Trwa wysyłanie danych...
Proszę czekać.

CV kreator - gotowe CV do pobrania w 5 minut!

Wzory CV | 2016-02-18
Piotr Sosnowski
Konsultant kariery w InterviewMe

Ulepszyliśmy nasz CV kreator online (stwórz CV) oraz dodaliśmy nowe szablony CV i funkcje.

 

Poniżej znajdziesz opis najważniejszych z nich. Upewnij się, że wykorzystujesz kreator CV w pełni jego możliwości. Dzięki temu tworzenie curriculum vitae zajmie Ci mniej czasu, dobierzesz lepszy CV szablon i uzyskasz lepsze efekty, a gotowe CV do pobrania uzyskasz w kilka minut.

 

Niedługo kreator CV rozbudujemy o samouczek oraz asystenta tworzenia CV. Pierwsza funkcjonalność pomoże Wam szybko stworzyć gotowe CV, dopasować je do swoich potrzeb oraz wykorzystać wszystkie funkcje naszej aplikacji.


Asystent CV będzie automatycznym przewodnikiem, który pokaże Ci jak napisać CV idealne. Podpowiemy Ci, które elementy powinieneś dodać, które usunąć, a które inaczej opisać. Dzięki temu Twoje CV będzie jeszcze bardziej skuteczne.

 

Poniżej znajdziesz opis najważniejszych nowości. Wypróbuj je bezpośrednio w kreatorze (stwórz CV tutaj).


CV Kreator online – 16 funkcjonalności, które powinieneś znać

 

cv kreator online - szablon cv do pobrania

 

1. Wybierz najlepszy gotowy CV szablon

 

W pierwszym kroku wybierasz pakiet (Silver, Gold lub Platinum) oraz główny szablon CV. Jak tylko dokonasz wyboru, zostaniesz przeniesiony do kroku drugiego, gdzie wybierasz kolorystykę CV do pobrania.

 

Upewnij się, że wybierasz pasujący wzór listu motywacyjnego. Dzięki temu Twoje dokumenty będą spójne i profesjonalne. Tutaj znajdziesz galerię wszystkich szablonów CV.

 

2.  Kreator listu motywacyjnego

 

Kreator listu motywacyjnego jest dostępny od pakietu Gold. Do każdego z 400 szablonów CV, możesz dobrać pasujący list motywacyjny. Dzięki temu Twoje dokumenty będą bardziej spójne i profesjonalne. Wejdź tutaj, aby stworzyć list motywacyjny w kreatorze.

 

kreator listu motywacyjnego - gotowe cv do pobrania

 

Kreator listu motywacyjnego online pozwoli Ci stworzyć atrakcyjny wizualnie wzór list motywacyjnego. Pamiętaj jednak, że to treść jest najważniejsza. Przeczytaj ten artykuł, jeśli chcesz wiedzieć, jak napisać list motywacyjny, który zapewni Ci zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. 

 

"Jak napisać list motywacyjny, z którym szybko znajdziesz pracę?" (czytaj)

 

3. CV Kreator po angielsku...i w innych językach

 

Aktualnie CV kreator pozwala na stworzenie dokumentu w jednym z 7 języków (polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim, hiszpańskim, holenderskim, czeskim). Kreator CV tłumaczy tylko stałe elementy każdego CV, czyli nazwy sekcji, pozycji oraz dane osobowe. Jeśli chcesz edytować przetłumaczoną nazwę sekcji, wystarczy, że klikniesz ikonę ołówka przy niej.

 

Znasz język, którego nie masz na naszej liście? Napisz do nas. Jeśli zgodzisz się przetłumaczyć kilkanaście słów, otrzymasz od nas najwyższy pakiet dostępu do CV kreatora i pomożesz nam dodać nowy język do naszej aplikacji.


Jeśli wybierzesz język angielski w kreatorze listu motywacyjnego, nasza aplikacja automatycznie zmieni dla Ciebie układ listu tak, aby był dopasowany do anglojęzycznych standardów.


4. Spersonalizowany link i CV online jako strona www?

 

cv kreator - ustawianie linku

 

Korzystałeś już z tej funkcji? Znajdziesz ją w menu Opcje.

 

Każdy list motywacyjny i CV do pobrania stworzone przez nasz CV kreator możesz wysłać w postaci strony www zamiast pliku .PDF. Link możesz dodatkowo spersonalizować wpisując np. swoje nazwisko. Wtedy link do gotowego CV wygląda w następujący sposób:


https://cv.interviewme.pl/jkowalski 

 

Aby spersonalizować swój link, wpisz co ma się pojawić po znaku "/" i kliknij niebieski przycisk "Ustaw link".


