1. AP Associate
F

AP Associate

Fuji Seal Poland Sp. z o.o.

Opis stanowiska

is a part of Fuji Seal Group, provides shrink sleeve labels, self-adhesive labels (pressure sensitive labels), spouted pouches and packaging machinery in a global scale.
Currently we are looking for candidates to join our company for the position of:

Duties:

  • Processing/uploading invoices in dedicated systems (ERP/workflow)
  • Monitoring and facilitating the invoice approval process
  • Preparing payment proposals and uploading into banking systems
  • Creating and maintaining supplier master data in ERP system
  • Liaising with internal and external stakeholders to resolve issues related to invoices and payments
  • Preparing monthly Accounts Payable reporting package

Required skills, abilities, knowledge:

  • Economic, accounting or finance university degree/qualifications
  • Approximately 2+ years financial services experience
  • English language skills
  • Basic accounting knowledge
  • Knowledge of (European) VAT rules and regulations would be advisable
  • Ability to meet tight and regular deadlines
  • Good Excel skills essential with experience of financial systems
  • Good attention to detail and experience of finance controls
  • Team player who can also work on tasks independently and able to integrate quickly into a finance team

We offer:

  • Stable work based on a contract of employment
  • Flexible working hours
  • Attractive benefits package (private medical care, sport card, life group insurance etc.)
  • The opportunity to develop and gain experience
  • Multinational environment with a high standard of work in a prestigious organization

To apply for this position please send your curriculum vitae in Polish and English including reference number "AP Associate" using "Apply Now" button below:

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych w celach rekrutacji zgodna z przepisami RODO: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Fuji Seal Poland Sp. z o.o. w celach prowadzonej rekrutacji, zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

W przypadku, gdyby chcieli Państwo uczestniczyć w przyszłych procesach rekrutacyjnych prosimy o zamieszczenie dodatkowej klauzuli o treści: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w dokumentach aplikacyjnych przez Fuji Seal Poland Sp. z o.o. również w celu realizacji przyszłych procesów rekrutacyjnych zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

Idealne CV dla stanowiska AP Associate przygotujesz w 5 minut.