1. Dyrektor Ds. Sprzedaży - Vetoquinol Biowet
V

Dyrektor Ds. Sprzedaży - Vetoquinol Biowet

Vetoquinol Biowet

Dyrektor ds. Sprzedaży - Vetoquinol Biowet

  • Gorzów Wielkopolski, lubuskie
  • Praktyka
  • Pełny etat
  • 2 miesiące temu
Twój zakres obowiązków
  • Zarządzanie działem sprzedaży terenowej Vetoquinol Biowet na terenie całej Polski
  • Definiowanie i nadzorowanie realizacji krótko- i długoterminowych strategii działania w odniesieniu do sprzedaży, dystrybucji, udziału w rynku, asortymentu i kanałów sprzedaży/dystrybucji
  • Uczestnictwo w podejmowaniu kluczowych decyzji w firmie
  • Wdrażanie strategii i projektów Grupy Vetoquinol
  • Podejmowanie działań mających na celu rozpoznanie nowych możliwości rynkowych i wdrożenia odpowiednich kroków w celu ich wykorzystania
  • Tworzenie i realizacja budżetów sprzedaży, definiowanie celów sprzedażowych dla poszczególnych regionów i produktów; prognozowanie wyników sprzedaży dla istniejących i nowych produktów
  • Realizacja planów sprzedażowych wg najwyższych standardów i w trosce o odpowiedni poziom obsługi klienta
  • Dążenie do osiągnięcia i przekroczenia założonego budżetu, poprawianie rentowności firmy oraz zwiększanie udziału firmy w rynku
  • Tworzenie i monitorowanie realizacji budżetów kosztowych podległego obszaru
  • Zarządzanie podległym zespołem sprzedażowym. Skuteczna organizacja działu sprzedaży i budowanie efektywnego zespołu sprzedażowego. Odpowiedzialność za rekrutację, motywowanie, szkolenie i rozwój podległego personelu
  • Wprowadzenie i utrzymanie niezbędnych systemów sprawozdawczych w celu monitorowania efektywności działań i skuteczności sił sprzedażowych
  • Uczestniczenie w tworzeniu strategii marketingowej firmy, współpraca z działem marketingu w celu tworzenia skutecznych narzędzi sprzedażowych
  • Udział w międzynarodowych projektach z obszaru sprzedaży
  • Reprezentowanie firmy na zewnątrz
  • Stanowisko podlega bezpośrednio Dyrektorowi Zarządzającemu.
Nasze wymagania
  • Wykształcenie wyższe drugiego stopnia
  • Minimum 10 letnie doświadczenie w sprzedaży, mile widziane doświadczenie w branży farmaceutycznej, weterynaryjnej lub zoologicznej
  • Minimum 5 letnie doświadczenie w zarządzaniu terenowym zespołem sprzedażowym
  • Znajomość rynku weterynarii i/lub zoologii w Polsce będzie dodatkowym atutem
  • Umiejętność planowania strategicznego - opracowywania strategicznych rozwiązań organizacyjnych oraz sprzedażowych uwzględniających priorytety strategiczne i ich operacyjne wdrożenie
  • Orientacja w biznesie - znajomość i rozumienie procesów biznesowych oraz rynkowych istotnych dla działalności firmy
  • Umiejętność zarządzania dużym, rozproszonym zespołem, motywowania i rozwijania pracowników
  • Doświadczenie we wdrażaniu zmian organizacyjnych i kulturowych niezbędnych do osiągnięcia celów strategicznych
  • Umiejętność podejmowania decyzji
  • Wysoko rozwinięte umiejętności analityczne (doświadczenie w przygotowaniu analiz sprzedażowych, opracowaniu i rozliczaniu budżetów sprzedaży oraz budżetów kosztowych)
  • Doświadczenie w prowadzeniu projektów, umiejętność planowania i koordynowania wielu zadań jednocześnie
  • Doskonałe umiejętności interpersonalne, w tym umiejętność efektywnej komunikacji
  • Kreatywność i zdolność inspirowania innych
  • Mile widziane doświadczenie managerskie w międzynarodowej firmie
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • Biegła znajomość obsługi komputera – systemów i aplikacji (w tym MS Office) oraz narzędzi mobilnych (obsługa smartfona, ipada) oraz komunikatorów
  • Prawo jazdy kategorii B, gotowość do częstych podróży służbowych
To oferujemy
  • Ciekawe, pełne wyzwań zadania
  • Możliwość kreatywnej pracy, wdrażania pomysłów i współtworzenia kultury firmy
  • Samodzielność w realizacji zadań
  • Współpracę w dynamicznym zespole
  • Stabilne warunki zatrudnienia – umowa o pracę
  • Możliwość kontynuacji rozwoju zawodowego i udziału w projektach międzynarodowych
  • Prywatną opiekę medyczną i pakiet ubezpieczeniowy oraz dodatkowe świadczenia
  • Przyjazną atmosferę w pracy
  • Samochód służbowy i niezbędne narzędzia
Benefity
  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • ubezpieczenie na życie
  • preferencyjne pożyczki
  • parking dla pracowników
  • dodatkowe świadczenia socjalne
  • karty przedpłacone
  • dofinansowanie biletów do kina, teatru
  • dofinansowanie wypoczynku
  • dofinansowanie wakacji dzieci
  • paczki świąteczne
  • program rekomendacji pracowników
  • inicjatywy dobroczynne
  • pikniki rodzinne

Jesteśmy międzynarodową firmą farmaceutyczną, której misją jest dbanie o zdrowie zwierząt i ludzi. Wyróżniamy się innowacyjnymi produktami i serwisami dopasowanymi do potrzeb naszych klientów: lekarzy weterynarii, hodowców i właścicieli zwierząt.

Działamy na terenie 27 krajów, a wszystkich nas łączą trzy wartości: zaufanie, podejmowanie wyzwań i współpraca.

Gowork

Twój zakres obowiązków Zarządzanie działem sprzedaży terenowej Vetoquinol Biowet na terenie całej Polski Definiowanie i nadzorowanie realizacji krótko- i długoterminowych strateg…

Naszym celem jest dopasowanie do siebie jak największej liczby pracowników i pracodawców, tak aby w pełni wykorzystali swój wzajemny potencjał, dlatego dla naszego Klienta szukamy …

Utwórz powiadomienie

Aktywuj powiadomienia e-mailowe i dowiedz się pierwszy o nowych ofertach pracy, które Cię interesują

Idealne CV dla stanowiska Dyrektor Ds. Sprzedaży - Vetoquinol Biowet przygotujesz w 5 minut.