Jeśli pracodawca będzie zainteresowany Twoją aplikacją, z łatwością pobierze Twoje dokumenty. Ty z kolei otrzymasz dostęp do przydatnych statystyk, które umożliwią Ci ocenę skuteczności Twoich dokumentu. Zobacz punkt poniżej:

 

5. Statystyki odwiedzin i pobrań

 

Zastanawiałeś się, czym są te 2 liczby przy Twoich plikach na liście listów motywacyjnych i CV do pobrania? Jeśli wysyłałeś swoje gotowe CV lub list w postaci strony www, CV kreator InterviewMe pozwoli Ci sprawdzić, ile razy pracodawca wyświetlił, a ile razy pobrał Twoje CV. Jak możesz skorzystać z tej funkcji?

 

cv kreator online - statystyki


Po pierwsze możesz sprawdzić skuteczność swojego CV. Jeśli widzisz, że Twoje CV jest często wyświetlane, ale nikt go nie pobiera, najwyraźniej musisz lepiej dopasować je do ogłoszeń. Pracodawcy nie zapisują na dysku Twojego CV, jeśli nie jest dla nich przydatne.

 

Statystyki są jednak najbardziej przydatne, jeśli zależy Ci na pracy w kilku określonych firmach. Wtedy powinieneś utworzyć kilka kopii swojego CV do pobrania i do każdej firmy oraz do każdej osoby wysyłać indywidualnych link. Dzięki tej metodzie dowiesz się, czy konkretny adres pobrał i zapisał Twoje gotowe CV. Jeśli nie, możesz wysłać je ponownie albo znaleźć inną osobę decyzyjną w danej firmie.

 

6. Dane osobowe  

 

CV kreator InterviewMe umożliwia Ci wpisanie dużej części danych osobowych. Zastanów się jednak, czy warto dodawać do życiorysu takie dane jak np. obywatelstwo, stan cywilny albo miejsce urodzenia. Dla pracodawcy to kompletnie nieistotne informacje i mogą jedynie odciągać uwagę od treści naprawdę ważnych.


Warto natomiast podkreślić swoją profesjonalną obecność w sieci. Prowadzisz bloga, masz portfolio w Internecie albo chcesz pokazać uzupełniony i pełen rekomendacji profil na LinkedIn? Uzupełnij te dane w swoim CV.

 cv kreator online - dodaj nazwy profesji

 

Wpisz też swój zawód lub stanowisko, którego aktualnie poszukujesz. To od razu pokazuje rekruterowi, że wysyłasz gotowe CV na konkretne stanowisko. Tutaj znajdziesz więcej rad, jak napisać skuteczne CV:

 

"Jak napisać CV, lepsze niż 95% kandydatów?" (czytaj)

 

Chociaż w formularzu kreatora CV do pobrania jest wiele danych do wpisania, na CV pojawią się tylko informacje, które zdecydujesz się wypełnić.

 

7. Zdjęcie

 

Rozmiar zdjęcia, które dodajesz, w nie powinien przekraczać 5 MB. Formaty, które obsługuje nasz CV kreator .JPEG albo .PNG.

 

Jeśli masz jakieś probemy techniczne z wgraniem zdjęcia, spróbuj na innej przeglądarce niż Internet Explorer i napisz do nas wiadomość. Na pewno Ci pomożemy. Przeczytaj też ten artykuł, który pomoże Ci lepiej dobrać zdjęcie do CV:

 

"Zdjęcie do CV - 4 rady jak je dobrać i czego unikać" (czytaj)

 

8. Klauzula do CV

 

Nasz CV kreator online umożliwia Ci dodanie klauzuli na 3 różne sposoby.

 

 cv kreator - klauzula cv

 

a. Domyślna klauzula o ochronie danych osobowych. Jeśli chcesz skorzystać ze standardowe klauzuli, wybierz tę opcję. Kreator CV doda klauzule do CV lub listu w stopce każdej strony dokumentu. To standardowe umiejscowienie obowiązkowej klauzuli.

 

b. Jeśli z jakiegoś powodu chcesz zmienić treść klauzuli do CV, możesz skorzystać z opcji „własna klauzula o ochronie danych osobowych”. Klauzula CV zostanie ustawiona w stopce dokumentu. W tym przypadku limit znaków wynosi 300.

 

c. Jeśli Twój pracodawca wymaga wpisania do CV klauzuli dłuższej niż 300 znaków albo nie chcesz mieć klauzuli na każdej stronie dokumentu, skorzystaj z opcji „dodatkowa klauzula o ochronie danych osobowych”. W tym przypadku nie masz żadnych ograniczeń w kwestii długości, a klauzula pojawi się tylko na samym końcu CV.

