telefoniczną informację o wyniku rekrutacji.

Idea Bank rozmowa kwalifikacyjna - jak się przygotować?

 • Osoba, która chce pracować z klientem musi być bardzo komunikatywna, cechować się wysoką kulturą osobistą, być chętna do pomocy, ale i cierpliwa. Musi być to człowiek ambitny, nastawiony na sukces, potrafiący nawiązywać i utrzymywać relacje z klientami.

 • Pracownik centrali powinien charakteryzować się kreatywnością, być pełen motywacji i zaangażowania, nastawiony na cel, chcący poszerzać swoją wiedzę i umiejętności.

 • Podczas wywiadu z kandydatem, pytamy o wcześniejsze doświadczenia, kluczowe projekty, w których brali udział, aby jak najlepiej zrozumieć ich dotychczasową rolę. Sprawdzamy także predyspozycje do pracy na danym stanowisku poprzez realizację praktycznego zadania np. prosimy o wykonanie próbki pracy (np. w Excelu), przygotowanie prezentacji.

 • Zdarza się, że realizujemy sesje assessment centre, które pozwalają nam jeszcze lepiej przyjrzeć się kandydatom. Dużą wagę przykładamy do motywacji do pracy, umiejętności współpracy z ludźmi, umiejętności analitycznego myślenia

Praca w Idea Bank opinie pracowników:

"Idea Bank pozwala na poznawanie przedsiębiorców i uczenie się biznesu od najlepszych praktyków - naszych klientów. Dla mnie to ciągłe doskonalenie siebie i ludzi, z którymi pracuję. To możliwość uwolnienia dziecięcej ciekawości do poznawania świata – zaznajamiania się z różnymi branżami i ich specyfiką, badania na co stawiać, czego unikać, sprawdzania gdzie są szanse, a gdzie zagrożenia." Piotr, Departament Sprzedaży (Oddziały Idea Hub)

idea bank praca opinie"Idea Bank jest stosunkowo młodym projektem dzięki czemu mamy poczucie, że uczestniczymy w czymś „dużym”, kreujemy przyszłość tej firmy. Osobiście bardzo cenię sobie swobodę pracy, która uczy samodzielności i samodyscypliny. Do pracy przede wszystkim motywuje mnie partnerska relacja z przełożonym oraz zdrowa rywalizacja. Zgrany, lojalny zespół to podstawa, a wysokie wynagrodzenie jest skutkiem ubocznym (śmiech)." Mateusz, Zespół Kredytów on-line

Oferty pracy Idea Bank, na które możesz zaaplikować:

Natalia Mularzuk

Junior Recruiter
Natalia Mularzuk

LinkedIn

Chcesz dowiedzieć się więcej o pracy w Idea Banku? Napisz do mnie.

Podoba ci się ten profil? Oceń go:

5.0

Chcesz zapytać Idea Bank o szczegóły ofert pracy?

Dodaj komentarz poniżej