1. Senior Associate - VAT
E

Senior Associate - VAT

Enodo Advisors Sp. z o.o.

Opis stanowiska

Miejsce pracy: Praca zdalna (nasze biuro mieści się w Warszawie)

Kogo szukamy:

Poszukujemy osoby do zespołu VAT na stanowisko Senior Associate, czyli doświadczonego specjalisty, najlepiej z uprawnieniami doradcy podatkowego.

Opis stanowiska:

    udział w bieżącym doradztwie podatkowym w zakresie podatku VAT;
    udział w przeglądach podatkowych;
    analiza przepisów podatkowych oraz ich zastosowania w konkretnej sytuacji klienta;
    przygotowywanie pism oraz wniosków kierowanych do organów podatkowych i współpraca z nimi;
    przygotowywanie opinii i komentarzy podatkowych;
    prowadzenie szkoleń;
    nadzór i współpraca z młodszymi członkami zespołu.
    Od kandydatów oczekujemy:

      wykształcenia wyższego (preferowane kierunki: prawo, ekonomia, nauki ścisłe);
      uprawnienia doradcy podatkowego będą dodatkowym atutem;
      znajomości przepisów podatkowych, w szczególności podatku VAT – znajomość i doświadczenie w zakresie innych podatków jest mile widziane;
      min. 5 lat doświadczenia w doradztwie podatkowym z zakresu VAT w firmie doradczej lub kancelarii prawnej;
      szczególnie mile widziane doświadczenie w branży nieruchomości lub budownictwa;
      umiejętności łączenia zrozumienia kwestii biznesowych, finansowych i podatkowych;
      zdolności analitycznych;
      bardzo dobrej znajomości języka angielskiego, która będzie wykorzystywana w codziennej pracy;
      dobrej znajomości pakietu MS Office;
      umiejętności pracy w zespole i łatwości nawiązywania kontaktów;
      zaangażowania i dobrej organizacji pracy;
      kultury osobistej i otwartości na potrzeby innych.
      Oferujemy:

        proces rekrutacyjny sprawdzający kompetencje kandydatów – dyskusja merytoryczna i rozmowa w języku angielskim;
        rozwój poprzez udział w zróżnicowanych projektach na rzecz podmiotów polskich i zagranicznych;
        możliwość zdobywania wiedzy i doświadczenia nie tylko w zakresie podatku VAT;
        bezpośrednią współpracę ze specjalistami o wieloletnim doświadczeniu w swoich dziedzinach;
        możliwość samodzielnego prowadzenia projektów;
        elastyczne podejście do godzin oraz miejsca pracy.
        Idealne CV dla stanowiska Senior Associate - VAT przygotujesz w 5 minut.