 

9. Wybierz odpowiednie sekcje i stwórz gotowe CV do pobrania

 

Domyślnie w kreatorze CV zobaczysz kilka podstawowych sekcji. Obejmują one: cele zawodowe, doświadczenie, edukację, umiejętności, języki, programy i zainteresowania. Pamiętaj, że możesz usunąć niepotrzebne sekcje po naciśnięciu ikony kosza.

 

 cv kreator - dodaj sekcje

 

Kreator CV pozwala Ci również na dodanie nowych sekcji. W tym celu wystarczy nacisnąć przycisk "Dodaj sekcję". Kolejność sekcji możesz z łatwością zmieniać. Wystarczy nacisnąć i przytrzymać lewy przycisk myszy, a następnie przesunąć zaznaczoną sekcję w górę lub na dół listy.

Nazwę każdej sekcji możesz edytować po naciśnięciu ikony ołówka:

 

cv kreator online - edycja nazw

 

10. Nowe pozycje

 

W ramach każdej sekcji możesz dodawać nowe pozycje. Te również możesz swobodnie przesuwać w górę lub w dół listy. Użyj dokładnie tej samej metody, co przy zmianie kolejności sekcji.

 

Zanim ostatecznie zapiszesz gotowe CV, upewnij się, że w poszczególnych pozycjach nie zostawiłeś pustych linijek (użyj klawisz Backspace). W innym przypadku na CV do pobrania pojawią się nieregularne odstępy między wierszami.

 

Możesz też celowo wykorzystać puste linijki, aby samodzielnie zdecydować o wielkości odstępów. Więcej o tym sposobie dowiesz się w następnym punkcie. 

 

11. Formatowanie tekstu.

 

Aktualnie pracujemy nad zwiększeniem możliwości formatowania tekstu przez naszych użytkowników. Już niedługo będziecie mogli wybierać czcionkę, jej rozmiar oraz odstępy między wierszami.

 

Już teraz CV kreator online pozwala Wam dość swobodnie decydować o układzie tekstu. Aplikacja działa w dużej mierze jak edytor tekstu. Twoje gotowe CV do pobrania układa się nierówno i chcesz zwiększyć odstępy między linijkami? Albo przenieść dany fragment tekstu na następną stronę? Wystarczy dodać pustą linijkę tekstu lub czasem pustą pozycję.

 

Niestety na podglądzie nie możesz zobaczyć, jak gotowe CV ułoży się na kartce. W tym celu musisz zapisać CV na dysku, a następnie spróbować ręcznie dodać właściwą liczbę pustych linijek.


Wiemy, że to nie jest rozwiązanie idealnie i będziemy systematycznie pracować w kierunku zwiększania możliwości kreatora CV i listów motywacyjnych.


Pamiętaj, że każdy pakiet jest objęty wsparciem technicznym. Jeśli nie jesteś zadowolony z układu CV do pobrania, napisz do nas. Chętnie pomożemy Ci ułożyć je zgodnie z Twoim życzeniem.

 

12. Oceny umiejętności w CV do pobrania


W niektórych sekcjach (np. umiejętności, języki, programy) możesz ocenić swoją znajomość danej kompetencji słownie lub korzystając z graficznego systemu ocen. Ten drugi zmienia się w zależności od szablonu. Zawsze jednak jest to oznaczenie w skali od 1 do 5. Taką ocenę możesz również opisać słownie np. angielski 4/5, czyli bardzo dobry.

 

kreator cv - gotowe cv do pobrania


13. CV gotowe do pobrania! Jak zapisać?


Jeśli posiadasz aktywny pakiet, po naciśnięciu przycisku „Zakończ i zapisz” Twój dokument automatycznie zapisze się na dysku w domyślnie wybranej dla pobieranych plików lokacji. Jeśli nie posiadasz aktywnego pakietu lub próbujesz pobrać szablon CV z wyższego pakietu, CV kreator poinformuje Cię o tym lub przeniesie bezpośrednio do cennika, gdzie będzie mógł wykupić pakiet.

 

Szablony CV do pobrania są dostępne tylko w pliku .PDF. Dzięki temu masz pewność, że pracodawca zobaczy CV dokładnie w takiej samej postaci, w jakiej je wysyłasz. Dokumenty zapisane w formacie .DOC często wyświetlają się różnie w zależności od komputera.

 

14. Dlaczego CV kreator zawiera funkcję "Kopiowanie CV"?


Do czego służy funkcja kopiowania gotowego CV dostępna w panelu użytkownika?

 

 cv kreator - kopiowanie CV

 

CV kreator umożliwia Ci łatwe skopiowanie Twojego wypełnionego dokumentu. Dzięki, temu jeśli zechcesz dopasować dokumenty do nowej oferty pracy, możesz łatwo wprowadzić nieznaczne zmiany w ostatnio edytowanej wersji pliku.

 

Pamiętaj, że najlepsze efekty uzyskasz, jeśli za każdym razem wyślesz gotowe CV i list motywacyjny dopasowane do oferty pracy. Dlatego praktycznie na każde ogłoszenie powinieneś wysyłać nieznacznie inne CV oraz list motywacyjny.

 

15. Podwyższanie pakietu


Kupiłeś pakiet Silver, ale chcesz skorzystać z kreatora listów motywacyjnych?

 

Podobają Ci się szablony CV z naszego najwyższego pakietu - Platinum?

 

Nie musisz kupować nowego pakietu. Wystarczy, że wejdziesz do swojego menu użytkownika. CV kreator online pozwala Ci dowolnie podwyższyć pakiet po dopłacie brakującej kwoty przez 10 dni od zakupu pakietu.

 

cv kreator - ulepszenie pakietu

 

Nasze pakiety są ważne przez 90 dni od daty zakupu. Kupując podwyższenie pakietu w ciągu 10 dni, ważność nowo nabytego pakietu liczy się od daty jego podwyższenia. 


16. Ulepszenie CV przez rekrutera


CV kreator online pozwoli Ci stworzyć atrakcyjne i gotowe CV oraz dobrać do niego pasujący list motywacyjny. Pamiętaj jednak, że w dokumentach rekrutacyjnych najważniejsza jest treść.


To Twoje doświadczenie, umiejętności, osiągnięcia oraz w dużej mierze sposób, w jaki je opiszesz, zdecydują, czy otrzymasz ofertę pracę. Musisz przede wszystkim wybrać właściwe informacje, które zamieścisz na CV oraz opisać je w sposób, który będzie atrakcyjny dla wybranego pracodawcy. Jesteś pewien, że wiesz, jak to zrobić?


Większość kandydatów ma z tym duży problem. Nawet Ci, którzy posiadają wymagane doświadczenie i kompetencje rzadko otrzymują zaproszenia na rozmowy z firm, do których aplikują.

 

Problem często leży w nieskuteczny i niedopasowanych do ogłoszenia dokumentach, które wyglądają jak setki innych aplikacji, które napłynęły na daną ofertę pracy.

 

cv kreator - szablon cv modern


Chcesz upewnić się, że Twoje CV i list nie skończą w koszu? CV kreator InterviewMe pozwala Ci skorzystać z opcji ulepszenia CV przez zawodowego rekrutera.

 

Skorzystaj z tej opcji, jeśli chcesz, aby Twoje gotowe CV do pobrania zostało ocenione przez eksperta, który sprawdzi jego skuteczność i doradzi Ci, co oraz w jaki sposób powinieneś zmienić. Dzięki temu zaczniesz otrzymywać więcej zaproszeń na rozmowy kwalifikacyjne. Cena ulepszenia CV zaczyna się od 60 zł w przypadku pakietu Platinum.


Pamiętaj tylko, że ulepszenie CV nie polega na opracowaniu dokumentów przez nas od nowa. Potrzebujesz pomocy w stworzeniu profesjonalnego CV i listu motywacyjnego? Chcesz mieć dokumenty idealnie dopasowane do oferty pracy, które umiejętnie podkreślą Twoje doświadczenie i umiejętności? Zobacz, co ulepszę w Twoich dokumentach w ramach usługi CV na zamówienie (czytaj więcej)


CV kreator jest narzędziem dla Was. Chcemy go nieustanie ulepszać, aby pozwalał Wam coraz łatwiej tworzyć coraz bardziej atrakcyjne dokumenty. Masz dodatkowe pytania lub uwagi do naszej aplikacji? Jest coś, co powinniśmy zmienić lub ulepszyć? Dodaj komentarz. Odpowiemy na każdy i może rozbudujemy nasz kreator CV dzięki Twoim wskazówkom.

 

Jeśli Twoje gotowe CV do pobrania nie wygląda tak, jak oczekiwałeś, napisz do nas. Wszystkie pakiety naszego kreatora objęte są wsparciem technicznym i na pewno Ci pomożemy.

Oceń mój artykuł. Średnia: 3.8 (23 głosów)
Komentarze
 Powrót do wszystkich wpisów  Powrót do kategorii Wzory CV
Artykuły o podobnej tematyce